Aport

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Sob 13.05.2017 12:44

Dávam sem, aj keď to nie je celkom o aporte, ale ide mi o názor tých, ktorý cvičia športovku.
Ak cvičíte na hračku, ako ju odoberáte, keď neučíte púšťanie? Na diskusiách aj vo videách som dostala pár rád, ale ništ nefunguje :pac: . Ona proste drží jak blázen, ani sa nemusí ťahať, len fest drží. Kaziť jej to nechcem, nech drží, ale občas tú loptu potrebujem aj späť :heh: . Čiže potrebujem len odobrať zatiaľ.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod wer » Sob 13.05.2017 12:50

Ja osobne zo zaciatku cisto nasilu - nech prave este viac drzi a zvysi sa drive. Priskrtit, vyrvat z papule. Popritom ucitstriedat rovnake za rovnake - tym rozrobit pustacku.

A co, co? Koho cvicis? Uz mas novy prirastok? :oo: :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Sob 13.05.2017 12:58

Bože chráň, že prírastok :lol: . Nie nemám, na fun obedience chodí dobermanica a teda aport (ani púšťanie) sa s ňou nerobí, lebo chodia na IPO, takže robí iné veci, nech má zmenu a tak, strašne šikovná je, že wow. Ale to dolovanie hračky z nej, to je des. Vymeniť nič nechce, ani za iné hračky, ani za jedlo, ani peru, keď jej stihnem, nič, ja keby bola zo železa. Vyrvať nasilu otvorením papule, to ani náhodou, na to nemáme silu, lebo má stisk ako medveď. Potrebujem zlepšovák :lol: .
Ako áno, vyvesiť sa dá, ak je to akútny dôvod, ale x-krát za tréning sa mi to zdá moc.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod wer » Sob 13.05.2017 13:07

Ak to nie je stena, zapojit pustacku (ovlada?) Ako cvicia IPO? :nwm: Ako jej to beru majitelia, ci kto s nou cvici?
Ja by som isto ucila vymenu, zide sa . Aj ked to teraz vyzera, ze nejde, isto pojde. :no: Hracky musia byt totozne, vzbudit zaujem o druhu hracku, hrat sa viaceri, ked pusti, okamzite musi dostat tu druhu. Je to na dlhsie, ale da sa to. To je najmenej nasilne ucenie pustacky.
inak by som vyskrcovala - obojok co najvyssie pod krk, do vzduchu, pusti, hned na styri a drazdit na padnutu loptu, hra pokracuje
Naposledy upravil wer dňa Sob 13.05.2017 13:08, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod hisham » Sob 13.05.2017 13:07

A preco vlastne nema pustanie?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Sob 13.05.2017 13:10

Nie je to šteňa, ale v podstate ešte nikdy nič necvičila, resp. nemá nič potrebné upevnené, učí sa.
Jo, toto všetko robíme, čiže len vytrvať.

Editla si, vieš čo, nechcem moc komentovať, ako ich cvičia na IPO, to možno skôr súkromne. Rešpektujem majiteľa, že chodí inde na cvičák a má to ako prioritu, takže takto by som to asi len formulovala.
Čo sa týka tej hračky, tak tam vyvesujú.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod wer » Sob 13.05.2017 13:24

Ono sa treba vyhnut stereotypu, takze striedat rozne sposoby odoberania, lebo to psa prestane bavit

Ale suku nevidim, ani neviem, ako cvicite, takze vsetko v teoretickej rovine... Inak by si mala vediet, co, ako, preco cvicia, lebo pes bude mat gulas....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Efa » Pon 15.05.2017 7:24

Lindchen píše:.... na fun obedience chodí dobermanica a teda aport (ani púšťanie) sa s ňou nerobí, lebo chodia na IPO.... Ale to dolovanie hračky z nej, to je des. Vymeniť nič nechce, ani za iné hračky, ani za jedlo, ani peru, keď jej stihnem, nič, ja keby bola zo železa. Vyrvať nasilu otvorením papule, to ani náhodou, na to nemáme silu, lebo má stisk ako medveď. Potrebujem zlepšovák :lol: .
Ako áno, vyvesiť sa dá, ak je to akútny dôvod, ale x-krát za tréning sa mi to zdá moc.

... hold doberman a výsledok nevhodného nácviku :ach: ... a práve v prípade dobermanov jej tým vyvesovaním jednak leda zarobíte do budúcna na zdravotný problém (poškodenie krčnej chrbtice = dlhý krk s nie práve kvalitným osvalením) a dvak tým absolútne nič nedosiahnete, leda to že bude držať ešte silnejšie a ešte neochotnejšie púšťať ...
wer píše:... Ja by som isto ucila vymenu, zide sa . Aj ked to teraz vyzera, ze nejde, isto pojde. :no: Hracky musia byt totozne, vzbudit zaujem o druhu hracku, hrat sa viaceri, ked pusti, okamzite musi dostat tu druhu. Je to na dlhsie, ale da sa to. To je najmenej nasilne ucenie pustacky.
inak by som vyskrcovala - obojok co najvyssie pod krk, do vzduchu, pusti, hned na styri a drazdit na padnutu loptu, hra pokracuje

... v tomto štádiu ako Lindchen opísala, bude navrhované vymieňanie dlhá, tŕnistá a v závere nie úplne spoľahlivá cesta ... doberman má vlastnú hlavu a pokiaľ sa v počiatku akýkoľvek cvik naučí zle, tak naprávanie bude vždy ťažké a s neistým výsledkom ... doberman je vždy dva kroky pred človekom a sám si určuje čo je pre neho „top“ a preto aj keď sa majiteľovi bude zdať, že hračky sú identické, tak proste si buďte isté, že nikdy nebudú a to, ktorá bude vždy tá hodnotnejšia Vám ukáže sučina ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 8:02

Efa píše: a práve v prípade dobermanov jej tým vyvesovaním jednak leda zarobíte do budúcna na zdravotný problém (poškodenie krčnej chrbtice = dlhý krk s nie práve kvalitným osvalením) a dvak tým absolútne nič nedosiahnete, leda to že bude držať ešte silnejšie a ešte neochotnejšie púšťať ...


pro me tohle plati taky a nemam dobrmany :yes:

ale obecne -ja uz tak uplne nesouhlasim s postupem, ze nejdriv se pes nechat narustat az na nesmysl. a pak se kroti.
bud v tom psovi drive je - a pak proc ho takhle zvedat- nebo není -a kde není, nevyrobi se :nwm:

pust je cvik jako každý jiny.
ucila bych ho - v klidu, bez drazdeni. vlozeni do huby. pust. obrovska odmena.
za tri pokusy to musí umet.

vidim delat dnes a denne psy do IPA - 90% poslusnosti z obran se uci mimo obrany. A MAKA TO.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 15.05.2017 8:17

ja len, ze ono to je prave cielom, aby to nechcel pustat a drzal silnejsie.... :no: aby si korist vazil. presne preto sa to vyvesovanie robi. :no:
a drive sa da vyrobit, zvysit, nazvime to hocijak, ale fakt da...

a inak, elis, pomimo, co by si robila, keby nepustil? ani za nic. ani pecene kura. ani na 150ty povel? :joint: a navyse to je nervny malinak napriklad? :heh: ja som za ucenie vymeny. absolutne to nie je trnista cesta. prave presne naopak. a zdlhava pri sikovnom psovodovi uz vobec nie. :jazyk:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 8:34

wer píše:a navyse to je nervny malinak napriklad?


prave nervni malinaky tohle uci jako první věc :lol:
a nemam nic proti vymene - naopak. taky menim.

ale unikani koristi a povel pust beru za dva oddelene požadavky, no.
( a ano - musí se delat oboji)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 15.05.2017 8:43

Elis píše:
wer píše:a navyse to je nervny malinak napriklad?


prave nervni malinaky tohle uci jako první věc :lol:



ved ale AKO? ako mu vysvetlis, ze sa ma vzdat tej koristi? no, jedine vymenou.... a to teda nie vzdy funguje okamzite, ze "pust" a psik pusti. :haha: k tomu sa treba nejak dopracovat, pes musi pochopit, ze sa mu to oplati. to je cele....

Elis píše:ale unikani koristi a povel pust beru za dva oddelene požadavky, no.
( a ano - musí se delat oboji)

nerozumiem
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Efa » Pon 15.05.2017 8:53

wer píše:
Elis píše:
wer píše:a navyse to je nervny malinak napriklad?


prave nervni malinaky tohle uci jako první věc :lol:



ved ale AKO? ako mu vysvetlis, ze sa ma vzdat tej koristi? no, jedine vymenou.... a to teda nie vzdy funguje okamzite, ze "pust" a psik pusti. :haha: k tomu sa treba nejak dopracovat, pes musi pochopit, ze sa mu to oplati. to je cele....

wer pusť je jeden z prvých cvikov, ktoré sa s prvými krokmi chôdze pri nohe učia štence už v útlom veku ... a áno je to o vymieňaní - v tomto prípade žrádla a hračky a učí sa to v momente kedy je pud sa zasýtiť ešte silnejší ako koristnícky ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Aport

Poslaťod wer » Pon 15.05.2017 8:57

tak to by u mojho nefungovalo. :heh: najskor totalny neaporter a potom ked len vedel, ze mam pri sebe loptu, zrat nechcel ani to pecene kura... :haha:

ale kazdopadne tu je rec o uz dospelom psovi... ako by si to ty robila, keby nie cez vymenu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Efa » Pon 15.05.2017 9:05

wer pre mňa je priaportovanie a pustenie separátny cvik, rovnako ako lovenie koristi ... tzn všetko mám rozdelené a nacvičujem zvlášť a spájam do celku až na úplný koniec = keď sú jednotlivé fázy už spoľahlivé ... na to aby som vysvetlila šteňaťu, resp. mladému nepokazenému psovi čo znamená pustiť mi stačí jeden pozitívny tréning a potom je to len o dostatočnom upevnení a zbytočnom neponáhľaní sa s rýchlym stupňovaním rušivých vplyvov ...
wer píše:ale kazdopadne tu je rec o uz dospelom psovi...

áno a konkrétne o dobermanovi a aj preto som v prvom príspevku napísala čo som napísala ... písať konkrétnu radu bez toho, aby som sučinu videla naživo + videla ako a čo cvičia nebudem ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia