IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Uto 16.12.2008 23:02

wer,
to obdience bolo zo srandy :no: Ako pripadá mi to ako v materskej školke - keď jedno dieťa si drží cukríky a nechce nikomu dať, len aby malo pravdu... Súhlasím s Tebou vo viacerých veciach, ale mám svoj názor. A to, že napr SVV3 je najtažší skúšobák aký poznám a aj tie rozdiely medzi... napr. znova tá prekážka - najprv učíš skok sem a tam a odmeníš napr. loptičkou a o stupeň už musí nosiť... Neviem to asi napísať, ale zdá sa mi ten rozdiel divný...
Ale táto diskusia ma namotivovala - že budúci rok spravím skúšky s oboch poriadkov, takže Ti vlastne ďakujem za kopnutie... :haha: A na pretekoch IPO som nebol, ale videl som iné veci - ktoré možno zasa Ty nie... A nedohadujme sa, lebo sa možno stretneme na tom IPO preteku :aaa: inak chvost mať hore, ale uši ani za čerta... :haha:

P.S. Povedal som, že to IPO je v kurze, ale nerozumiem ako sa s ným dostaneš do sveta - keď aj Nemci uznávajú SVV... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Str 17.12.2008 10:21

wer, tak to si videla asi strašne dávno ten pretek podľa SVV...ja som pretekala minulého roku a párkrát mi bola pochválená súhra psovoda a psa a radostný prejav. a napr. ja keď tam nemám tú presnosť a rýchlosť, tak sa na pretek ani nehrabem, aj keď pretekám podľa SVV. áno, aj u nás sa hovorí, že keď pes nemá na IPO, ide na SVV, ale hovorí sa to HLAVNE kvôli obrane a my tu rozoberáme najmä obtiažnosť cvikov.
a to, že sa pes chová inak v strese....hmm to je síce pravda, ale prečo? pretože je v strese psovod a ten stresuje psa :joint:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Str 17.12.2008 19:10

raky, neviem, co mas stale s tou prekazkou... uz na IPO 1 je aport cez prekazku. (ale ja si skor myslim, ze toto je to lahsie na IPO - je tazsie naucit psa prekonavat prekazku len tak, akoby mal skakat pre nieco... osobne som nikdy nevidela dobre prekonanu prekazku podla SVV 1. ale to je chyba nacviku...)
a co sa tyka sveta... vo svete sa neusporiadavaju preteky podla SVV. len tolko. mozes byt maximalne majstrom slovenska, ale na svet sa nedostanes... a niekedy je naozaj zaujimave vidiet, ako sa cvici vonku...
a uprimne ti drzim palce. snad sa uvidime na tych pretekoch. :smile: ale mne to este nejaky ten rocik pocka, ja sa neuspokojim s 80 bodmi, ja to musim mat v treningu na 120! :ahoj:

nyssa, samozrejme, ze stres ide od psovoda. ale oni su dvojka... :lol: a je pravda, ze ten IPO-trend prenika aj do SVV - hlavne, co sa tyka pretekov. uznavam, niekedy sa da vidiet aj pekne prevedenie. v mnohom zavisi aj na moznostiach toho-ktoreho psovoda. a toho, z ktoreho cvicaku pochadza. lebo ked niekto naozaj nevidi, ako to ma vyzerat na 100 percent, tak to ani nema sancu nacvicit.
toto je len moj vseobecny pocit z SVV pretekov.. teraz som bola pozriet napr. na zahorackej zimnej lige. a mozem povedat, ze som mala sem-tam pocit, ze pes je pri majitelovi len preto, ze je na voditku... :ach:

ale inac fandim hocijakej aktivite so psom... :hafan: :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Str 17.12.2008 20:16

wer píše:snad sa uvidime na tych pretekoch. :smile: ale mne to este nejaky ten rocik pocka, ja sa neuspokojim s 80 bodmi, ja to musim mat v treningu na 120! :ahoj:


Nam stačí aj 80, ale s NO by nestačilo asi ani mne :lol: Ale uvidíme aj to IPO... A 80 bodov na pretekoch je iné ako 80bodov na skúške :ua: Držím palce , aby to bolo len cez 95.... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Puk » Str 17.12.2008 21:13

wer píše:a este jedna vec, preco prave IPO. s nim sa da dostat do sveta. :winner: :no:


Wer, presne tento istý argument som počul od jedného psovoda, ktorý práve vyletel na ZM... :haha:
Keď sme pri tých MS. Všetka časť každému, kto sa tam dostane... Lenže : pozri sa, aké nadšenie pre IPO nastalo po revolúcii. Na vylučovačky v polovici 90tych rokov chodilo aj vyše 50 ľudí. Pozri sa, kam sa to dostalo dnes - 15 - 20 stále tých istých tvárí... Práve IPO a kšeftárske maniere dostali slovenskú kynológiu tam, kde dnes je. Samozrejme, nehovorím, že za to môže IPO, aj mne je príemnejšia akákoľvek aktivita so psami, ale nie som ani zaslepený a ani dnešný, aby som veril všetkému, čo sa mi niekto na pľaci snaží predstierať. Dnes je to žiaľ vo väčšine prípadov dohnané až tam, že "vrcholový športový pes" je pre normálny život absolútne nevhodný, jeho celý životný a duševný obzor je zúžený do priestorov ihriska. Tým nechcem povedať, že SVV, či iný druh je ten ideál. Každý nech si vyberie...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Puk » Str 17.12.2008 21:22

[quote="wer"]

puk, kedysi som videla majstrovstva sveta podla SVV 3. a mozem ti povedat, ze rychlost, presnost a prejav som tam nevidela. a toto by malo byt to naj... na jednej strane je to, co je na papieri a na druhej rozhodca. toto bol jeden z tych pamatnikov... nie je to chyba poriadku, uznavam.
a co sa tyka sportu, sport je vtedy sportom, ked si pomerias sily s ostatnymi. to by malo hnat k lepsim a lepsim vysledkom. (to bolo na margo toho, ze SVV sa robi "do praxe" - najcastejsie len jednotka a koniec, a IPO by sa malo robit sutazne - lebo fakt jednotka urobena niekde na zastrcenom cvicaku, s kdejakym rozhodcom...)quote]

Wer, ja som už starý ..., ale Majstrovstvá sveta SVV3 som nevidel. :no: Asi si mala na mysli SR... Ak áno, zaujímalo by ma kedy to bolo. Osobne ich sledujem od cca 1977 roku. Bola iná metodika, boli iné podmienky. A boli iní psi, nehovorím či lepší, či horší, ale určite naturálnejší a menej zhýčaní... Až keď sme sa dostali do sveta, prišli iné myšlienky, nápady, metodiky. Ale pamätám si na rozdiel od teba, už v polovici 80tych rokov človeka, nenápadného a skromného, na ktorého sme sa chodili pozerať na Majstrostvá práve pre tie veci, ktoré dnes vyzdvihuješ. On ich už vtedy praktizoval, kým nám sa o nich ešte len ani nezdalo... Vždy je to v ľuďoch, prístupe a v možnostiach. Hovoríš IPO a SVV, ale ja si pamätám časy, keď ešte skúška IPO bola len jednostupňová na úrovni dnešného IPO3. Robil som ju tuším v 1981, a ver mi Wer :smile: , že sa posudzovala rozhodcom presne tak, ako kritizuješ, že sa dnes posudzuje SVV. Bola taká doba... Nedá sa vytŕhať veci z kontextu doby a časových súvislostí.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Str 17.12.2008 22:48

presne tak. ja zijem tu a teraz. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Str 17.12.2008 23:04

asi všetci :no: pravda je, že je smutné, že na skúškach a pretekoch málo vidieť mládež, že niektoré plemená čo majú zaradenie ako pracovné sa menia na spoločenské psy... atď... Aj to je žial dnešná doba...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Str 17.12.2008 23:06

raky pockaj ked my sa do dacoho pustime...nesikovna mlada panicka s sibnutym holandanom...ale bohuzial na preteky to nebude...leda ze by mi s nim niekto robil stopy :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Str 17.12.2008 23:46

calwen píše:raky pockaj ked my sa do dacoho pustime...nesikovna mlada panicka s sibnutym holandanom...ale bohuzial na preteky to nebude...leda ze by mi s nim niekto robil stopy :nwm:


inak krásne fotky, ale stopy nie sú ťažké, je tu aj téma, ale je blbý deň a pes nie je ok a a všetko môže byť opačne...
Skoro som raz nespravil - dôvodov bolo viac - a hlavne povrch...

Ale ak máš záujem, tak ti veľa ľudí rado pomôže....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Štv 18.12.2008 13:06

hej, je to ine. ja tie stare casy sice poznam len z rozpravania... ale v dnesnej dobe je vsetko take rychle, casu je urcite menej, nie je ani taka podpora (zvazarm) a nie je to lacna zalezitost. (ci uz vystavy, preteky alebo aj treningy - stopy skoro denne, jeden cvicak, druhy cvicak... :ua:) no a ta mladez radsej vysedava doma. :ach: i ked ja poznam vela mladych kynologov... nas cas este len pride. :lol:
psi su podla mna stale psami, len su na ne kladene trocha ine naroky. kedysi by pes, ktory by na niekoho zavrcal, bol povazovany za "tvrdasa", v dnesnej dobe by bol hned na ciernej listine...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Štv 18.12.2008 13:07

calwen, byvaju aj preteky bez stop sem-tam... :lol: :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Štv 18.12.2008 17:26

No raky...nevieem neviem ci mne sa do toho chce...teda co je horsie tak mladocha by to asi aj bavilo...ked ja na to nie som...a tych navodov je vsade privela na to aby som sa zorientovala...proste by to chcelo odo mna vela prace :pac:
wer...na to sa spolieham :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Pia 19.12.2008 10:09

Calwen v tomto mas pravdu radsej 10 x vidiet na zivo a robit ich z niekym skusenym ako 1000 x citat a skusat na vlastnu past ... ale myslim ze si spominala ze zacinas chodit na cvicak v DNV a tam sa venuju aj vycviku SK takze urcite ti tam pomozu aj so stopami :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Pia 19.12.2008 21:41

No ten cvicak...uvidime co z toho bude, mame sa prist po novom roku ukazat-aby videli co ten pes vie a rozhodne sa vtedy vycvikar ci nas vezme. Lebo na tie klasicke kurzy je nam naprd chodit a v konecnom dosledku ked mi povedia co ho mam z poslusnosti naucit tak ho to naucim-ale cvicia podla IPO1 tak si pozrem tie cviky a nejak to zbuchame :no: . Ale dufam ze nas tam vezmu a snad aj poradia pri stopach-aj ked mne sa do toho hrozne nechce :lol: :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia