Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod Lindchen » Pia 12.01.2018 11:12

A ako to prebieha? Chceš (v tréningu), aby obehla maketu, fig tam nie je, ale čaká ju odmena?
Čo presne Kačka robí/nerobí? Neviem si to predstaviť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 12.01.2018 11:25

Elis píše:
kives píše:a x krát odísť bez zákusu po zbehu.


to je to. když párkrát houknu "NE", pak nedostanou kousnout :ua: uz je zle -nechapou to.
S Eliskou jsem to zazila párkrát, u Kaceny se tomu uz vyhybam.

no, ešte sa dá zobrať psa od figa, opraviť obeh plenty, ktorú zbehla a tak nechať vyštekať a odmena. skúsiť sa dá rôzne.
ja som sa už potom snažila po ňom nerevať, že nie, len si dôjsť po psa a zobrať ho.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 12:35

Lindchen píše:Čo presne Kačka robí/nerobí?


neustale vyhodnocuje, jestli nabizena odmena ji stoji za to, aby splnila požadavek :-)

Nevim, jestli to vysvetlim srozumitelne teda a bude to roman :-)

Offtopic: vse nize popsane se deje v pomerne velke rychlosti 50kg hovadka a na velke vzdalenosti tj. moc opakovani komplet cviku nehrozi - da to max 3x za trenink na fotbalovem hristi :lol:

Začátek uceni - jen poslusne obehnuti jedne makety odměnit zradlem z ruky - prerusit, presunout se k další makete - to fungovalo jen do urcite vzdalenosti.
Když mela behat na delší vzdalenost - nevybihala ihned, zkousela si steknout, udela otocku před maketou - však odmena byla u me. Kdyz jen na poslusnost bych ji donutila -ztrácela i rychlost, chut.

Tak sla odmena pryc ode me - micek do makety ( zradlo tam taky neslo davat - uz ani nevim, co presne vymyslela) . druhy micek jsem mela v ruce ( zrado uz nemelo cenu si nechavat v ruce - po micku nemá sanci).
A super to fungovalo -dokud teda zase clovek nechtel pokracovat nejak dal, no :lol:

Takze pak - super na pokyn vybiha, sbira micek za maketou - na druhy micek - a "ke mne" - se vraci.
Jen před tim, nez ji odmenim mickem z ruky musí pustit ten, co si vzala z makety, aby se dalo pokracovat - a to uz nechce :smile:
tak si do ruky vezmu peska ( silnejsi motivaci) - revir - rychle obehne, na pust pousti a na ke me pribehne, odmena - pesek...super...

tak druhy pokus ( další maketa ) -ale to uz zase nebude behat pro micek do makety, kdyz chce toho peska, co mam v ruce vic ( steknuti, otocky nebezi hned) . OK.
Pesek sel i do makety - druhy do ruky - revir - obehla, vzala peska, pribiha pust - pousti, protoze uz to pust umi - supeeer - ale pak ji dochazi ze ho nechtěla pustit - a místo, aby si vzala peska ode me -vraci se pro toho vyplivnutého :pac: ....tak zase změna... pripomenou pust, ze porad plati atd.
pak clovek potřebuje obcas vynechat nejakou odmenu -bud ode me nebo za maketou - a neodhadnu cetnost neodmeneni - to se pak stava, ze me miji jak krajinu a bezi rovnou do další makety - zapracuji na oprave. Tak vic odmen ode me -tak to zase zacne nabihat tak tesne do me, ze nestihnu uhnout a uz se valim po zemi a zase nejde pokracovat....

Jako takhle -zadna tragedie se nekona...
Ona vi, co ma delat - v podstate je beha, při obranach to funguje jak ma - poslechne, nestresuje se.

Ale na sebe jsem nastvana...
Potrebovala bych to proste jen dotáhnout cele do konce. Aby to uz opravdu vypadalo jak si predstavuji ve finále.
Na plnou vzdalenost, bez pomocných povelu, rychle tam i zpatky, presne tesne obehnuti a nabehnuti smerem na me, dokud ji neposlu na další .

Ale zatim to vypada spis jako při kabaretu :lol:
Ještě ze ji to vlastne bavi. Povazuje to za super zabavu :lol:
Kterého psa by nebavilo pul hodiny nahanet micky a pesky po place, podrazet mi nohy a kousat do me, kdyz uz se valim po zemi ze...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pia 12.01.2018 12:43

a to zradlo tam fakt nejde? podla mna by to dost pomohlo - by ti odpadlo to branie odmien.... skusala si to aj v tych zapichovacich veciach mat?
Obrázok
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Pia 12.01.2018 12:47

Elis píše:Tech zpusobu jak to psa naucit je hafo -jen nektere z nich jsou pro me nepouzitelne...Jako třeba při dotazu na figa, jak uci behat on -se clovek dozvi: To si vezmes rukav do prostredka - to uvidi moje vytrestene oci -tak doda -staci kratky :haha: a to přitom vi, ze rukav jsem ochotna drzet v ruce jen pokud pes stoji na miste. rozhodne ne ve chvili, kdy na me bezi :lol:

Ja zacinam mat celkom pocit teda, ze ale ked si clovek nevie zobrat aspon na niektore veci ten rukav/motorku na vlastneho psa, tak sa robi vsetko ovela tazsie.
Asi ako keby som chcela obedience trenovat len na placi s trenerkou raz do tyzdna a skoro vobec sama doma.
Aspon to mi tvrdila za posledneho pol roka strasna hromada ludi. Pravda, vsetko to boli figuranti alebo priatelky figurantov - pes proste kusal najviac doma a "na obrany" si zajdu raz za cas.

Takze chudak Fido, idem si z neho spravit pokusneho kralika. Pochopila som uz, preco mi vraveli ze od vlastnych psov ocakavaju urcitu mieru dominancie/rebelovania voci vlastnej osobe a cielene to podporuju. Jak som zobrala motorku na Fida, tak sa rozlozil na kocky, ze by mal byt zly NA MNA, kusnut na plnu hubu, byt blizko a bojovat.
Uz viem ako vyzera hovawartie kusanie do zadku :haha:
Som zvedava ci sa mi casom podari ho presvedcit ze ked je motorka/rukav, tak to moze a ja sa z toho tesim.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pia 12.01.2018 12:47

Elis, a keby si jej po dobehnuti k tebe z plenty (s cim, predpokladam, nema problem) nevymienala pesek za iny, ale proste sa s nou ponatahovala o ten, co si zobrala z plenty? Cize: pesek do plenty, vysles ju, berie si z plenty odmenu, bezi k tebe, potahate sa o odmenu.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 12.01.2018 13:06

len či o naťahovanie bude stáť. čo keď je pešek cennejší?
myslím, že Elis si poradí, ale číta sa to celkom zaujímavo :lol: . zlatý ovčiak.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 13:53

wer píše:a to zradlo tam fakt nejde? podla mna by to dost pomohlo - by ti odpadlo to branie odmien.... skusala si to aj v tych zapichovacich veciach mat?


ne, tohle jsem nezkousela. ono to zradlo je u nich dost dole - nepouziji ho pak u figa ani omylem.
ani jedna nic nepolkne, když tusi obrany.

ale diky, třeba za dva -tri tréninky to zase prehodnotim :lol:
vyviji se to všechno docela rychle :haha: je klidne mozne, ze pak uz zase zradlo bude stacit jako odmena.

hisham píše: Cize: pesek do plenty, vysles ju, berie si z plenty odmenu, bezi k tebe, potahate sa o odmenu


OK. to by slo/delam.
ale jak pak docilit toho, abych mohla spojovat obehnuti vic zasten dohromady bez preruseni? tam to pust zase musí prijit.
Offtopic: a co bude po pust nasledovat uz si se docetla :-)

kives píše: zlatý ovčiak.


tak hlavne - zlaty každý pes, co chce poradne kousat :lol:
ono kdyby pro ni byl ten zakus top - nemusim asi takhle saskovat.

a zase zadna traga -ona uz ten zakus dneska chce taky strasne moc - jen ji uplne neverim, ze ho bude tak hodne chtit i po 12te v jednom kole, no...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 13:56

elfinka píše: tak sa rozlozil na kocky, ze by mal byt zly NA MNA, kusnut na plnu hubu, byt blizko a bojovat.


jako není to samospasitelne, ale něco pravdy na tom je.
od te doby, co do me Eliska zacala kousat s chuti kdykoliv mela prilezitost, dost narostla :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 12.01.2018 14:32

fuu, neviem, či by som šla do dvíhania sebavedomia voči psovodovi. môj osobný pocit.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Lindchen » Pia 12.01.2018 14:35

kives píše:fuu, neviem, či by som šla do dvíhania sebavedomia voči psovodovi. môj osobný pocit.

Niektorí ale figurujú na seba, v Psích sportech som tuším čítala. Asi to ide - so skúsenosťami.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pia 12.01.2018 14:38

co ja viem? ja som si "obrany" robievala aj na seba, ale nikdy to nebral vazne. :nwm: vsak zas rozlisoval. :nwm: skor mu to mozno pomahalo... a lovenie a zakusy u steniatka - uplne kludne. ved prave je rozdiel trenovat raz za tyzden, alebo si urobit techniku doma bars aj kazdy den... a hlavne v klude, s cistou hlavou.

a vy mate problem podat psovi motorku? :oo: mimo tela? ako, moj pes isiel vzdy na stred tela, nikdy nie do boku - o to to bolo tazsie, ale ved to zas nie je taky problem podrzat a pustit a pritom uhnut telom... kontrolak s rukavom by som si ale netrufla.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod kives » Sob 13.01.2018 16:42

co ja viem? ja som si "obrany" robievala aj na seba, ale nikdy to nebral vazne.

toto. do mňa naplno nepôjde a dáva pozor, a to teda mám celkom buldozér, žiadne dávanie pozor na paničku. techniku zákusu áno, ale je/bol podstatne opatrnejší.
a vy mate problem podat psovi motorku? :oo: mimo tela?

teraz už nie, ale boli časy, kedy sme boli nevypočítateľní obaja :haha:. a kontrolák ani náhodou, zvyšky sebazáchovy ešte mám. je to síce o technike, ale toto nie :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Uto 16.01.2018 11:09

wer píše:a vy mate problem podat psovi motorku? :oo: mimo tela?


na dva metry ne :lol: na cokoliv delsiho uz ano :haha:

kives píše: toto. do mňa naplno nepôjde a dáva pozor, a to teda mám celkom buldozér, žiadne dávanie pozor na paničku. techniku zákusu áno, ale je/bol podstatne opatrnejší.


když ono o tohle v podstate jde.
obrany na sucho, bez figa = pes nemá zatmeni. porad vnima a tim se uci :yes:
extra chutovy pes se kontroluje a nechutovy pes zase ziskava zdravou drzost.

druhy ohled, proc si psa takhle "predtrenovat" je - cas. na obranach nikdy na nic není cas :no: pak se deji chyby, co se blbe odstranuji, nekdy to uz ani nejde...

jinak - nase makety :-) Kacenka uz pousti micky po obehnuti i sama bez povelu a nevraci se pro ne :ha:
ale porad teda to ma k dokonalému obihani maket daleko :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Simon-NO » Sob 30.06.2018 16:25

Takže začíname cvičiť obranu, a potreboval by som vedieť ktorý pešek je lepší, a v čom je rozdiel?

http://www.gappay.cz/obrana/pesky-kuze/ ... a-3-poutka

http://www.gappay.cz/obrana/pesky-kuze/ ... ta-3-potka
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia