Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Ned 01.07.2018 6:41

Simon-NO píše:ktorý pešek je lepší, a v čom je rozdiel?


jen v tvrdosti.
a zalezi na psovi který je lepsi - nejde na to moc dobře odpovědět :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Simon-NO » Ned 01.07.2018 6:45

Elis píše:

zalezi na psovi [/quote]

No :/ len neviem ktorý z nich mam objednať :nwm:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Ned 01.07.2018 6:47

no ale ja ti neumi odpovědět :nwm:

jsou psy, co radi drti peska -pro ty ten tvrdsi. pro mladsiho psa ani ten mekci teda ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Lindchen » Ned 01.07.2018 12:25

Na úvod budeš musieť odskúšať viacej vecí, kým zistíš, čo pes preferuje. Niekedy je to tak, že pri rôznych aktivitách pes preferuje rôzne hračky. Takže je dobré mať toho, aspoň na začiatku, viac druhov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Obrany

Poslaťod wer » Ned 01.07.2018 12:35

Mlademu psovi a na razanciu asi skor makksi, na zakusy tvrdsi. Vyber si :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod ivanpa » Pia 17.08.2018 17:03

Pozvánka na Obranársky víkend v Hornej Štubni 31. 8. -2. 9. 2019 penzión SPITZEMBERG .
Bližšie informácie : p. Peter Martikán , kontakt : 0907 174 182
Prílohy
POZVÁNKA (2) (2).png
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Obrany

Poslaťod wer » Sob 25.08.2018 15:03

namet do diskusie - ako viest obrany so stencom? :angel: rozvijat aj obranarsky instinkt hned? alebo az ked dospeje? alebo rozvijat len lovenie? ci vseobecne s obranami pockat az po vymene zubov..? zaujem o kozu ma obrovsky :lol: ale teda orientuje sa len na korist zatial.. s ludmi problem nema, neboji sa vobec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Efa » Pon 27.08.2018 11:06

wer išla by som do "vyháňania" figuranta, nech si upevňuje sebavedomie a štekačku
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 27.08.2018 11:43

len o nema zaujem o figuranta moc. :joint: on chce kozu proste.... :pac: ono aj ked ho figurant sticuje, on nic. vacsinou sa ani neobzrie za nim, tam sa driape za koristou (aj ked ju nevidi priamo, tak tam, kde si mysli, ze by mohla byt..). no a ja som proti tomu sticovaniu a podobnym hovadinam v tomto veku. si myslim, ze ma na to este cas trochu... na figa s koristou steka paradne. sebavedomie mu nechyba (zatial, klop-klop). tak ci je to "nutne" takto teraz hrotit, alebo proste sa len bude hrat s figurantom s kozou a vyhravat a ked dospeje, popracuje sa aj na prepnuti na osobu... :nwm: pripadne by to mozno islo este cez strazenie koristi - to by asi stekal aj na figa... len ci to fakt treba teraz. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 27.08.2018 11:59

wer, a to v sobotu bol prvy pokus vobec?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 27.08.2018 12:02

nie, na risa sme boli uz.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pon 27.08.2018 12:50

mohli by ste postnúť videjko :angel:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Efa » Pon 27.08.2018 12:54

... nenechala by som ho šticovať, načo pretáčať šteňa do zloby? ... len ono to vyháňanie je hlavne o tom, aby to figurant aj vedel zahrať a to sa väčšine proste nechce sa s tým babrať ... dobíčky som mala vždy robené na lov koristi, malinu mám spravenú vyháňaním a budovaním ega a je to teda fest rozdiel :jop: a už dnes viem, že si takto za pár rokov spravím aj dobíka :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 27.08.2018 13:08

a podle me ma cas - na všechno :ha:

Offtopic: ale uznavam, ze mam uplne jiné psy. jen - dneska si rikam, ze kdybych Kacu nechala a nedelal s ni od mala, ze to bylo asi lepsi. takhle se zatím raduju jen z drobnych uspechu, co majitel pracaka moc nepochopi :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 27.08.2018 13:29

tak pax bol tiez robeny cez obranarsky (to co ty popisujes, efa). lenze tento sa nechyta zatial. :heh: jeho ten fig vobec netankuje, aj na hlavu sa moze postavit, aj zazerat na neho, aj plieskat bicom, aj sticovat ho.... :ach: on sa neciti prave nijak neisty, ohrozeny, tak ci to do toho teraz vkladat nasilu, alebo proste nechat tomu cas a potom pritlacit psychicky a pridat do toho obranarsky pud az neskor... :nwm: ja teda rozhodne nechcem mat "vystekavaca rukavu", to mi je jasne uz teraz... :ha: na jednu stranu si myslim, ze musi dozriet trochu, ale na druhu stranu nechcem nieco zanedbat.
tak ma zaujimaju nazory druhych, nech si to utriedim a spravne sa rozhodnem... inak strasne mat stena... vobec neviem, co robit, aby to bolo spravne a clovek sa vyvaroval chyb. :ha: vzdy je to ine.
inak hej, jedna moznost, ktoru som zvazovala, bolo nerobit nic, kym nevymeni zuby. ale neda sa s nim vydrzat. :haha: takto na cvicaku sa pes unavi aspon trochu, aj ja sa zabavim - inak, ako 5 hodin vymyslat program stenatu :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia