Aport

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aport

Poslaťod Elis » Uto 10.05.2016 10:48

jj. vyssi bocnice je pro psa jednodussi pri zvedani ze země...

elfinka píše:Offtopic: Su CC tak moc podobni, alebo to je Eliska?

Offtopic: to je Eliska :heh:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Pia 13.05.2016 18:54

Elis píše:jj. vyssi bocnice je pro psa jednodussi pri zvedani ze země...

A mozem sa spolahnut na to, ze tie vyssie budu aj na skuskach pretekoch vsade? :smile:
Teda... v skusobaku to vidim, tak dufam ze hej
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod wer » Pia 13.05.2016 23:00

Nikdy sa nemozes na nic spolahnut... :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod kives » Sob 14.05.2016 21:22

Ale ved na jednickach mas vlastnu, nie?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod wer » Sob 14.05.2016 21:41

Na pretekoch nie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Sob 28.05.2016 17:33

Mam problem, mozno niekoho napadne aj ine riesenie nez mna

Fido bol uceny aport rozlozeny tak, ze drzanie + povel kumne + predsadnutie pre prinesenie, a samostatne na povel "aport" ze ma dvihnut cinku. Cele pokope to potom na treningoch s trenerkou robil tak, ze som hodila, pustila psa s povelom "aport", a ked dvihol dostal "ku mne" - a potom som to robila tak isto aj doma.
Problem je uz asi kazdemu jasny - pride k cinke, dvihne ju a caka na povel na prinesenie a inak tam len stoji a nechape co ma robit a obzera sa :ach:

3 sposoby ma napadli, ktore teraz kombinujem
- vyslem ho s povelom aport, a v momente ked spravi po dvihnuti prvy jeden-dva-casom viac krokov ku mne dostane uvolnovaci povel. Tu sa bojim jednak toho ze si nespoji ten jeden-dva kroky s tym ze ma prist az ku mne, alebo ze sa nauci s cinkou sa najprv poriadne poobzerat a az potom letiet ku mne (u hw velmi pravdepodobne)
- posadim ho, medzi neho a mna polozim cinku a na povel aport ju ma doniest ku mne - len neviem ci si to zovseobecni aj na situaciu ked pre cinku bezi smerom odomna
- bude robit aport na stopovacke, a po dvihnuti mu pomozem bez povelu. Este sme neskusali, prave ma to napadlo pri pisani :joint:

...pretoze vsade kde sa da spravit chyba, tam ju spravime :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Sob 28.05.2016 17:40

My sme robili tak, že ako sa pes blížil k činke, volám, pískam, kričím a utekám mu preč, on vezme rýchlo činku a beží za mnou aj s činkou, na odovzdávanie vtedy kašlem. Podmienkou je spoľahlivé dvíhanie na povel. Je to cvičenie skôr na rýchlosť, ale aj na tú dynamiku, plynulosť, aby tam pes nepostával alebo nehral sa. Nemusí na vás fungovať, ale možno pomohlo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 29.05.2016 5:58

elfinka píše: pride k cinke, dvihne ju a caka na povel na prinesenie a inak tam len stoji a nechape co ma robit a obzera sa


moc dlouho -moc pokusu se delal aport s pomocnym povelem a pes si mysli, ze tam ten dalsi povel patri :yes:
tohle je riziko opakovani. Dodelat komplet cvik jak ma vypadat, co nejdrive - a az pak to zacit znovu fazovat a zrychlovat.


-uvolnovaci povel za zvednuti bych ted taky nedavala
-druhy zpusob -lepsi -ale...
-treti zpusob nee -moc povinosti -ztrati jeste vic chut k navratu. ma chtit prijit -ne ze musi prijit.

Neporadim konkretne -jen dalsi moznosti.
Ten druhy zpusob se "tuni" pomocnikem -pes se pridrzuje, aby se opravdu chtel vratit. Pokracovat muzes taky tak, ze se ten aport nedava jen mezi psa a tebe, ale ruzne do stran. Za psa. A porad jen jeden povel Aport, co konci predsednutim.
A na spagat bych -kdyz uz -uvazala aport, ne psa :angel: zatraktivnit cinku jejim pohybem...Pak jde jeste se psem vybihat, "soutezit" o aport, ten uvazany nejlepe.

Offtopic: a to tu machruju takhle i kdyz sama bych Kachne aport nenaucila
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod Lindchen » Ned 29.05.2016 9:01

Elis píše:Ten druhy zpusob se "tuni" pomocnikem -pes se pridrzuje, aby se opravdu chtel vratit. Pokracovat muzes taky tak, ze se ten aport nedava jen mezi psa a tebe, ale ruzne do stran. Za psa. A porad jen jeden povel Aport, co konci predsednutim.

Dobrá poznámka, ak potrebuješ aport rozpohybovať, dať tam rýchlosť a bez špekulácií, tak odloženie do sedu a následný aport je veľmi statické, pomocník to dobre vyrieši.

Mne pri tom aporte na špagátiku začal pes prekusovať, ale nie je to práve obvyklé, to uznávam, niekde spravili soudruzi chybu :ha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Ned 29.05.2016 9:08

My mame navraty z odlozenia rychle aj bez pomocnika, ale problem je tych par sekund medzi dvihnutim a utekanim ku mne. A to len vtedy ked sa musi pri cinke otocit, ak ju dvihne cestou ku mne tak neni problem a bezi hned.

S tou stopovackou to nechapem ako prinutenie k navratu, on sa vracia ochotne, len nechape ze moze, ze nemusi na nic cakat - proste tomu dat iny podnet nez povel aby pochopil ze ma ist po dvihnuti hned ku mne a necakal na povel.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 29.05.2016 21:15

elfinka píše:A to len vtedy ked sa musi pri cinke otocit, ak ju dvihne cestou ku mne tak neni problem a bezi hned.


pak je to adept prave na to davani nejdriv do strany -jakoby trojuhlenik, pak na uroven psa a nakonec i za nej. tak tam dostanes i tu otocku -jen bez odhozeni...
Ale snaz se to udelat v par trenincich. neresit to dlouho.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Ned 29.05.2016 21:17

akurat to predsadne krivo, to nevadi?
Predsadnutie rovno nemame hotove

Offtopic: Nic nemame hotove

A uz sa ani neda trenovat do jesene poriadne :plac:
Davno sme neboli na hodine tak ma zase prepada cierna chvilka
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Elis » Ned 29.05.2016 21:27

rovne predsednuti neni zalezitost aportu :angel:
nechtej resit dve veci najednou.

jestli jsi v tehle fazi -da se pouzit ten uvolnovaci povel pri navratu. ale dava se ve chvili, kdy pes bezi naplno zpet, ne za dva rozvazne kroky - ani kdyz uz pred tebou zpomaluje. to je brzy a pozde...
musi to byt ve chvili kdy nabira rychlost smerem k tobe :joint:
jednoduche :aaa:

Offtopic: tak volej, treba ten foun ceka :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Pon 30.05.2016 8:33

To mi je jasne, ze sa to neriesi spolu. Preto ho asi nechcem naucit to krivo lebo len presuniem problem inam :lol:

Offtopic: No... uvidime...
Citala som si minule na profidog rozhovor s tou babou z atiboxu, a hlavne co mi celu dobu slo hlavou je, ze ake ma stastie na ludi ktori sa jej psovi rozumeju a moze s nimi cvicit pravidelne.
Bavi ma to, ale sama to nezvladam, fakt som zufala chvilami :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod calwen » Pon 30.05.2016 11:34

My sme si dnes s Emmou dali prve dva kroky s cinkou v hube :aaa: Ona je taaaak sikovna :king:
Doteraz sme robili totiz len v sede, nech to ma dobre zafixovane na to OBZ. Teraz uz ideme trenovat na OB1, tak som zvedava ako ten aport dopadne :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia