Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pia 06.10.2017 12:51

Ho prekvapil tou palicou a pes trochu neskorsie zareagoval, ale co nasledne stvaral ten figurant, to netusim - sak sa mu otacal, rukav daval prec od neho...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pia 06.10.2017 13:01

Zase tomu tak moc nerozumim, ale naprah před zakusem nemá ted byt -to byvalo dřív?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod kives » Pia 06.10.2017 13:48

neviem, nestíham videá, ale je nejako čudne veľa vyhnaných psov, či sa to zdá len mne?
síce ho prekvapil, len je otázka, prečo mu ten rukáv následne odtiahol? wer?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pia 06.10.2017 14:47

:oo: no to je pekna prasacina. chlapec si myslel, ze je na treningu?! :ach: pes mal reakciu na naprah, oka, ale figurant na preteku musi vystupovat korektne, jednotne pri vsetkych psoch a za ziadnych okolnosti nebranit psovi v zakuse. :pac:

je inak niekde normalne nespomalene video?

Elis píše:Zase tomu tak moc nerozumim, ale naprah před zakusem nemá ted byt -to byvalo dřív?

naprah pred zakusom je pri prepade, to sa len debatovalo, ze pri tych zmenach by to vyhodili.

4. Obrana psa pri strážení (20 bodov)
a) Po jednom zvukovom povele „Pusť“, „K nohe“ ,,Sadni“
b) Vykonanie: Po strážení figuranta psom, ktoré trvá asi 5 sekúnd, na pokyn rozhodcu podnikne figurant
útok na psa. Bez ovplyvňovania psovodom sa musí pes energickým a silným záhryzom ubrániť. Pes pritom
môže zaútočiť len na ochranný rukáv figuranta. Psa treba zaťažiť hrozbou úderov a nátlakom. Pri zaťažení
je potrebné dbať na jeho aktivitu a stabilitu. Vykonajú sa dva útoky palicou. Údery palicou sú povolené len
na ramená a do oblasti stehien. Pes sa vo fáze zaťaženia musí správať neohrozene a počas celého cvičenia
obrany ukazovať energické a plné držanie. Na pokyn rozhodcu zostane figurant pokojne stáť. Potom, čo
figurant zostal stáť, musí pes po prechodovej fáze pustiť. Psovod môže dať samostatne zvukový povel „pusť“
po primeranom čase
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Pia 06.10.2017 18:22

Nepekne video.

Inak ale som sa preklikala na video prezentacie figurantov: https://www.youtube.com/watch?v=XgXfiga_2ec
Iba sa mi to zda, alebo tym psom davaju fakt viac zabrat nez sa bezne vidi? Ja som vacsinou zvyknuta na to ze rukav drzia vyssie, nejak sa tam pomydli s obuskom okolo psa, ale takto tlacit do psa som asi nevidela :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pia 06.10.2017 18:33

Praveze na tych svetoch byvaju.hodne makki figovia. A najma na fci. :angel: Dojdi kuk na nase vylucovacky :ha: Najma tento.rok to bola parada u nas na zapade, tak dobrepreverenie somdavno nevidela. :jop:

Ale videjko som.este nevidela, pozriem. Inak to figurovanie podlieha tiez trendom - kazdy rok inak. Rukav v statike, rukav v pohybe, rukav hore, rukav dole...

Jo, myslis to zbalenie pod seba. :yes: To bolo uz tusim.aj minuly rok?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Sob 07.10.2017 11:40

Z profidogu:
"No, nemám ve zvyku vyjadřovat se k práci rozhodčích a figurantů, ale už k tomu v případě figuranta pro druhou část obrany nemám daleko… Chytá psy jen na jednu stranu, v podstatě jim ve většině případů ukončení vůbec neumožní zákus a navíc je v dalším boji tak výrazný, že já bych utekla taky…"

Toz asi nebol ten na videu jediny komu nedali kusnut :ach:

Offtopic: Ale urcite za to mozu srackove povahy dnesnych IPO psov a pred 100 rokmi boli povahy lepsie a trava zelensia :joint:

Edit: nespomalene video som nasla: https://www.facebook.com/19742190028540 ... 5759918003
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod wer » Sob 07.10.2017 14:04

Strasny mantak, fakt :ach: To dake neskusene ucho isto. :pac:
Ten pes trochu zavahal - aj preto, ze bol v zlej fazy steku (nevyhoda aktivnych dostrazaciek), ale isto by kusol. Inak mne natlak nevadi, ved nech sa preveria tie psy...

To, co si citovala, mysleli este navyse kontrolaky. :lol: To zas bude diskutovany rocnik... Hadam aspon psom nohy nedolamu :ach: - to kde bolo vtedy vlastne..?

Fakt sila inak. Clovek sa vyhyba lokalnym pretekom, nech mu neskuseni figuranti nepokazia psa a hen na svete... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Sob 07.10.2017 14:52

toto mas namysli? https://www.youtube.com/watch?v=zz0KVeQO-UI
:oo: :oo: :oo:

A toto ja chcem robit so psom? Na gauci mu je snad lepsie
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Obrany

Poslaťod wer » Sob 07.10.2017 15:16

Jj, fmbb to bolo. Strasne. Uplne neuveritelne. :ua: To nechapem, co tam dali za figov. :hmm: Raz za cas sa moze stat, ale toto uz nebola nestastna nahoda. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod kives » Sob 07.10.2017 17:07

fuj, to som ani nemala pozerat :hmm:
Offtopic: v kazdom pripade, ceski priatelia maju pekne nasliapnute, tak len tfuj, tfuj :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Sob 07.10.2017 17:27

Offtopic: Co je v tom videu? Fakt nejaky pes prisiel k zlomenine? Nechcem to vidiet ak hej, len chcem vediet.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod wer » Sob 07.10.2017 17:48

A nie jeden.... Aj na kontrolakoch, aj na unikoch...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Sob 07.10.2017 18:11

Offtopic: Preboha :ua: A ake zlomeniny? Dufam, ze nie smrtelne...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod elfinka » Sob 07.10.2017 18:17

AZ take zle to neni zas, nohy to boli, a jedna rebra.
Sice drsne pozeranie - ale zas ked clovek robi obrany mozno je na nieco to vidiet. Lebo to riziko tam je proste, cim nesikovnejsi figurant a rychlejsi pes, tym vacsie.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia