Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Obrany

Poslaťod wer » Ned 19.02.2017 23:17

Sportova obrana je povacsinou lov velkej koristi. Ochrana uzemia je teritorialne spravanie. Na sportovych obranach sa toto chovanie nerozvija. Ale vravim - zalezi od jedinca. Ja stale tvrdim, ze by to tie pracovne plemena mali mat v sebe, bez ohladu na vycvik :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Slausa » Pon 20.02.2017 0:04

Podľa mňa na vlastnom je schopný čo to urobiť asi každý pes, a nemusí byť zrovna obranar. Aj Roky stále funguje ako strážny a u babky do dvora pustí len svojich. Ostatných čo nepozná je schopný bez problémov cvaknúť. A to už býva x roko u nás. Otázne je, aký vplyv by mala jeho veľkosť na prípadného narušiteľa, predsa len je iné 8 kg a 40 kg :ha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1488

Re: Obrany

Poslaťod hriva » Pon 20.02.2017 9:13

Každý isto nie... taká Masa vôbec neregistruje že niečo je jej teritórium. Absolútne nemá tento pud... nesleduje čo sa deje na ulici, je jej jedno keď niekto vojde, skôr jej ide o ochranu seba, na teritórium sere :heh: to musí mat v sebe pes.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 20.02.2017 9:27

No a silne teritorialne chovanie casto vykazuju prave psy, co sa najviac boja. :heh: Aby zastrasili na diaku. To zadrzanie je uz druha vec.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 20.02.2017 9:34

Ja mam inu otazku. Sposobuje trening obran to, ze su psy aj v civile vacsi "sefkovia"? Prenasa sa to sebavedomie nadobudnute na cvicaku aj do bezneho zivota?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 20.02.2017 9:48

hisham, ano. urcite. a je to i logicke.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod hriva » Pon 20.02.2017 10:41

wer píše:No a silne teritorialne chovanie casto vykazuju prave psy, co sa najviac boja. :heh: Aby zastrasili na diaku. To zadrzanie je uz druha vec.

Presne. Najväčšia siréna a kusač je Bria :winner: :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 20.02.2017 10:44

Aj som si myslela, ale aj tak ma to zaujimalo :yes: Kludne dajte aj konkretne priklady, ak viete vypichnut.

A na inu notu. Na poslednom treningu sme zacali zapajat uz aj poslusnost. Ziadna drezura, iba zalahnutie pred zadrzanim. A ako, pes s pomocou posunku sice pocuvol, ale vidim, ze ma vnima mozno tak na 10% :heh: Nejake "k nohe" nehrozi, podla mna by mi nevenoval ani polsekundovy pohlad :lol: Ako ste zacinali s uvedenim poslusnosti do obran?
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 20.02.2017 10:49

cesta najlepsia je - chces kusat? jedine cezo mna... ono to pojde postupne, neboj nic. :no: horsi by bol ochotny uposluchany pes, to aj tak tie obrany potom vyzeraju :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod clupko » Pon 20.02.2017 10:52

my tiez len zaciname. zatial sme robili len pred plentou ocny kontakt pri nohe, ako odmena revir/zakus. a zalahnutie. a zacate odvolanie od plenty, tam je to ozaj 10% vnimanie :heh:
inak s tym lahnutim mame problem! nie zeby neposluchol na lahnutie, praveze to splni okamzite, lenze si to prenasa aj do inych cvikov - ma pocit, ze ked si lahne, dostane kusnut :lol: tak ho potom musim pobadat, aby bol akcnejsi.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 20.02.2017 10:55

:heh: zlaty. tak ten to vysperkoval. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod hisham » Pon 20.02.2017 11:11

wer píše:cesta najlepsia je - chces kusat? jedine cezo mna... ono to pojde postupne, neboj nic. :no: horsi by bol ochotny uposluchany pes, to aj tak tie obrany potom vyzeraju :angel:

OK. Proste trpezlivo :smile:
Tak vies ako Haku a samostatnost. Som rada, ze na obranach sa na mna po par treningoch prestal otacat a riesi si svoje. Urcite sa k tomu nechcem vratit :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Obrany

Poslaťod wer » Pon 20.02.2017 11:23

:yes: presne. treba to drzat v balanse.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 20.02.2017 11:24

Slausa píše:Podľa mňa na vlastnom je schopný čo to urobiť asi každý pes, a nemusí byť zrovna obranar. Aj Roky stále funguje ako strážny a u babky do dvora pustí len svojich. Ostatných čo nepozná je schopný bez problémov cvaknúť. A to už býva x roko u nás. Otázne je, aký vplyv by mala jeho veľkosť na prípadného narušiteľa, predsa len je iné 8 kg a 40 kg :ha:


nechci do toho motat uz vůbec sportovni obrany, ty rozdily se tu resily uz mnohokrat...
ale ciste jen k te obrane pozemku - i to se psy uci :angel:
a i ty plemena, kde by to clovek cekal, ze o mají sami v sobe se to uci (konkr. kavkazak, moskevak) - a není pravda, ze když je to tohle plemeno - ochrani.

videla jsem zdrhat sao na pastvine od člověka - je protože proste clovek nastoupil sebevedome a sel do psa.

a to je i rozdil mezi zákrokem a zákrokem. ono to, ze pes je schopen cvaknout neznamena, ze něco ohlida :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Obrany

Poslaťod Elis » Pon 20.02.2017 12:09

hisham píše: Kludne dajte aj konkretne priklady, ak viete vypichnut.


Offtopic: moje Eliska :ha:
ta je cela jeden velky priklad.
Tim, ze byla bojava se odstartovala jeji sportovni kariera - zacala jsem s ni chodit na obrany, aby si zvedla sebevedomi :ha:


on ten sportovni pes je v podstate velmi uspesny tvor v zivote. Zadne jiné zvire není tak často odmenovano - a kdo je uspesny, ten je i sebevedomy :yes:


hisham píše: ale vidim, ze ma vnima mozno tak na 10%


ono tohle je obvykly začátek - nauci se to, prave po tech pul-vterinach, kdy poslechne a bude odmena=zakus.

Offtopic: a protože ja musim mit vždycky něco extra - tak moje Kachne taky zacina a zatím nechape, ze poslusnost a obrany patri k sobe :pac: jak se ozve "k noze" a ona prepne do modu poslusnost - pak uz na "dej pozor" nechape, ze na co ma dava pozor :pac: ona mezitím zapomene, ze je na obranach :au:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia