IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod kives » Uto 13.03.2018 14:57

asi je to moc statické, ovčiaka neotráviš, ale psa s vlažným záujmom určite
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 15:02

staticke? ake ma byt vystekanie? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod kives » Uto 13.03.2018 16:24

to hej, len odmenu dostal az po neviem kolkych pokusoch. sa neviem vyjadrovat :lol:
plus by som si vedela predstavit viac drazdenia a do kludu to davat neskor.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 16:28

Ved riesia stekacky, tempo. Aj dalej vidno... ten pes ma problem so stekanim.
Ja myslim, ze elis sa nezda to bitie..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod kives » Uto 13.03.2018 16:30

no ved hej, ako sa to vylucuje s drazdenim? dostane ho do stekania a moze odmenit. dlzka stekania podla potreby a uvazenia. ci?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 16:49

Vylucuje v tom, ze tak pes nikdy nebude samostatne stekat (vidime vysledok na videu :ha: ). A ten pes nie je zaciatocnik. Ma problem zjavny so stekackou na stojaceho figuranta - caka presne tu pomoc, sam nie je aktivny. A logika psa je - nehybne vystekavam, hybajuce sa lovim. To treba vyuzit.
To prvotne, to si asi testoval, ze kde je problem. Odmeneny nebol - za co? :ha: Vysvacal ho, aby ho nasral a pokracovali... Mne sa nahodou pacilo to ucenie tempa - len majitel sa musi troska skorigovat. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod kives » Uto 13.03.2018 16:55

aha, ok, dik za objasnenie :jop:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 19:36

wer píše:Ma problem zjavny so stekackou na stojaceho figuranta - caka presne tu pomoc, sam nie je aktivny. A logika psa je - nehybne vystekavam, hybajuce sa lovim. To treba vyuzit.


ano -malo aktivni pes. ale neverim, ze se zaktivni, kdyz tam dam jinou pomoc. udelaji prblem zase jinde, protoze ta pomoc na videu - nikdy nijak nebude moci byt prenesena do realu. nicemu se to na konci potom nepodoba.

plus -urcovani tempa vystekavani starsimu psovi je taky dost drbani se pravou rukou za levym uchem.
normalni je se v tomhle co nejvice prizpusobovat psovi - nebo jste zazili ze se pes treba ucil poskakovat, kdyz k tomu sam tendenci nema? musí byt co nejvic komfortni -jen ho korigovat, aby do toho pridal zlobu a ne jen sebekontrolu.

uznavam, ze jsem zaujata na veskerou pomoc pri vystekavani - uplne nesnasim, kdyz se mi nekdo snazi "rozstekavat" psy tim podupavanim do rytmu jak delavaji figuranti :lol:

bic byl na nesmysl pouzity -podle me.

a pak -vzhledem k tomu, ze ted ucim zadni doprovod :lol: a sledovani -timhle bych zase delala psovi gulas v hlave v jinych cvicich. zaviram si tam cestu.

na jednu stranu se vam libi, kdyz balabanov pise, ze nedela zbytecnosti - jak ted byva zvykem - a na druhou stranu uceni timhle zpusobem (bez navaznosti na skutecny cvik - rozbijeni jinych cviku) - je dobre?

anebo treba jen nechapu o co tam opravdu jde -ale pak to stejne nebude cesta pro me -kdyz to nechapu ja, jak to muze pochopit pes :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 19:52

vsak pisem, ze som proti pomoci od figa, to k nicomu nevedie. pes musi byt aktivny. ale ten pes sa zahlcuje, nesteka vobec. lebo bol uceny zle... ktovie ako dlho... to nie je nacvik pre stena, predsa, ale oprava vcelku vaznej chyby. :nwm: toto absolutne nepovazujem za pausalny navod na nacvik stekacky! a pomaha mu psovod - najst tempo. nie figurant. ten to len predvadzal psovodovi. a mne prave prislo, ze mu to pomahalo, len psovod bol trosku nesikovny. a to nie je predsa zalezitost na 100 dalsich treningov, ze si rozbiju vsetko a psovod teraz bude na skuske mu tam hopkat za zadkom...
a nevidim suvis s tym, co som citovala balabanova. :nwm: to nie je o uceni hopkania umeleho - aspon ja to tam teda nevidim. podla mna to je o "skludneni" - ten pes bol uceny prave cez to drazdenie (tipujem) - vtedy skace ako zmyslom zbaveny, len nevie stekat poriadne, robi pauzy a hento ho ma z toho dostat, proste sa dostat do rytmu a nepauzovat. a umele - to akoze aj ked psa zastavim voditkom zo zaciatku, aby nedokusol, to je umele? :lol: a je to tiez pomoc...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 20:14

wer píše:ten pes sa zahlcuje, nesteka vobec. lebo bol uceny zle... ktovie ako dlho...


wer píše: a to nie je predsa zalezitost na 100 dalsich treningov


je realne ze něco, co je spatne a hluboko zazite - takhle opravis za par treninku?
myslim si, ze spis jak se dostane zpet do pozice pred figem. vrati se zlozvyk -pretoceni, zahlceni -a nemas jak udelat krok zpet a v te pozici, kterou revir konci - ho vyklidnit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 20:16

ja si myslim, ze akokolvek sa to bude riesit, tak to bude s neistym vysledkom... a ten pes stopro nepojde na MS :ha: a psovoda moc neberie... :heh:

a teda este doplnim, lebo som si to pozrela znova - pes sa ma dotiahnut cez to stekanie k figovi, tym spravnym rytmom, vtedy s psovodovou pomocou. ja som tiez robila stekacky cez dotahovanie, s pauzami s vystekanim daleko od figa - pes si musel pytat to priblizenie. a nikdy sme nemali problem so stekackami...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 20:28

jasne.
Ale porad jsou vhodnejsi zpusoby -vhodnejsi v tom smyslu, ze odpovidaji tomu, jak nakonec cvik vypada.
v tehle mezích bych si snažila nejak pomoci.

první co by me napadlo by bylo neodmenovat rukávem -snizit motivaci :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 20:29

ze lopticku? :ha: moj pes by si ju nevzal :heh: ani rukav odo mna...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Uto 13.03.2018 20:34

wer píše:pes sa ma dotiahnut cez to stekanie k figovi, tym spravnym rytmom, vtedy s psovodovou pomocou.


vzdyt pisu, ze tomu třeba vůbec nerozumim :lol:

wer píše:pes si musel pytat to priblizenie.


tomuhle rozumim ale :lol:

wer píše:ze lopticku? :ha: moj pes by si ju nevzal :heh: ani rukav odo mna...


no -na to by ti odpovedeli u nas, ze to ma teda pes smulu.
ale ne -nedostanou kousnout - ale vyhazuji jim rukavy, temhle prepnutcum.

jinak když tohle vidim - my mame taaak dobre figuranty. jako vazne :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 20:48

som sa teraz musela zamysliet, ze ako budem robit teraz vlastne stekacku s dalsim psom... :ha: teraz sa razi teoria, ze stekacky zacat az s dospelym psom - aby sa nenaucil stekat "stenaco", "neagresivne" a s paxom sme vlastne najprv stekali, uz od malickeho steniatka, az potom kusali. vzdy si musel sam aktivne vypytat figuranta a az potom obrana pokracovala. mam dilemu. dufam, ze to bude talent a obrany zacneme az v roku. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia