Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Ned 14.08.2016 21:06

Elis, super video :jop:
A vdaka za feedback :yes: Uz sme to prebrali aj s wer, ze by to chcelo spomalit a zamakat na chtici. Budu zmeny :angel:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Ned 14.08.2016 21:40

hisham píše: Budu zmeny :angel:


:jop:
byla by ho skoda...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Štv 01.09.2016 19:55

Otazka asi hlavne na lovcov a zlobarov, ako velmi podstatne je aby si pes spokojne odniesol rukav na konci?
Ten moj mily hafik proste stale nema zaujem, jakmile mu dam par krokov pomalsim tempom lebo nevladzem tak rukav vypluje a je mu cely fuk, vlastne si ho nesie dole z placu len preto, ze bezim tak rychlo ze nema cas ho vyplut tak aby sa on potom neprerazil tak ho drzi v papuli... :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod wer » Štv 01.09.2016 20:36

To, ze si nosi, tym si vazi tu korist... Pokial sa bavime o sporte, samozrejme.
Ked urobis kolecko k figovi, nech ho opat chyti, tiez vypluva? Prip. si tam daj nieco, cim mu to vies sama potiahnut, aby to nebolo mrtve.
Ale niekto to neriesi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Štv 01.09.2016 21:12

Pri kolecku k figovi to popusti, nedrzi poriadne. Keby som zastala vypluje. Ked to ale fig chyti, tak si zase doberie.

Uz ma to hneva, sme sa zasekli. Dnes sa cely cas pozeral kde kade len nie na figuranta, v polke cesty na vystekanie ho zaseklo nufakom o zem, proste tam neni motivacia...
On sa ten moj figurant ho snazi prerobit na korist mi pride, toz to za chvilu narazime do steny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Štv 29.09.2016 16:57

Elik se snazil :-)
Prílohy
14524623_1223366321017901_9200803438328827873_o.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod dugy » Sob 26.11.2016 21:49

https://www.facebook.com/petra.furstova.9/posts/1190165027696625?pnref=story

a kto nemate FB
Důležitá informace z Prezidia FCI. Podle rozhodnutí tohoto nejvyššího orgánu Mezinárodní kynologické federace se s platností od 1.1.2017 nebude na MS FCI používat obušek k úderům do psa, ale pouze jako hrozba...
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Obrany

Poslaťod dugy » Pia 03.02.2017 8:45

Ahoj ahoj psičkari

Otazočka .. akych figurantov pre Košice poznáte ...

Idealne takych ktorí vedia aj domov prísť nakoľko niesme mobilizovan s mojou sukou momentalne ... viete mi poradiť ...

Ja podľa mena poznám len p.Snitila ... no chcel by som sa začať venovať obrane viac nakoľko tam som uplny začiatočník a nerozumiem do nej ... vopred Vam vš. ďakujem :angel:
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 03.02.2017 10:22

Máš ss, ale bolo by fajn, keby si došiel na cvičák, či už na Aničku alebo inde, je fajn niekoho pri obrane aj pozorovať, myslím skúsenejších, nielen ju robiť. A samozrejme dobrý figurant.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod dugy » Pia 03.02.2017 11:03

Kives ano viem .. mne ide len o to začať potom už budem chodit len este sme obrany nerobili .. vidiet som uz videl par treningov .. no kazdy pes je iny .. a moja je taka "lenivsia" malokedy ju motivuje skupinova a preto potrebujem individualne par treningov aby sme ju nastartovali a potom budem chodit aj na cvicak .. (budem si musiet najst cas tak ako som odpisal v SS) ... ale ano viem beriem ...

ďakujem za radu a mena ... :-) dam info ak daco nove *:D
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 03.02.2017 11:07

ale ja som nemyslela kruhovku. individuálny prístup je už teraz štandard, aspoň čo som ja zažila. ja som myslela, keď bude mať tvoja pauzu, tak aj tebe prospeje sledovať prácu niekoho skúsenejšieho s jeho psom, čo robí figurant, čo robí psovod. na pohľad to vyzerá ľahké, len keď tam človek stojí s vlastným psom, tak ani srnky netušia, ako pracovať s vodítkom, podporovať/korigovať psa a ešte sa dohadovať s figom (vlastné začiatky :lol: ).
držím palce :jop:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod dugy » Pia 03.02.2017 11:10

Aha ... tak to som sa na to nepozeral ... :-O ,,, dakujem za iny pohlad a budem to musiet zacat riesit cim skor takto ... dakujem ... asi kontaktujem KK :D len nwm ktory este :D .. asi anicku mam najblizsie a som aj jej clenom
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Obrany

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.02.2017 22:14

Malá otázka. Dokáže pes, ktorý robí obrany, využiť toto správanie aj v praxi? Napr. zadržať zlodeja, ak treba?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Obrany

Poslaťod wer » Ned 19.02.2017 22:41

Zalezi od jedinca. Moj by s tym problem nemal, ale nie je klasicky sportak. Ale aby som ho len tak vyslala niekoho na dialku zadrzat bez dakeho vydrazdenia, to by nedal. To treba natrenovat.
Ale nie je teda ziadna zaruka, ze pes trenujuci sportove obrany na rukav dokaze obranovat v civile. Vacsina psov ma aj zabrany kusnut nazivo do cloveka (najma bez vydrazdenia).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 19.02.2017 23:01

A vo svojom teritoriu, na zahrade napr.?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia