Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Sob 07.10.2017 18:29

Ja si to riziko aj uvedomujem, ale vidiet to proste nechcem :ua:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod wer » Sob 07.10.2017 18:30

Ja som take raz nazivo videla u nas na kvalifikackach. :ua: Triestiva zlomenina, pes dopretekal.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Sob 07.10.2017 18:37

Ja hlavne chcem vidiet od akeho figuranta utekat prec :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod wer » Sob 07.10.2017 18:54

Toto konkretne ale nebola figova vina - psovi nezlomil nohu, ze sa mu zaplietol, ale ten pes sa stocil v lufte a zle dopadol.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Ned 08.10.2017 9:09

elfinka píše:A toto ja chcem robit so psom? Na gauci mu je snad lepsie


Před lety, když jsem zacala s Elikem chodit na obrany, sranda, zabava -co jiného by to mělo byt, ze. a pak jsem taky nasla tahle videa :ua: a videla par nepeknych obran nazivo. A obrany dostaly realnejsi obrysy :yes:

min. jsme slepe prestala verit tomu, ze každý fig vi, co dela :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod kives » Ned 08.10.2017 9:22

ako, nestastna nahoda sa stane, ale u tych malinakov je to masaker :ua: . a to su lahke psy, co by robili s NO???
ja som nastastie ani nevidela ani nezazila u mojho psa, ale zopar historiek uz som pocula... :ua:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Pon 16.10.2017 11:33

Sa potrebujem vystazovat.

Dala som tomu este jednu sancu, ale je to bieda, je to bieda.
K tym lepsim figurantom kde som to chcela skusit, sa uz neda dostat, ze maju plno.
Da sa chodit k takym, kde pes dostane 3 zakusy na voditku, pol roka dookola bez posunu. Alebo tam kde si to mozem viest cele sama.

Uz som v stave dochadzat 40km aby som sa dostala k niekomu, co sa s nim vyhra, a normalne mi povie ci to niekam smeruje alebo sa na to vykaslat. Nemusi kusat kazdy pes, ale ja neviem posudit ci na to ten moj vobec ma alebo nie :hmm:
Ked mi kazdy furt vravi ako je to dobry pes, a pritom v 3.5 roku to stale nevyzera ani na tu ZM.
O co lahsie to je ked to jednodnacne vyzera cely cas zle, a clovek nemusi rozmyslat ci teda ano alebo nie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 16.10.2017 12:58

No, s figurantmi je to vecny problem..
Do BA nechces dochadzat?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 16.10.2017 19:02

elfinka píše:O co lahsie to je ked to jednodnacne vyzera cely cas zle, a clovek nemusi rozmyslat ci teda ano alebo nie.


mam to s mladou dost podobne. taky porad nevim jestli jo nebo ne.
ale taky vim, ze odpověď na tuhle otazku mi nikdo neda :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Štv 11.01.2018 16:08

Jdu si postěžovat :-)

nejsem schopna nejak smysluplne ucit mladou behat makety :pac: :pac:
ona je teda beha nakonec nejak :hi: - ale ja jsem nemozna.
jen ještě jsem nenastavila dva tréninky po sobe tak, aby to navazovalo. Pokazde musim improvizovat.
Dostat do souladu rychlost, směr, povely a momentalne platnou spravnpu hodnotu odmeny za to, co zrovna potrebuju odmenovat- je pro me skoro maturita :pac:

jedine, co me utesuje, ze to nikdo netoci.
protože moje exkluzivni :lol: práce s mickama, peskama a zradlem i povelama - a do toho cochce si delaji spratecek musí byt pohled pro bohy.

zlate casy, kdy mi stacilo, aby to Elik nejak obehnul :ha:
a nejvic me pobavil fig -co ma teda samo pravdu -ze makety ho nezajimaji, to ze je věc jen poslusnosti :lol:
ja vim, ale porad mi to nejde :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Bad » Pia 12.01.2018 6:26

Elis píše:a nejvic me pobavil fig -co ma teda samo pravdu -ze makety ho nezajimaji, to ze je věc jen poslusnosti

tak tímto mne také figurant překvapil a až tak s tím nesouhlasím a vlastně to uznal i on - figurant je ta motivace (teda by měl být)
Revír k dokonalosti jsme dovedli právě pomocí figuranta, byl v každé maketě, jednou tam, podruhé jinde, jednou z toho směru, podruhé z jiného....pes nevěděl a hledal, prověřoval....byl v tom doslova chtíč
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 12.01.2018 8:34

My sme mali na cvicaku makety, kde pes v niektorych videl, ci tam fig je alebo nie, takze ja som mala predpisoveho zdrhaca k plente s figom. Prvy raz mi obehol vsetky plenty na skuske.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 10:23

kives píše:Prvy raz mi obehol vsetky plenty na skuske


Offtopic: tak to Spratecek ještě nikdy na zkoušce makety nebehal :angel: neumel je :lol:

Ale nemuzu s ni delat makety jen na obrane.
To by se ten den jen ucila behat makety a bylo by po vsem dalším kousani. Zname sve psy :-)
Při frekvenci obran 1x za 14 dni a ještě na mistech, co pro uceni obihani jsou uplne na pendrek (napr. sloupy uprostřed placu a je to v kopci) by se k tomu cviku dopracovala az tak v plnoletosti :lol:
Proto to zna i z poslusnosti i z obran.

Offtopic: Tech zpusobu jak to psa naucit je hafo -jen nektere z nich jsou pro me nepouzitelne...Jako třeba při dotazu na figa, jak uci behat on -se clovek dozvi: To si vezmes rukav do prostredka - to uvidi moje vytrestene oci -tak doda -staci kratky :haha: a to přitom vi, ze rukav jsem ochotna drzet v ruce jen pokud pes stoji na miste. rozhodne ne ve chvili, kdy na me bezi :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 12.01.2018 10:47

:heh:
úplne chápem, túto hovadinu som urobila len raz, a to som držala len motorku. ešte že som to spočítala skôr, ako pes dobehol z plenty ku mne, lebo by som to asi nerozdýchala :lol: .
bez figa to behal predpisovo, ale s touto motiváciou..... musel na to dozrieť, aby to dával spoľahlivo a x krát odísť bez zákusu po zbehu. ale jasné, CC je trochu iné kafe.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 12.01.2018 11:07

kives píše:a x krát odísť bez zákusu po zbehu.


to je to. když párkrát houknu "NE", pak nedostanou kousnout :ua: uz je zle -nechapou to.
S Eliskou jsem to zazila párkrát, u Kaceny se tomu uz vyhybam.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia