Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 20.02.2017 12:46

Elis píše:
hisham píše: Kludne dajte aj konkretne priklady, ak viete vypichnut.


Offtopic: moje Eliska :ha: - zacala jsem s ni chodit na obrany, aby si zvedla sebevedomi :ha:

To som nevedela :smile: Aky super dovod na zacatie so sportom.

Elis píše:Offtopic: a protože ja musim mit vždycky něco extra - tak moje Kachne taky zacina a zatím nechape, ze poslusnost a obrany patri k sobe :pac: jak se ozve "k noze" a ona prepne do modu poslusnost - pak uz na "dej pozor" nechape, ze na co ma dava pozor :pac: ona mezitím zapomene, ze je na obranach :au:

To si viem uplne predstavit :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Puk » Štv 23.02.2017 11:25

Elis píše:
a i ty plemena, kde by to clovek cekal, ze o mají sami v sobe se to uci (konkr. kavkazak, moskevak) - a není pravda, ze když je to tohle plemeno - ochrani.:


elis, s tým kaukazákom si dovolím, po mojej cca viac ako 10 ročnej osobnej skúsenosti namietať. Samozrejme, beriem do úvahy rozdielnosť jedincov. ale ver, že tí, čo to majú vrodené, tak ich nemusíš učiť ani strážiť a ani "zakročiť". Mnohí majú inštinkt zabijákov... Mal som takých ako píšeš, ale mal som takých ako píšem aj ja. A znovu - je na rozhodnutí človeka, aké zviera uprednostní a aké zviera posunie do chovu. A človek je zvláštny tvor, lebo má vždy geniálnu schopnosť všetko :kak: PS. pre dôkaz doporučujem knihu od Sehnerovej : Žraloci v psí kúži (sorry, nemám ten bazmeg nad u)
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Štv 23.02.2017 15:22

Puk píše: ale ver, že tí, čo to majú vrodené, tak ich nemusíš učiť ani strážiť a ani "zakročiť".


s timhle jen a jen souhlasim :yes:

Puk píše: A znovu - je na rozhodnutí človeka, aké zviera uprednostní a aké zviera posunie do chovu.


k tomuhle jen -tezko selektovat, když není kde, jak tahle urcite vlastnosti prověřovat. ( však silne prelidnena stredni evropa - jak prověřovat samostatne chovani uprostřed města, ze?)

clovek se tak porad rozhoduje podle "umělých pravidel", není to zadna prirodni selekce, která je v podstate jedina spravedliva.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod raky » Štv 23.02.2017 18:42

Puk píše:
Elis píše:
a i ty plemena, kde by to clovek cekal, ze o mají sami v sobe se to uci (konkr. kavkazak, moskevak) - a není pravda, ze když je to tohle plemeno - ochrani.:


elis, s tým kaukazákom si dovolím, po mojej cca viac ako 10 ročnej osobnej skúsenosti namietať. Samozrejme, beriem do úvahy rozdielnosť jedincov. ale ver, že tí, čo to majú vrodené, tak ich nemusíš učiť ani strážiť a ani "zakročiť". Mnohí majú inštinkt zabijákov... Mal som takých ako píšeš, ale mal som takých ako píšem aj ja. A znovu - je na rozhodnutí človeka, aké zviera uprednostní a aké zviera posunie do chovu. A človek je zvláštny tvor, lebo má vždy geniálnu schopnosť všetko :kak: PS. pre dôkaz doporučujem knihu od Sehnerovej : Žraloci v psí kúži (sorry, nemám ten bazmeg nad u)

som sa chcel spátať na tú knihu - sám si odpovedal- dík :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Obrany

Poslaťod Puk » Štv 23.02.2017 19:13

[quote="Elis"

k tomuhle jen -tezko selektovat, když není kde, jak tahle urcite vlastnosti prověřovat. ( však silne prelidnena stredni evropa - jak prověřovat samostatne chovani uprostřed města, ze?)
clovek se tak porad rozhoduje podle "umělých pravidel", není to zadna prirodni selekce, která je v podstate jedina spravedliva.[/quote]


elis, k tej selekcii ma napadla jedna príhoda možno viac ako spred 20 rokov. Bol som u jedného chovateľa na južnom SK, známom vtedy dobrými kaukazákmi z Ruska a Maďarska. Mal takú nepeknú ryšavú suku a tú prišli kúpiť chlapci z bratislavskej SBSky, ale chceli si ju vyskúšať na rukáv. Nato im Fero maďarským prízvukom hovorí, že to nie je dobrý nápad. Ukecali ho, priviazal suku na 5 metrovú reťaz a zašiel asi 20 metrov za snop z kukurice. Chlapík si natiahol figurantské nohavice, zobral rukáv, palicu a nabehol na suku. Kým Fero prebehol tých 20 metrov naspäť k psovi, suka mala chlapíka pod sebou, strhla mu nohavice a 15x ho kúsla na rozličné miesta na tele. Trvalo to koľko 5 - 10 sekúnd? Nekúpili ju :heh: PS. Čo chcel básnik povedať? Vždy sa dá nájsť selekcia... :ha: :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 24.02.2017 11:12

Puk píše: k tej selekcii ma napadla jedna príhoda možno viac ako spred 20 rokov. Bol som u jedného chovateľa na južnom SK, známom vtedy dobrými kaukazákmi z Ruska a Maďarska.


Puk píše: Čo chcel básnik povedať? Vždy sa dá nájsť selekcia...


timhle ale v podstate potvrzujes zase to, co mam na mysli ja.
kdybys napsal, ze před 20ti lety zacal vozit dobre psy - a ty jsou i v jeho podmínkách porad stejne dobri, i xy generace potomku tehle psu = funguje jeho selekce.
proc nemas takovehle pribehy z dneska? :no:

nemyslim to nijak zle, jen cim dal tim vic si myslim, ze ty puvodni vlastnosti plemen proste mizi, když se plemeno prestane používat tak, jak bylo puvodne dane.
všechno jsou to jen berličky ty jiné zpusoby selekce ( ale zase - aspoň nejaka selekce je na 1000% lepsi nez zadna :yes: )

Offtopic: a omlouvam se, ale do knizky nejdu, cetla jsem od tehle autorky jinou a ne, diky :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pia 24.02.2017 18:36

Aj my sme si dnes "zaobranovali" :joint: Stastny psiik
WP_20170224_17_29_26_Pro.jpg

Behal s tym kolecka po celom cvicaku :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 24.02.2017 18:53

je, super stastny pes :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pia 24.02.2017 19:29

Akurat minule som natrafila na clanok s NO na vozicku, co si takto cvici obrany. Zlate, ze aj Paxik :hi:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Puk » Pon 27.02.2017 20:43

Elis píše:nemyslim to nijak zle, jen cim dal tim vic si myslim, ze ty puvodni vlastnosti plemen proste mizi, když se plemeno prestane používat tak, jak bylo puvodne dane.
všechno jsou to jen berličky ty jiné zpusoby selekce ( ale zase - aspoň nejaka selekce je na 1000% lepsi nez zadna :yes: )


Myslím, že obaja hovoríme o tom istom, len každý trochu inak... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Uto 28.02.2017 1:43

asi ano :yes: :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod raky » Uto 28.02.2017 2:15

Elis píše:asi ano :yes: :ahoj:

určite :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Obrany

Poslaťod dugy » Pia 31.03.2017 13:37

[quote="kives"][/quote] Ahoj Kives ... dakujem za rady .. uchytili sme sa .. a celkom to ide ... :hi: :hi: :hi:

dufam ze sa nam podari to čo chceme :D :fizel:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 31.03.2017 15:14

nemáš za čo. nech sa darí :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 06.10.2017 13:31

tohle putuje po FB ted. To vazne uz není sport...
Pes "byl ukoncen" ? za co? ze nedostal kousnout? :nwm:
https://www.youtube.com/watch?v=IV20vMtUTS8
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia