IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod wer » Str 14.03.2018 11:53

Elis píše:
pri zastaveni /stoceni se proti ni - seda strasne dozadu a jak zpomaleny film. zase je videt jak vypina.



a inak toto je az taky problem? zrychli sa istotou. prvotne ide podla mne len o to, aby si samostatne sadla, hoc aj po 10 minutach. :lol: a tiez by som to ukoncila hned po prvom raze veelkou odmenou, v ten trening uz viac neopakovala.

hlavne by som sa vyhla zatuhnutiu. ak zatuhava uz vopred a caka ten povel, ani ho nevydavat. ten cvik je pre nu zjavne stres a treba to negativne nejak vymazat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 14.03.2018 13:31

wer píše:prvotne ide podla mne len o to, aby si samostatne sadla, hoc aj po 10 minutach


premyslim, jestli to nekdy udelala aspoň pomalu napoprvé?
nemyslim si, ale budu si to ted hlidat.

jinak uz ted delší cas je nastaven pokyn trenéra - nevyhybat se tomu, ale nejak to jednou udelej, i s pomoci třeba - a pokracuj na další odkládačku -neopravuj, nepatlej se v tom.

výsledek - po tom co takto tyrane teda proběhne sedni -fena ozije - a zacne sebou triskat o zem u lehni a zapichavat u vstan.

wer píše:hlavne by som sa vyhla zatuhnutiu


však i ja. to je to co me trapi asi vic, nez to ze neseda.
odmita uz jen vyjit se mnou - to ze si ma na sedni sednout si nezapamatuje, ale ze po chuzi druhé vyjiti od výchozího mista jsou odkládačky -to pobrala pomerne rychle :pac: :haha:

když je to ze hry - v necekane situaci -proste nesedne. a zkysne hned jak zjisti, co ji rikam...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod Lindchen » Str 14.03.2018 13:36

Sledujem, toto je zaujímavý jav, v OB je sadnutie za pochodu jeden z najhorších cvikov. Obvykle je na ňom najviac chýb - pes vykoná nesprávnu polohu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 14.03.2018 13:39

nejen v OB.
v narodaku je odlozeni do sedu prvne az ve trojce.
a v IPO je to jedine odlozeni z chuze, ne z behu - ono i to ma nejaky důvod.


ale jinak -když to tu tak po sobe ctu - jsem Kacu normalne regulerne místo sedni naučila na ten pokyn "zvracet nechuti" :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 14.03.2018 13:45

Offtopic: To preto lebo si nepouzila vidlicku :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 14.03.2018 13:52

se směj :lol:
ale ja vazne uvazuju o tom, ze kdybych ji vic bila, nemá ted takove trauma :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Str 14.03.2018 13:55

Elis píše:
ale jinak -když to tu tak po sobe ctu - jsem Kacu normalne regulerne místo sedni naučila na ten pokyn "zvracet nechuti" :ua:

no to je ten hlavny problem. vobec nejde o zaujatie polohy.
aj preto mi napadlo na cas to netrenovat vobec - nech to proste trochu pominie. aspon sa trochu utlmi...

alebo to skus ucit uplne nanovo, s novym povelom, inak...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 14.03.2018 14:52

Elis píše:ale ja vazne uvazuju o tom, ze kdybych ji vic bila, nemá ted takove trauma :lol:

A vies ze presne toto ma napadlo? Ja som proste psa poriadne tresla po prdeli ked nesadal, a odvtedy sada pekne a nema ziadne traumy. Aj ked naposledy sadol na pretekoch pomaly, takze ho asi musim zbit zase :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 14.03.2018 23:33

Offtopic: Tak pravidlena vecerni davka deprese za mnou :lol:

Sedla si :lol: , i zustala stat za chuze na tech 5ti metrech - jen na první pokyn "k noze" - si Kacenka sla stoupnout na target, co byl polozeny o 1,5 m dal :pac:
Ani nevim proc se mi neustale dere do podvedomi otázka: Kolik ma pes prumerne mozkových bunek? :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod kives » Štv 15.03.2018 9:58

Offtopic: a vzápätí druhá otázka: ktoré štendo podedilo tie Kačenkyne? :joint:
to bude ok, ty na to prídeš :yes:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod Elis » Štv 15.03.2018 19:31

Offtopic:
kives píše:a vzápätí druhá otázka: ktoré štendo podedilo tie Kačenkyne


:lol: radsi patrat nebudu -ještě by mi je chteli vrátit :-D


jo, ono to nejak nakonec dopadne. jen - nekdy bych vazne byla rada, kdybych tusila co se psum honi v hlave.
u KAci teda asi jen pruvan -ale kdybych to mela potvrzene - třeba by se mi s tim zilo lepe, když bych za to vlastne nemohla ja - ale osud :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod kives » Pia 16.03.2018 8:22

Offtopic: jo, tak o tomto by niečo vedela pigie. tiež bojuje s Fryom, len na inom fronte a tiež dlho nevedela, na ktorom konci vodítka je problém :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod pigie » Pia 16.03.2018 9:13

Offtopic: To ja viem uplne presne :heh: My proste nie sme navzajom kompatibilni. Z toho pramenia vsetky problemy. :ua: Ja to hovorim od zaciatku, on by v inej rodine bol perfektny pes. Pre mna bohuzial nikdy nebude :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO

Poslaťod wer » Str 21.03.2018 16:51

vraj sa rozkmotrili FCI a WUSV... vie niekto viac? dohoda konci v maji 2018.
budeme mat zase dva druhy vylucovaciek a zase viac skusobakov? :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pon 26.03.2018 11:01

tady registruji nejake zmeny - nas klub NO chce vystoupit z CKS ( klub sportovni kynologie ) - a jit pod CMKU ?

zrejme je nenadchnul novy zkusebak :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia