IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Pia 01.05.2009 19:35

Johny mas pravdu, zanedbane to bolo ... ked mal dorezanu nohu tak sme sa takym veciam nevenovali. Skus mi to popisat prosim.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Ned 03.05.2009 13:28

Musis pri privolani lopticku alebo co pouzivas psovi potiahnut tesne popred nos tak aby siel tesne za tym a vlastne urobis obluk zospodu hore a lopticka skonci pod krkom odkial ju pes dostane po chvilocke ako odmenu.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Ned 03.05.2009 13:30

No tak to robime...len ja sa tomu asi malo venujem :pac: Teda nie asi ale urcite :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Ned 03.05.2009 15:33

tak nesed na dogfore a makaj na tom pracovat :jazyk:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Ned 03.05.2009 16:00

Jaaj johny keby som tak sedela pri fore a nemala kopu ucenia tak by som aj sla :no: Ale nie akurat sme boli a pomalicky sa to zlepsuje :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Ned 03.05.2009 16:54

musis na tom veru makat kazducicky den
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

SchH, FPr

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 24.04.2010 18:10

Ahojky,
cjhtěla bych se zeptat zda je nějaký rozdíl ve zkoušce IPO1 a VPG1 nebo je tam vůbec v něčem rozdíl.
Dívám se na VPG1 a nemohu nic rozdílného najít.
Máme IPO1 a tak jsem si říkala než přejdu "dál" tak , že bych ještě raději jinou jedničkovou zkoušku.
A VPG1 a SchH1 je jedna a ta samá zkouška? nějak se v tom plácám. :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod wer » Sob 24.04.2010 21:48

cely nazov nemeckej skusky je SchH/VPG 1-3 (Schutzhund/Vielseitigkeits Prufung fur Gebrauchshunde). to VPG tam bolo pridane az neskor.
medzi IPO a SchH uz nie je prakticky ziaden rozdiel. akurat, myslim, ze pri odvolani z plenty, by sa mali pri SchH pouzit povely "ku mne" a "k nohe". pri IPO len "k nohe".
a este, hoci som si tym az nie tak 100% ista, sa mi mari, ze dokonca mozes skladat IPO 1, na to SchH 2 a tak...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 25.04.2010 7:39

Wer, díky.
Teď si to uvědomuji s tím odvoláním, protože jsme se jednou na cvičáku hádali, že u IPA se musí říkat"ke mně k noze" a někdo říkal, že jenom k noze a přitom na vylučovacích závodech dle IPO jsem si jistá, že tam slyším některé psovody říkat " ke mně k noze"
A právě někdo říkal, že to se používá u SchH.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod wer » Ned 25.04.2010 16:02

u nas su napriklad vylucovacky troje - tusim 2x podla SchH a raz IPO + IPO FH. kedysi byvali dva a dva zavody. ked to bolo este rozdielne... takze teraz je z toho akurat dobry misung. :lol: no ale potom uz na tom svete je to jasne, len to WUSV sa vas uz netyka... :jazyk: fakt, byvaju specialne hovikovske majstraky...?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Bad » Ned 25.04.2010 17:03

U IPO i SchH se může říkat "ke mně k noze", ale musíš to vyslovit najednou jako jeden povel. Samozřejmě že můžeš říct jenom "k noze". Tak se to musí u našeho NZŘ (zkoušky ZVV).
Ijsbeerka, IPO 1 a SchH 1 jsou na provedení stejné zkoušky, ale mám dojem, že tam jsou jinak rozhozené body.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Ned 25.04.2010 17:22

Wer mne sa cosi vidi ze postup z IPO na SCHH nieje mozny ako kedysi.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod wer » Ned 25.04.2010 17:48

johny, nasla som, nasla som... :smile:


Dodatok č. 1 k skúšobným poriadkom SV a WUSV a IPO

1) Pri skúškach poriadaných podľa medzinárodného skúšobného poriadku (ďalej len MSP)
platného od 01. 01. 2003 a taktiež opačne pri skúškach Skúšobného poriadku SV a WUSV
(ďalej len SP SV a WUSV), je možnosť vykonať' skúšky spolu, pri dodržiavaní zásad, že
psovod môže s jedným psom vykonávať v jeden deň, len jednu skúšku.

2) Možnosť pokračovať pri skúške nižšieho stupňa SP SV a WUSV, na skúšku vyššieho stupňa
MSP, a d'alej pokračovať na vyšší stupeň skúšky SP a WUSV. Napr. pri skúške IPO 1 je
možné pokračovať, pri dodržiavaní stanovených podmienok na skúšku SchH2 a pokračovať
skúškou IPO 3.

3) Pri zápise vykonaných skúšok, podľa SP SV a WUSV, zapisovať do preukazu pôvodu u
jedincov plemena nemecký ovčiak, naďalej, len SchH 1 -SchH 3. U ostatných plemien
SchH 1 VPG - SchH 3 VPG .

Dodatok bol schválený výcvikovou komisiou ZŠK a nadobúda platnosť dňom 01. 08. 2004.


ci to uz neplati...?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 25.04.2010 19:32

Offtopic:
wer píše:fakt, byvaju specialne hovikovske majstraky...?


Wer to je takový choulostivý téma :smile:
Ano u nás v ČR je mistrovství hovawartů. Ale, jaký spíš bych to nazvala memoriál pana Nováka (zakladatel kynologické jednoty Brno a jeden spolutvůrců Zkoušek dle ZOP, ZPU1 a ZPUS) protože vždy nejvíc psů závodilo dle ZPU1.

Je to napsáno mistovství, ale dle mě by to mělo být nazváno "závody hovawart klubu"
Mistrovství je moc nadnesené.
Ale abych to dala na správnou rovinu, tak se závodilo v ZPS1( asi 5 lidí) , ZPU1(asi 10),IPO1(3 psovodi), a nějaká záchranářská disciplína.

Ale věřím, že pokud letos bude "mistrovství" tak třeba v IPO1 bude aspoň 5 psů . V IPO 3 tam by asi nebyl nikdo.
Jako hovawarťáci nejsou moc soutěživí už asi proto, že je to pro většinu první pes a většinou si ho pořizují jako kamaráda a později třeba sportovní kynologii propadnou.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Bad » Pon 26.04.2010 19:42

Ijsbéérka píše:Jako hovawarťáci nejsou moc soutěživí

Offtopic: Je to lehce mimo téma ale neodpustím si citát z dnešních novin : "....výhodou dospělosti je schopnost NESOUTĚŽIT"
Tak třeba i proto...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia