Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrana

Poslaťod raky » Str 28.05.2008 23:09

Fraga,
plemeno Briard mi nikdy nič nehovorilo a ani by som dnes nevedel o čom hovoríte, ale videl som raz tákéhoto psíka robiť obranu a ver, že som si zapamatal aj rasu aj psa. Vieš videl som už veľa služobných psov, ale tohto vytiahli z auta, ako hračku a dal tam do smútku viacerých ktorí robili pretek so zadaním skúšky. Majiteľ bol rozhodca výkonu a pravdepodobne bol niekde od ZA, MT...
Asi pred týždnom, som videl v obrane francúzkeho buldočka, tiež zážitok, Bibi má aj foto...
Asi prestanem deliť psov na pracovné a iné....... :joint:
Ten Tvoj bol krásny..., ten čo som ho videl bol omnoho menší...

Obrázok
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Obrana

Poslaťod Tchor » Str 28.05.2008 23:09

ja taky radsi kratkosrsty pesany. nase psy najdes pod odkazem v podpisu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Obrana

Poslaťod Poca » Štv 29.05.2008 6:18

[quote="Tchor ale klidem a jednoznacnou vyzvou k boji vyzenes spoustu psu aniz by si to byli jejich majitele ochotni priznat. Dokazu psa vyzvat na boj na zivot a na smrt a nemusim se u toho skoro hnout a vydat jediny zvuk.[/quote]

Raz mi jeden človek ktorého si veľmi vážim povedal: Dobrý figurant nieje ten čo dokáže každého psa vyhnať, ale ten, čo dokáže aby aj slabo kúsajúci pes kúsal super.
Bria nemá problém, že by sa niekoho bála, rada kúše, len ten zákus nieje vždy taký ako by mal byť :ua:
A druhý človek mi zas povedal, že s kúsaním je to ako s písaním, keď sa raz naučí písať škaredo, už tak bude písať celý život.
Naposledy upravil Poca dňa Štv 29.05.2008 13:35, celkovo upravené 1
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obrana

Poslaťod Fraga » Štv 29.05.2008 9:50

Raky díky :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Obrana

Poslaťod Puk » Štv 29.05.2008 10:23

"Problémom" 90% briardov je nie plný a pomerne nervózny zákus. Je to pravdepodobne dané pastierskym pôvodom a zameraním psa a tým, že napr. tak ako NO nebol na túto činnosť (obrany) generácie vedený. Mal som kedysi 2 briardov jeden z ČR a jeden slovenský, obaja boli správaním a "obranou" ako cez kopír. Nemyslím si rovnako, že vzhľadom na nervy, dokáže dnes 9 z desiatich briardov ustáť psychický tlak figuranta na vyššej súťaži. Možno toto, a možno aj to, že dnes je viac menej "módnym" plemenom, je dôvod, že dnes ich pracovne nevidno. Výnimka môže potvrdzovať pravidlo,
ale bude len výnimkou.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrana

Poslaťod Poca » Štv 29.05.2008 10:47

Tak sa priprav, nás teda ešte uvidíš!! :lol: A nevadí nám že budeme výnimka.. Našťastie cez tú bradu nevidno či má alebo nemá plný zákus :lol:
Obrázok
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obrana

Poslaťod Puk » Štv 29.05.2008 10:55

Ňever tomu, že nevidno... :lol: Ale pohľad na súťažiaceho briarda ma poteší aj keď na bedni bude miesto pre iných :ahoj:

Poca, keď som minule "pripomienkoval" Tvoje video zo skúšok, tak som ti zabudol povedať jedno - počítaj si skúšobný poriadok v časti : výstroj psa. Lebo môžeš naraziť na rozhodcu, ktorý ovláda ten poriadok lepšie, ako pani rozhodkyňa :oo: , ktorá ťa posudzovala... To myslím v dobrom! :ahoj:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrana

Poslaťod Poca » Štv 29.05.2008 11:07

:jazyk:
Obrázok
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Obrana

Poslaťod Puk » Štv 29.05.2008 11:09

Ja ti to prajem! Aby si si to vychutnávala aj každý týždeň!!! :aplause:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Obrana

Poslaťod Tchor » Štv 29.05.2008 12:41

Poca píše:
Raz mi jeden človek ktorého si veľmi vážim povedal: Dobrý figurant nieje ten čo dokáže každého psa vyhnať, ale ten, čo dokáže aby aj slabo kúsajúci pes kúsal super.


Nemam ted prilis casu psat tak jen k tomuhle

Mel plnou pravdu snazim se o to a specializuju se prave na psy co maji slabsi nervy a maji pri obrane problemy. Ale pokud po mne policejni psovod chce vyzkouset psa se kterym predtim x krat predemnou kousal kontriolaky tak opravdu necekam ze pes nevydrzi pohled a vypad cloveka. Zatim se mi bohuzel dvakrat povedlo takoveho psa vyhnat (aniz bych chtel) v jednom pripade ten pes po te odmitl kousat i na sveho figuranta dokud jsem byl na place. Docela mne to mrzi nejakou dobu jsem si to hodne vycital ,ale fakt jsem u takovehleho psa necekal takovyhle selhani.

Kouknete ke mne na rajce je tam na nekterych fotkach docela dobre videt na co se pri figurovani specializuju a co delam
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Obrana

Poslaťod Fraga » Štv 29.05.2008 15:04

Poca? to s tou 11 a čiernym čudom to si ty??? páááni aká je mališkááááá to ne jak ta moja obluda :hi: :hi: :hi: nás sa každý bál :ua: fnuk.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Pastevec » Sob 12.07.2008 2:10

Jestli máte zájem, zde je něco z mé dílny. Je tam pár nápadů, jak cvičit mladého psa k obraně.

Zde je linka na fotky:

http://www.pkfreebooks.net/samples/protection_work_training.htm

Zde je video ke stažení:

http://www.free-ebooks.net.ru/videos/protection_work.zip
On v první řadě stál, když bohové dávali sílu.
http://www.rossijskijvolkodav.mcdir.ru/cz/
Obrázok
Pastevec
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Hanka 1 » Sob 12.07.2008 6:57

Prosím, ber to tak že obranám zrovna moc nerozumím, ale moc se mi to nelíbí. Ten berňák na jedné té fotce si zrovna jistý není. A to štěkání uvázaného psa - možná dobré na zkoušky, ale neumím si představit, že jdu nakoupit a nechám psa před krámem. Pro běžný život..... .
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Tchor » Sob 12.07.2008 8:24

nemyslim si ze to co je na tech fotkach je zrovna nejlepsi navod. me osobne prijde ze na nekterejch fotkach je to spis odstrasujici priklad.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod BinLadin » Sob 12.07.2008 9:26

Tchor píše:nemyslim si ze to co je na tech fotkach je zrovna nejlepsi navod. me osobne prijde ze na nekterejch fotkach je to spis odstrasujici priklad.

Souhlasim s Tchorem,zvlast to co je na videich je dost zoufale.Ten pes nato nema,vse je delano hodne amatersky a nejsou dotazeny dusledky tohoto pocinani.Pes ktery je cvicwn podel teto metodyky je casovana bomba....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia