Skúšky všestranného výcviku - SVV

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Str 11.02.2009 0:53

no ja mam len SVV2 a IPO3 a Schh1.
Naposledy upravil johny5 dňa Str 11.02.2009 1:03, celkovo upravené 1
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod raky » Str 11.02.2009 0:58

wer píše:raky, BH je "skuska doprovodneho psa" - su to zakladne cviky poslusnosti + skusanie v poulicnom ruchu. ty si asi myslel skusku vytrvalosti AD, len to som si nie ista, ci nemusis byt clenom SUCHNO, cize mat NO..


dik - hádam skúsime obe tento rok... aj SVV2 hádam víde ja mám panický strach s rebríka,,, :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Str 11.02.2009 1:04

co sa bojis ved ty nan liezt nemusis raky :aaa:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Str 11.02.2009 1:06

Janky beriem ta za slovo.... A nebolo by od veci urobit si IPO1
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod raky » Str 11.02.2009 1:09

johny - jednak u nas na cvičaku nie je podľa mojich predstáv... a možno inde to nacvičím - ale rebrík je nebezpečná vec - to vieš a len z toho mám strach :ua: Ako bolo mi povedané - zatiaľ sme naučili každého..., ale ja mám rešpekt - určite ho prekonám, ale najprv bude to ipo a potom plazenie a tak... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod luba » Str 11.02.2009 5:54

Ja som povodne chcela tiez robit SVV2, ale na cvicaku sme zrusili rebrik tak mi ostalo IPO 1a zacina sa mi to pacit. Suke viac vyhovuje bo je velmi kontaktna. Az na tie prekusy pri aporte :nie: tie sa mi nedari uplne potlacit, ale nemoze byt dokonala.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Poca » Str 11.02.2009 8:15

Prekusy mozes odnaucit, len bud trpezliva. Preco by nemala byt dokonala ked moze??
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Puk » Str 11.02.2009 9:15

luba píše:... Suke viac vyhovuje bo je velmi kontaktna. .


Žeby rebrík negatívne ovplyvňoval kontakt psa a psovoda? :oo: ...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod luba » Str 11.02.2009 9:28

Rebrik nerozhoduje o kontaktnosti psa k psovodovi. Len som napisala, ze sme na cvicaku rozobrali rebrik a iny nieje. A ked chcdem cosi s nou robit, tak som sa priklonila k IPO.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Str 11.02.2009 9:50

Ja nevidim problem urobit nejaky rebrik...Ved nemusi byt na zaciatok vysoky podla predpisov ale maly a ked sa pes nauci ukladat labky ako ma potom zhanam vyssi....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod luba » Str 11.02.2009 10:00

Nieje problem ho zmajstrovat, ale uz by nebolo pre koho vsetci co u nas trenuju a pretekaju cvicia IPO. SVV1 som si robila len ja (kladinu nastastie mame). A aj ty co chcu cvicit SVV to robia len pre uchovnenie, Dalej cvicit nechcu.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Efa » Str 11.02.2009 10:03

je fakt ze medzi jednotlivymi stupnami skusok ma SVV vacsie rozdiely v narocnosti cvikov ako IPO .... ja som sa z SVV tiez preorientovala na IPO presne prave kvoli tomu, ze sa mi nechcelo ucit psa plazit a rebrik :hi:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod luba » Str 11.02.2009 10:04

Ked mam povedat pravdu som rada, ze som sa dala na IPO, pravidla sa nemenia kazdu chvilu ako ponozky. Rok a j nieco som pretekala v SVV1 a za tu dobu sa toho tolko pomenilo, ze aj rozdodcovia piskali kazdy pretek inak a to ma dost iritovalo.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod luba » Str 11.02.2009 10:06

Efa píše:je fakt ze medzi jednotlivymi stupnami skusok ma SVV vacsie rozdiely v narocnosti cvikov ako IPO .... ja som sa z SVV tiez preorientovala na IPO presne prave kvoli tomu, ze sa mi nechcelo ucit psa plazit a rebrik :hi:


S tym rebrikom nieje az taky problem, ta lozi ako macka aj plazenie jej ide, len ta nejednotnost v posudzovani to je pre mna kamen urazu.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Puk » Str 11.02.2009 10:21

luba píše:Ked mam povedat pravdu som rada, ze som sa dala na IPO, pravidla sa nemenia kazdu chvilu ako ponozky. Rok a j nieco som pretekala v SVV1 a za tu dobu sa toho tolko pomenilo, ze aj rozdodcovia piskali kazdy pretek inak a to ma dost iritovalo.


Luba, NSP sa menil po 20 rokoch a už sa zrejme zase dlho meniť nebude... IPO sa v podstate mení pomaly po každom zasadnutí predsedníctva, navyše práve tu si pomaly každý rozhodca (a často) vymyslí svoje priority, čo mu práve IPO poriadok umožňuje, dáva si svoj vlastný úzus k nemu. V NSP nie je problém, problém je v rozhodcoch, že sa pomaly každý bije do pŕs a žiaľ, častokrát ho má naposledy prečítaný pred 15 rokmi, nehovoriac o práve upravenom, ktorý za 3 roky "nestihol" k nemu doraziť. A druhý problém je, že ZŠK sú, na rozdiel od IPO rozhodcov, títo NSP pomaly ukradnutí... Takže... Ale v podstate s tebou súhlas - nech každý robí a cvičí to, čo ho baví... :ahoj:
Efa - naučíš poriadne IPO1 a úplne ti stačí tento základ, aby si zmastila 6 skúšok. (IPO SchH 1 - 3). To je ten rozdiel. Ale súhlas v tom, že IPO1 je asi ťažšia skúška, ako SVV1, ale tak to asi chcela vrchnosť. (Keby sa neboli menili "pravidlá hry" počas schvaľovania upraveného návrhu, neverím, žeby pre tých, ktorí len "uchovňujú", bola cesta cez SVV1 schodnejšia...). Len potom tie vyššie skúšky podľa nároďáku sú nepomerne ťažšie ako u medzinároďáku.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia