Obrany

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Pastevec » Sob 12.07.2008 22:03

Mackie píše:Ani ja sa do toho nerozumiem, ale nemal by taketo veci robit pes zasadne na povel?

No když to dělá jenom na povel, nemusí to stačit. Kdyby vás někdo omráčil, co pak bude pes dělat bez povelu, když mu ho nebudete moci dát?
On v první řadě stál, když bohové dávali sílu.
http://www.rossijskijvolkodav.mcdir.ru/cz/
Obrázok
Pastevec
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Pastevec » Sob 12.07.2008 22:05

BinLadin píše:Upozornuji ze to co je zde prezentovane nema nic spolecneho ze sportovni kynologii a co se tyka praktickeho nasdazeni psu jeto spis popis jak tohle nedelat.Krajine nezodpovedne.

Já se omlouvám, ale sportovní kynologii pro praktické použití příliš nedůvěřuji.
On v první řadě stál, když bohové dávali sílu.
http://www.rossijskijvolkodav.mcdir.ru/cz/
Obrázok
Pastevec
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod BinLadin » Sob 12.07.2008 22:08

Pastevec,ano ale za predpokladu ze pes je spravne veden a pripraven.Tady ani neni naznak ze bi se ucil rozlisovat situace,jen bezhlave utoco a to jeste tak ze jej trosku skussenejsi clovek vytlaci.A mezitim stihne oprat bezduvodne ty co nema....
....napr. proto je spatne to co delas a prezentujes a co mi natom osobne vadi....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Tchor » Sob 12.07.2008 22:09

modeni lovecky obrany maji nekolik fazi a minimalne prvni dve jdou delat temer s kazdym psem pokud ma zajem neco lvit.
prvni tri faze jsou ciste sportovni ctvrta je prevedeni obran do realne sluzebni obrany.

1) faze se casto zacina delat se stenatama treba uz v 6 tejdnech je to rozloveni psa za unikajici koristi kdy se stenata uci lovit hardr ktery jim unika a loveckym "bojem" ho ulovit a ziskat, tahle faze konci v podstate tim ze pes ulovi pomucku z jakehokoli uhlu a poloze a neda pokoj dokud se mu to nepodari

2) faze je do teto lovecke hry vlozit ovladatelnost (poustecky, chuze u nohyu figuranta, odvolani psa atd), ale tak aby neztratil pes zajem o to loveni. V teto fazi je to stale jen hra na lov s protihracem (figurantem) kteremu pes plne duveruje.

3)faze kdy se dostavame ze hry do prace jedna se o fazi kdy se pes uz pripravuje na vyssi zavody a na to ze figurant uz nebude jen protihrac, ale uz i pekne tvrdej protivnik, ale zatim stale v ramci pravidel bez umyslu ublizit psovi. Do teto faze ale uz patri i priprava na celotelove kousani na ringo oblek pripadne kousani na zkritou manzetu

4) faze kdy se pes musi naucit ze v praxi zadny pravidla nejsou a ze protivnik se bude snazit psa zneskodnit jakymkoli zpusobem. tuhle fazi clovek co nema psa jako profesional v podstate nikdy potrebovat nebude pro beznou sebeobranu mu staci v pohode pes s dokoncenou treti fazi.

jinak prvni tri faze jdou udelat odfigurovat svemu psovi a nicemu to nevadi.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Pastevec » Sob 12.07.2008 22:10

Puk píše:A inak len otázka na zadávateľa : na odkaze na tú webstránku s kaukazákmi a pri otvorení okna s obranami kaukazákov mám otázku : tí figuranti čo tam na záberoch dávajú týmto psom kúsať "naživo" majú drevené protézy, alebo vedro vodky v sebe? Pýtam sa preto, že kaukazákov som mal a nemyslím, žeby normálna osoba po takejto kúsačke nebola vlastníkom trvalého invalidného dôchodku... :ha:

Řada lidí se těm figurantům diví, na videích jsou i záběry krvácejících figurantů. No cvičí dost na tvrdo a já jenom obdivuji jejich hrdinství figurovat tak strašným psům.
On v první řadě stál, když bohové dávali sílu.
http://www.rossijskijvolkodav.mcdir.ru/cz/
Obrázok
Pastevec
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod BinLadin » Sob 12.07.2008 22:10

Pastevec píše:
BinLadin píše:Upozornuji ze to co je zde prezentovane nema nic spolecneho ze sportovni kynologii a co se tyka praktickeho nasdazeni psu jeto spis popis jak tohle nedelat.Krajine nezodpovedne.

Já se omlouvám, ale sportovní kynologii pro praktické použití příliš nedůvěřuji.

Ono to ani neni na prakticke nasazeni,to je spis navod na tvorbu problemu.Pes na praksi se dela uplne jinak,neco i naznacil Tchor.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Tchor » Sob 12.07.2008 22:17

Pastevec

Neni to tak davno co jsem podobne pripravovaneho rotwajlera ktery ze sebe delal strasne zlyho nechtene vyhnal jenom pohledem a sebejistotou, to je totiz to co takhle pripravovany psy rozhodi mnohem vic nez nejakej rev a vopicky.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Pastevec » Sob 12.07.2008 22:17

Puk píše:Sáhlasím s Bin Ladinom v tom, že na tých videách je to úbohé a pes skutočne na to nemá.

Částečně s vámi musím souhlasit, ale ne úplně. BSP je měkčí a má vyšší práh dráždivosti, ale něco málo se také naučit může. Ty videa bych vyhodnotil, jako že je to trochu vlažnější a slabší, ale ne zcela špatné. Rozhodně solidní ukázka dráždění psa lidmi v civilu.
On v první řadě stál, když bohové dávali sílu.
http://www.rossijskijvolkodav.mcdir.ru/cz/
Obrázok
Pastevec
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Tchor » Sob 12.07.2008 22:25

Omyl je to zkutecne solidni ukazka toho jak to vypadat nema. figuruju uz nejakejch 16 let, mel jsem tu cest pracovat s opravdu kvalitnima jak sluzebnima tak sportovnima psama a zcela na rovinu rikam ze takhle se udelat solidni obranar neda. Solidni obranar v prvni rade musi verit sam sobe a bejt presvedcenej ze kazdou situaci zvladne pote neresi zbytecnosti, ale kdyz je potreba aby zasahnul zasahne plnou silou bez toho aby si nechaval zadni vratka pro ustup. a ta sebeduvera se neudela tim ze se zatlaci do kouta, bude bat lidi a proto je preventivne napadat
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod tana » Sob 12.07.2008 22:36

Tchor.
Možno budeš suhlasit, čo so sa snažila naznačit predtým.. A to, že BSP nie je vhodný pes na športovu obranu ?!
Neviem aké máš skusenosti, ale ja som nikdy nevidela BSP zakusnutého do rukávu.. A to sa medzi nimi pohybujem.. :no:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Tchor » Sob 12.07.2008 22:41

kousek od nas je cvicak kde je bernaku nekolik a maji docela slusny vysledky vcetne zkousek (pokud se nepletu jeden z nich ma i ZVV2) a nevypadaji ze by jim obrana nejak vadila.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod BinLadin » Sob 12.07.2008 22:43

Pastevec
Pokud tohle myslis vazne je videt ze se mas jeste hodne co ucit.Pokud bichom i video posuzovaly z tohohle hlediska pak nechapu napr. tazavy pohled one slecny v bilem trycku ktera ocividne nevy co ma delat a je prilis bezradna a nevy co dal a hleda pohledem pomoca radu co ma udelat...,ve chvily kdy pes jde do utlumu je potreba vycvik ukoncit aby s ekoncilo v nejlepsim.
tady je na psa prilis tlaceno,je zde prilis strachu psa a nejistozy co ma delat.Pes nenma vubec pocit ze vyiteziu a ve chvily kdy prece bi mohl vyhrat je jeste vic zatlacen zpet coz se odrazy v stale rostoucim strachu a nejistote...
Takovy pes pak v realu je praktycky na nic protoze pri prvnim naznaku ze nato nema utece
Naposledy upravil BinLadin dňa Sob 12.07.2008 22:48, celkovo upravené 1
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod raky » Sob 12.07.2008 22:47

Súhlasím s Tchorom, čo sa týka mladých psov a tejto témy..

Videl som len fotky a celkom sa mi páčilo, že vidím na obrane niečo nové... A čo sa týka vhodnosti psa na výcvik akýkoľvek, ak Catty bude chcieť chytať ryby a bude ju to baviť - kúpim jej udicu.... :heh:

mala ukážka - francúzky buldoček na tábore Bandogov, večšinov psy chodia na vodítku, pani z CR /klobúk dole/ ho odniesla odpocinút na rukáve - v lufte....

Obrázok
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod Puk » Sob 12.07.2008 23:39

Pastevec, ja som ešte zažil časy kúsačiek na starý rukáv a po dobrom psovi si mal stŕpnutú ruku a na nej modriny. Ešte raz opakujem - mal som kaukazákov a rád by som videl toho frajera, čo by im dal kúsnuť "naživo". Kúsnuť naživo naozajstnému psovi znamená pre človeka trvalé následky, za tým si stojím.
Berňák a obrany - nielen berňák je na tie obrany vhodný, ale podľa mňa skoro všetky pastierske, strážne a dokonca aj niektoré poľovné plemená (weimar, ale aj RR určite), pokiaľ sa to robí správne (a niektorý z nich ich urobí v pohode aj zo zloby). Ako tu bolo povedané, pokiaľ je to robené správne pre psa je to hra a nejeden sa veľmi rád takto vyventiluje. Ono pri obrane nejde len o zákusy, ale pes sa učí zvládať situácie, s ktorými sa stretá bežne v živote, učí sa reagovať a samozrejmosťou by malo byť, že sa zároveň učí ovládateľnosti. To, čo však je prezentované Pastevcom, je skôr "výchova", ktorá dáva základ na budúce problémy, lebo povahovo slabého a neupevneného psa učí napádať zo strachu. To, že sa pes bojí a nechá sa vytlačiť bez problémov aj laikom, je vidno na tom chlapcovi s mikinou. Horšie to bude, keď sa otočí chrbtom a bude na dosah psa....:)) Ja by som toto ako praktickú ukážku nácviku obrany mladým psom označil jednoducho - ukážka, ako sa to robiť nemá a už vôbec nie s mladým psom. To dokonca ani nie je rozvíjanie zloby, to je učenia, ako urobiť psa zákeráka.
Raky, všimol si si na tej fotke zákus toho prcka? Škoda, že si ho nevidel vlani, keď ešte nemal ani 3 mesiace, ako ho to začalo baviť...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Výcvik obrany u mladých psů

Poslaťod raky » Sob 12.07.2008 23:54

rýchlo idem pozerať ešte raz....... :jupi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia