IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

IPO

Poslaťod Nyssa » Sob 29.11.2008 19:40

vie mi niekto popísať rozdiel medzi IPO a SchH? ja tam žiadne rozdiely nevidím :nwm: vraj ani nie sú, že kedysi boli, ale teraz je to to isté, len nerozumiem tým skratkám SChH1/VPG1 - čo je to VPG? Ďalej doteraz som bola na tom, že tu sú stopárky FPR 1-3, ale teraz som akosi schaosená z tejto tabuľky
Druh skúšok Skratka
Skúška doprovodného psa BH / VT
vypracovanie stopy VPG 1-3 FPR 1 - 3
Skúšobný poriadok A SchH / VPG A
Skúška 1. stupňa SchH / VPG 1 18 mes.
Skúška 2. stupňa SchH / VPG 2 19 mes.
Skúška 3. stupňa SchH / VPG 3 20 mes.
Skúška psa Stopára 1.stupňa FH 1 18 mes.
Skúška psa Stopára 2.stupňa FH 2 20 mes.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Štv 04.12.2008 15:26

medzi naplnou IPO 1-3 a SchH 1-3 skusok nie je rozdiel (akurat uplne nepatrny v povelovej technike napr na obrane...). SchH patria pod WUSV (svetova unia nemeckych ovciakov) a IPO patri pod FCI.
a SchH/VPG znamena Schutzhund/Vielseitigkeitsprufung, teda nieco v zmysle "ochranny" pes/vsestranna skuska
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Štv 04.12.2008 15:29

ďakujem :jop: v podstate som si to myslela, len tie skratky ma zblbli :pac: hlavne tie stopárky (FPR)a stopárky(FH) ale ešte raz ďakujem za vysvetlenie :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Štv 04.12.2008 21:38

no, ta FPR 1-3 je v podstate len prvy oddiel (t.j. len stopa) zo skusok SchH 1-3 a ta FH 1-2 je uz taka vyssia, specialna skuska psa stopara. a je tam podmienka, aby mal pes uspesne zlozenu nejaku skusku, kde je aj poslusnost. a to VPG sa pouziva len pri tych vsestrannych, tych, co maju vsetky tri oddiely (stopa, obrana, poslusnost). :ahoj:

inac, vzdy mi bolo cudne, ze ma ten skusobny poriadok podla WUSV tolko roznych skusok (napr. tie FPR, BH...), ktore vacsinou robievaju aj ine plemena ako nemecky ovciak, aj ked bol tento skusobak robeny prave kvoli NO. :smile: no a ze to nema skusobny poriadok FCI, nejaku taku jednoduchsiu skusku len s poslusnostou napr... (ten ma len IPO 1-3 a IPO-FH)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Štv 04.12.2008 21:45

no už ho má aj IPO - je to IPO - V niečo ako naše ZM :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Štv 04.12.2008 21:47

konecne :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Štv 04.12.2008 23:58

to IPO-V ma máta, ako prvé... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Pia 05.12.2008 8:35

raky nemáš link na skúšobák na IPO V? som lenivá hľadať :ach:

EDIT: tak som sa premohla a tu je link http://slovakia.doberman.sk/modules.php ... cle&sid=62 :joint:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Pia 05.12.2008 10:01

šikulka... :aaa: tak mne chýba už len doprovod - ale aj to je len 5 bodov... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Pia 05.12.2008 10:05

no my doprovod máme urobený, my zase máme problém, aby ju nevyhnal z kontroláku :ua:
inak aká haluz, mne sa ZM zdá ťažšia než toto :heh: keby dali aspoň nižší počet bodov, tak ako pri ZM, nie že za kontrolák 50b, útek 30b :pac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Pia 05.12.2008 10:23

zajtra a v nedelu idem s kamoškou - krá mi pomáhala na SVV cvičiť - ukáže mi IPO1 a na to budeme do jari trénovať a Véčko spravíme ako prípravu - mňa zasa trocha máta, že to budeme asi robiť v rámci preteku...
Inak podľa mňa napr SVV3 je asi najtažší skúšobák v európe....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Pia 05.12.2008 10:28

tak vieš SVV bol skôr robený na tú všeobecnú resp. služobnú upotrebiteľnosť psa, nie "klasický" šport ako IPO
inak včera som Megan vytiahla po skoro pol roku potrénovať na aportík a bola to paráda :jop: síce bola trošku taká roztekaná a nebolo to úplne presné, ale tie jej iskričky v očkách :aaa:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Pia 05.12.2008 10:39

Na tie záchranárske skúšky sa možno dám s Tebou :no: Chcel by som skúsiť aspoň pár tréningov...
Dohodneme sa v TN? :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Pia 05.12.2008 10:40

a na tréningy budeme chodiť k wildrane, ak nás vezme :lol:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod raky » Pia 05.12.2008 10:41

poprosíme... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia