IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Štv 07.09.2017 11:16

Myslim ze na OB sa to ucia niektori naschval aj s tym smykanim aby to vyzeralo efektne, lahni aj stoj :heh:
Ale krasa :klobuk:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod wer » Štv 07.09.2017 11:18

a ako?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Štv 07.09.2017 11:20

Ked to video najdem, tak poslem.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod Lindchen » Štv 07.09.2017 13:03

Na OB sa to učí na šmykľavej podlahe, na parketách, neskôr sa ide na piesok a potom na trávu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: IPO

Poslaťod wer » Štv 07.09.2017 16:36

Fakt? Ale to asi nebude fungovat pri hocakom psovi. :ha: Si viem predstavit, ako opatrnejsie niektori pojdu, nieze sa budu smykat :heh:
Ale fakt to tak vznika? To sa prenesie aj na nesmyklavy povrch? Takze si mam vybudovat pieskovisko na zahrade? :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Štv 07.09.2017 17:30

wer píše:Ale to asi nebude fungovat pri hocakom psovi.

Offtopic: to urcite ne :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod Lindchen » Pia 08.09.2017 14:01

No určite to nebude fungovať pri každom psovi. Ja by som povedala, že je to taká čerešnička u psov, ktorí majú fakt záujem makať a dávajú do toho celé ja - také na efekt.
Arisiak to vie na šmykľavom povrchu tiež, ale na tráve by to neurobil ani za svet - proste mu to nestojí za to, nie je tam ten zápal.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: IPO

Poslaťod pigie » Pia 08.09.2017 21:02

Ja som asi trafena, ale ja vidim len to, jak musia trpiet klby psa. Vsetko, co je neprirodzene je viac a viac pretlacane. Mne je z toho zle.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO

Poslaťod wer » Pia 08.09.2017 21:24

Jooj, toto vobec. Nemyslim, ze by s tym zdrave klby mali problem. Ja sa smykam na lade uz najmenej 30 rokov a ziadne problemy s klbami... :heh:
Podla mna sa to nema prehanat s tym setrenim. :nwm: Prave zataz by mala preverovat zdravie psa, nie umele setrenie a papierove vysledky... Ved v dnesnej dobe uz povazuju za zataz pre psa aj 20 km turu. :ach:

A okrem toho - aj co som pznamenala, ze to nebude pre kazdeho psa - podla mna to bude vyslovene sediet "gumenym" plemenam - bocka, malinak... Viem si predstavit, ze podobne davaju aj prirodzene. Inak moj pes brzdil vzdy v poslednej sekunde - aj teraz s vozikom kolkokrat, div ze kotrmelec neurobi... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod pigie » Pia 08.09.2017 21:37

Na lade v pohode, tam nic netrpi, mala frikcia :heh: Ja som za zataz, ale proste prirodzenu. Jasne, ked to ten pes robi prirodzene, tak OK, aj mne pes pada pri lahni zo vzduchu jak kabela, lebo tu polohu zaujme v letku a byt tazky, isto sa veze, takto ho to len trochu posunie. Ale tiez som z toho nie nadsena. Ale tak ja mam svedomie ciste, ja som ho to neucila :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO

Poslaťod wer » Pia 08.09.2017 21:49

Tak hocakeho psa to isto nenaucis, uz bolo spomenute. :nwm: To musi mat v sebe, len to podporis.. A co je akoze prirodzene? Aj napr taky sportovec trenuje, posuva svoje limity....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod pigie » Pia 08.09.2017 21:55

Ano, sportuje, lebo on ma vlastnu volu a rozhoduje za seba. Ak budem ucit nieco psa, cim si trvalo skodi, tak to je pre mna neprirodzene. Proste toto brzdenie mi prirodzene proste nepride nikdy. A aj ked sa mi pes prirodzene bucha o steny, tak nikdy z toho nie som nadsena a nebudem ho v tom podporovat. chapeme sa? :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: IPO

Poslaťod Elis » Sob 09.09.2017 7:07

Offtopic: pigie - ono s tim efektnim brzdenim je to jako se vsim ve sportu -nekdy nejaky pes to nabidnul sam od sebe -a většina ostatních se to pak umele snazi napodobit a trenuji to pracne :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod hisham » Sob 09.09.2017 8:14

Mne to inak nepripada nejak narocne na blby. Smyk je praveze taky celkom setrny. Su horsie formy brzdenia.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: IPO

Poslaťod Elis » Sob 09.09.2017 9:44

hisham píše: Smyk je praveze taky celkom setrny.


zkus se zkouznout na povrchu, co neklouze :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia