IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod wer » Sob 09.09.2017 10:05

A ako sa da smykat tam, kde sa nesmyka? :nwm: To ziadnou technikou nepojde
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Sob 09.09.2017 10:12

myslim, ze když psa naucis nejaky pohybovy stereotyp na kluzkem -zkusi to i na jinem povrchu pak udelat uplne stejne.

Offtopic: u koni je to jeden ze cviku ve western jezdeni -dela se to jen na mekku, ale hlezna stejne trpi - me se na to nekouka prijemne https://www.youtube.com/watch?v=Zv7_ZD5Zz8c
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Sob 09.09.2017 10:17

No ale na suchej trave sa suchat nebude. A rovnako okamzite zastavenie z rychleho behu bude namahave... Principialne to iste. Jedina cesta nechat pozvolna psa spomalovat a este sa aj pmaly ulozit a nie hodit o zem. :ha: Podla mna zohrava ulohu temperament. Pomaly pes od prirody sa bude setrit, rychly pes sa bude kalicit tak, ci tak... :heh:

A to video nacviku? Nikto nic?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Sob 09.09.2017 10:24

wer píše:No ale na suchej trave sa suchat nebude. ?


ne, ale zkusi zastavit zkluzem -protze je to tak uceny.
když se necha pes zastavovat tak, jak mu vyhovuje, nebude se ucit umele zkluz -nebude to takovy napor na telo. tot pointa :no:

wer píše:rychly pes sa bude kalicit tak, ci tak...


nemyslim si. i u blazna psa lze aspoň korigovat rizika. nejde se jim vyhýbat uplne - to ne, ale něco se delat da.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod pigie » Sob 09.09.2017 10:34

Ano, presne. Je rozdiel temperament a nacvik... Pre mna obrovsky. Proste ked je pes taky, ze sa zedere sam, tak nech sa paci, nema zmysel ho setrit nasilu, ale ani mu nakladat este viac a posuvat hranice, skor sa vyhybat niecomu, co viem, ze dobre nie je. Ale ked ho to mam ucit, ako sa rychlejsie zodrat, tak to ee. Pre mna je to naozaj rozdiel a aj to zastavenie za rychleho behu je namahave, jasne, pes by mal spomalit, to je prirodzene predsa :nwm: Hadzanie o zem tak isto... Ine je, ked to pes robi sam a ine, ked to toho psa nutim robit. Aaaah. Ja zacinam neznasat psie sporty :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO

Poslaťod wer » Sob 09.09.2017 10:50

Ale vsak ja vravim, ze len sa nauci kalicit inym sposobom. :heh: Moj pes 10 rokov brzdi kaliciacim sposobom, aj na voziku. Keby so ho naucila brzdit smykom, je to prast jak uhod, rozumieme sa? Proste komotneho psa to clovek nikdy nenauci, aj ked sa rozkraja...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod pigie » Sob 09.09.2017 10:54

Nemyslim, pes prirodzene brzdi tak, co mu najmenej prekaza. Lebo niekto ma horsie predne nohy, niekto zadne :nwm: Takze tu techniku proste by som psa nikdy neucila. Nech sa kalici tak, ako chce on sam.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO

Poslaťod dasken » Sob 09.09.2017 18:43

Offtopic: ja mam napriklad kaliciaceho psa pri hadzani lopticky..x-krat zastavi tak, ze spravi kotrmelec a hodi ho o zem :pac:
normalne sa bojim ze si raz tak zlomi vazy..proste nechapem preco nemoze aspon kus pribrzdit pred tym ako tu loptu dobehne..on bezi na bomby a potom zapichne nufak do lopty az ho samozrejme pretoci :ach: neverim ze mu to je prijemne
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: IPO

Poslaťod janajka » Sob 09.09.2017 18:50

Offtopic: alebo si vybije zuby :D
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: IPO

Poslaťod dasken » Sob 09.09.2017 18:59

Offtopic: alebo :lol: v podstate sa cudujem, ze si este doteraz svojim pristupom nic nevybil, nezlomil, nenatrhol... preto som ho nikdy neucila aportovat kadejake palice..to ked som si predstavila... :ach: proste cista malina v tomto :heh:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: IPO

Poslaťod dugy » Ned 10.09.2017 8:26

ahojte tak info o antraxovi mal nejaké problémy s vnútornosťami, a nakoniec mu brušnú dutinu zalialo krvou. Nestihli s ním dôjsť k veterinárovi. takže asi tak.v skratke ... to je to čo viem .
cizeaximalne.pracovne vyťaženie psíka ...

peknú nedeľu všetkým
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: IPO

Poslaťod wer » Pon 11.09.2017 16:41

Elis píše:
ten graf chuze na BH vypada porad stejne. Nic zkraceneho tam není, všechno 2x


som sa k tomu este vratila a ono ta chodza bez voditka na BH je aspon skratena. nie je to vidlicka, len tam a spat.
Special Requirements BH-VT: The on Leash is carried out according to the heeling pattern. In the free
heeling, go out straight 50 paces, about turn, the dog handler will walk 10 to 15 paces into the running
pace, show 10 to 15 paces of the fast pace, then go without transition paces in a slow paces and after
another 10 to 15 paces again Normal pace. The exercise ends with a final basic position.


inak sa mi to lubi, ako je podrobnejsie spracovany cely skusobak... take jednoznacnejsie

a dalsie perlicky som objavila. na jednotke je len jedna plenta na obrane. :oo: to preco? a po vystekani namiesto odvolania, sa moze dojst ku psovi (to bolo aj predtym) a pripnut ho na voditko. :oo: aj potom prechod na unik zostava na voditku....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 12.09.2017 14:25

wer píše: som sa k tomu este vratila a ono ta chodza bez voditka na BH je aspon skratena....


to jsem prehlidla. ale jo, to dava smysl.

wer píše: a dalsie perlicky som objavila. na jednotke je len jedna plenta na obrane. :oo: to preco? a po vystekani namiesto odvolania, sa moze dojst ku psovi (to bolo aj predtym) a pripnut ho na voditko. :oo: aj potom prechod na unik zostava na voditku....


tak psali, ze nižší zkoušky chteji, aby byly dostupnejsi.
a je fakt, ze ty požadavky v obranach od jednicek byly docela tezke a resilo se to jen volnejsi hodnocenim.
ale to bylo jen na vuli rozhodčího, ze ti v jednicce zohlednil napr. volnejsi prirazeni k noze při odvolani od figa a nedal ti bod. srazku. - na závodech když te osekal, nemohl nikdo nic rict.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 12.09.2017 14:55

tak ale teraz to vyzera ako IPO V ta obrana... :pac:
vsak tie plenty boli prave krasne logicke - 2/4/6. ale jedna? preco jedna??? ved to prave stazia do buducna pre tu dvojicu... :ach: este som nevidela, ze by mal niekto problem naucit obehnut jednu plentu... :nwm:
odvolanie - ved aj predtym mohol psovod na jednotke prist k psovi, nemusel ho odvolavat a mohol odkracat s povelom na miesto. ale budiz, popridavali vsade moznost mat voditko... (chvalabohu, ze len moznost - mozno zatial...)

ja osobne tam teda ziadne extra zlahcenie nevidim. a z mojho pohladu ani nebolo potrebne. :nwm: to podstatne tam uz bolo - kratsia stekacka, bez zadneho doprovodu a nie taky tvrdy kontrolak. toto navrhovane su len take finticky na oklamanie nepriatela, uplne zbytocne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 12.09.2017 15:20

wer píše: este som nevidela, ze by mal niekto problem naucit obehnut jednu plentu... :nwm: .


Offtopic: ze me -takova OT poznamka -prave ve vysledku to pak bylo tak, ze každý pes umel obehnout jen tu jednu plentu a vic jich dělalo velke potize.
pamatuju si, co me to stalo a soji sil s Elikem. Kachne uz je ucene jinak -ona umi bud napřímo nebo všech šest. jinak revíry nedela.


wer píše:toto navrhovane su len take finticky na oklamanie nepriatela, uplne zbytocne.


tak jako majitel nekousavého exota mam teda jiny názor :-)
pro e je rozdil odtáhnout psa na voditku a pod povelem od figa :haha:
a i jasne vidm rozdil mezi IPO -V -a touhle jednickou:-) prepad po uteku a obusek :-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia