IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Sob 20.12.2008 12:39

ja chodim na stopy skoro denne, mozes sa pridat... :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Pia 26.12.2008 20:10

Decka handrkujete nad nicim.Ak mate niekto auto zbehnite do Banskej Belej tam su sikovni chalani co nieco dosiahli radi Vam poradia.Vazne.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Pia 26.12.2008 20:14

Prepac ale mas pocit ze nikto iny nikdy nikde nic nedosiahol??
Naco sa tu dohadovat?? Myslim ze v tejto teme su povacsine ti, co vedia o com rozpravaju a vedia si aj sami vybrat co im vyhovuje.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Sob 27.12.2008 13:28

do banskej belej?! myslim, ze na zapadnom slovensku mame vela kvalitnych figurantov a aj vycvikarov. a aj vacsina reprezentantov pochadza prave zo zapadneho slovenska...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Pon 29.12.2008 12:09

calwen píše:No ten cvicak...uvidime co z toho bude, mame sa prist po novom roku ukazat-aby videli co ten pes vie a rozhodne sa vtedy vycvikar ci nas vezme. Lebo na tie klasicke kurzy je nam naprd chodit a v konecnom dosledku ked mi povedia co ho mam z poslusnosti naucit tak ho to naucim-ale cvicia podla IPO1 tak si pozrem tie cviky a nejak to zbuchame :no: . Ale dufam ze nas tam vezmu a snad aj poradia pri stopach-aj ked mne sa do toho hrozne nechce :lol: :pac:


to mas pravdu klasicke kurzy za vela nestoja, su dobre skor pre absolutnych zaciatocnikov, ak uz nieco vies a chces sa s Mardim dostat aj dalej tak bude lepsie chodit medzi taku skupinu, ktora uz je specializovanejsie zamerana a kde sa venuju uz individualnejsie a nie skupinovo. Nechcem velmi mudrovat, ale osobne neodporucam cvicit stylom pridem, pozriem a potom si to zbucham sama. Velakrat totiz psovod robi chyby ktore si neuvedomuje, a nie je nic lahsie ako psa naucit zle cvik a potom nie je nic tazsie ako ho to preucit spravne, preto je omnoho lepsie chodit na spolocny vycvik, kde sa psovodi navzajom sleduju a v pripade chyby hned upozornia a opravia. Pri cviceni podla IPO su tieto "druhe oci" najpotrebnejsie hlavne pri odkladackach a pomocnik sa veru zide aj pri privolavacke, odkladacke, ci vysielacke :yes: takze ak sa bude dat radsej sa medzi nich vstur a robte radsej vsetko od zaciatku spravne :no: .... no a stopy, to mi vravis zo srdca, tiez je to moja najneoblubenejsia disciplina, ale ked treba tak treba a viem sa k nim priam prinutit :hi:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Pon 29.12.2008 12:16

To s tym zbuchanim som myslela tak, ze skusim psa naucit aspon nejaky zaklad z toho skusobaku este teraz, nech tam nejdeme tak, ze ten pes nic nevie :no:
Uz sme sa stihli naucit odlozenie za pochodu-oba sposoby...len este dorobit to predsadanie-za to nase sa az hanbim :hi: :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Pon 29.12.2008 12:23

tak drzim palce aby vas medzi seba vzali :jop: apropo z vlastnej skusenosti: radsej menej a dobre ako viac a zle .... :ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod lara » Štv 05.02.2009 21:44

prosim vas len tak mimochodom.. možu skladať skúšky IPO (príp.iné)aj kríženci? bo ja som si myslela, že hocakí pes len na ZM, že na ostatné len psy s PP.. ako to je?
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Štv 05.02.2009 21:47

na akékoľvek skúšky alebo preteky môžeš ísť či už s bPP psom alebo krížencom, s PP psom len na majstrovtvá SR, sveta....
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod lara » Štv 05.02.2009 21:48

ahaa.. dakujem :smile:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Štv 05.02.2009 21:51

ešte len tak pre doplnenie, ako to je u bradáčov: na majstrovstvá Slovenska vo výkone bradáčov môžeš ísť aj s bPP bradáčom, ale aj keby mal najlepšie body zo všetkých, tým že je bPP, majstrom Slovenska sa nemôže stať, ale zúčastniť sa môžeš. :no: podľa mňa je to fajn aspoň na precvičenie toho všetkého čo sa tam deje, ruchu, pachov, stresu a tak....
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod luba » Ned 15.02.2009 19:14

Par foteciek z treningu. Trenovali sme na IPO 1.
Obrázok

Obrázok

Obrázok
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Str 29.04.2009 21:41

Ale Calwen ved predsadanie je najlahsi cvik na svete a 90% uplnych laikov co psika v zivote nemali to zvlada za 2 dni.Tak preco by si to nemala zvladnut ty?
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Str 29.04.2009 21:55

johny ... ja ti neviem :haha:
To je tak, psa predtym som nedokazala naucit vstan, teraz nam robi problem privolanie s predsadnutim. Teda takto ... predsadnutie mame, privolanie tiez. Na cvicaku to spravi vsetko a pekne a rychlo(minule brzdil az v mojom stehne :pac: ). Vonku prileti ako blesk ale nepredsada :nwm: Fuurt ho napravam, robim to s loptou alebo s mlskou ale nejak mi to furt nejde...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Pia 01.05.2009 14:00

Neviem kto zo skusenejsich v tvojom okoli by ti mohol pomoct ale mala by si sa naucit taky trik vola sa to medzi pretekarmi u nas hojdacka.Zrejme si nacvik privolania a predsadnutia trosku zanedbala od malicka co sa tyka presnosti vykonania cviku.Ale nemyslim ze sa to neda dorobit
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia