Aport

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Aport

Poslaťod wer » Str 23.03.2016 18:42

tak, da sa kombinovat, coby nie...

mne osobne nesedi ten styl. ja rada klasiku. :hi:

a emma nie je mladica, ale nie je zmagorena inym cvicenim.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod calwen » Str 23.03.2016 18:44

Ona je zmagorena uplne inak - zlomena istym stylom. Tiez to dalo pracu kym zacala ako tak fungovat. Ved za dva roky som ju nenaucila NIC. Potom to slo pomaly, packa, druha a dnes sama neverim, ze ucime aport a na kliker :oo:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aport

Poslaťod wer » Str 23.03.2016 18:49

no ved ja nehovorim, ze to je zle. :no: len vysvetlujem, preco to niekomu nebude fungovat. ja mam tiez naucenho psa (a aj chcem, aby to tak ostalo), ze si sam nevymysla a nepridava nic nove. caka, co mu poviem, naznacim, ukazem.... ale za to urobi cokolvek.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Str 23.03.2016 18:57

Ja mam prave psa zmagoreneho kombinaciou shapingu a klasickeho pristupu, a ehm uz to znova neurobim. Vramci shapingu som ho naucila nereagovat na niektore druhy navadzania, ktore by som teraz zase potrebovala :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod Elis » Štv 24.03.2016 12:50

wer píše: ze si sam nevymysla a nepridava nic nove. caka, co mu poviem, naznacim, ukazem....


no, ted uz i chápu proc :ha: cas ukazal...

není o třeba uplne chyba metody -spis spatneho provedeni ode me -ale on ten shaping dela ze psa neurotika trosku.
a to jsem se to ucila na nepotřebných cvicích, abych si nerozbila to podstatne -a stejne - Eliska je porad nerv, dlouho mela nevyrovnany projev.

i proto na nem u KAchnete moc netrvam -ona ma cenobily svet -bud delam na 100% nebo nedelam nic :joint:

pouzivani klikru jako oznacovace teda zna, ale malokdy využiju -staci jen slovni marker. i na ty aporty...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod calwen » Str 27.04.2016 17:55

calwen píše:Ad aport - trenujem s Emmou drzanie cinky. Vezme do huby max tenisak alebo chuckitku aj to len aby to smarila na zem a zacala po mne hulakat nech hodim, a zatial sa mi podarilo postupne naklikat super zaciatok :aaa:
Sli sme cez pohlad na cinku, pohyb k nej, dotknutie sa nosom, dotknutie sa papulou, zubami az po uchop. Potom sme dlho stali na mieste, lebo hned pustala. A minule uz podrzala sekundu cinku kym som ju mala v ruke ja, dnes uz boli stavy, ze dve sekundy aj sama :aaa: :aplause: :jupi: :winner:


Update po mesiaci :joint:
Slecna drzi aport 10-15 sekund sama, pusta az na povel, prekusuje sice, ale to zatial neriesim. Moj ciel som dosiahla - mat do preteku HO drzanie cinky aspon tak, ze nedostane nulu. Mala o pretek skor 9,5b za drzanie cinky :aaa:
Potom az zacne sranda, ked zacneme riesit ozajstny aport a nebudem tolerovat prekusy :joint:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Aport

Poslaťod kives » Str 27.04.2016 19:38

ja asi prekusy nevyriešim. nevie to dobre držať a hádže to na stoličky. po chvíľke sa to síce ukľudní, ale ja neviem, či len prekusuje, aby reč nestála alebo má fakt problém s úchopom, čomu by som sa bez jedného radu zubov nedivila.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod pigie » Str 27.04.2016 20:30

Budte radi, ze vam to vobec vezmu do papule. Moj zatial len hrabe pacickou, hubu k tomu priblizit ani za svet :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Aport

Poslaťod Elis » Pon 09.05.2016 23:54

Add prekusy...
Eliska normalne skoro neprekusuje, ale na poslednim treninku - s dvoukilovkou - prekusovala docela dost.
Hazim ji vyjimecne, chci aby dobre nosila i lehky aport.

A fotky asi ukazali proc -ten aport je na jeji hubu proste uzky :lol:
Dalsi diskriminace exotu ve sportu :angel:
Prílohy
DSC_1365.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 10.05.2016 5:43

Jeeejda, chudiatko
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod kives » Uto 10.05.2016 6:14

Fesina :jop:
U nas nie je uzky, ale proste mu to cez tu pravu stranu klze.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Uto 10.05.2016 8:22

Aaa cez prekážky sa vždy chodí s 650g činkou? Či je niekde aj väčšia? Toho chudáka trápim s takmer kilom... No, ťažko na cvičisku...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Aport

Poslaťod wer » Uto 10.05.2016 8:26

Cez prekazku 650. A to ani nie je trapenie - praveze ti s lahsou moze vyskocit problem - tazsia sa horsie prekusuje, takze bacha
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Aport

Poslaťod Elis » Uto 10.05.2016 9:12

na IPO přes prekazku s 650g, v nasem narodaku je na 2 a 3 - kilovka.

Eliska nemiva problém s tezkym aportem -spis s lehkym blbne. Proto hazim hlavne 650.

ale vim, ze třeba drobnejsi pes, boxeri -ti mivaji problém s dvoukilovkou -musí ji natrénovat. Uchop - a zejména predavani. Spatne se jim s tim tezkym drzi hlava nahore před psovodem -krouti se.

netusite, kdo ted vyrabi sirsi dvoukilovku a oblyma hranama smerem k hube?
jediny, co znam byl stary typ od Gappay -a ten uz se nevyrabi :plac:

podle fotek si poprvé pekne dala do zubu -podruhe uz ho brala uplne jinak
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Aport

Poslaťod elfinka » Uto 10.05.2016 11:40

No esteze pisem

A je to jedno ze aka 650g? Mam taku tu s mensimi bocnicami, dogtrace
Obrázok
akurat mi kamoska za to vynadala ze taku nemozem, ze musi mat bocnice vyssie aby pes neryl rypakom v zemi lebo si pokazi dvihanie cinky. Tak sa jej odvtedy vyhybam (cinke :heh: )

Offtopic: Su CC tak moc podobni, alebo to je Eliska?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia