IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Štv 08.03.2018 16:23

wer píše:ja prave mam pocit, ze sa da mat dobre vysledky aj s prvym psom... podla mna ot je o vztahu, cite..

Určite to ide. Ale v kope prípadov to je "trenér jedného psa" ktorý to už potom nikdy nezopakuje. Aspoň tak mi to vravel jeden rozhodca. A to bolo k bodu o tom že väčšina sa psom venuje aj profesionálne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod wer » Štv 08.03.2018 16:34

Pride mi to vcelku logicke, kedze psov nestriedaju, nepredavaju, do postele sa zmesti tak 1, max 2 psy a pes sa doziva tak 10 rokov.
Prave chvalim ten pristup. Ze to je zabava predovsetkym, nie nastroj (ako sa traduje)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Štv 08.03.2018 16:40

Tak ja by som rada aby mi makali všetci čo postupne za sebou prídu, nie len ten prvý ktorý mi náhodou sadol povahou :joint:

Že majú ľudia psy ako parťákov je jasne dobre, to mi až zle prišlo keď sa mi nedávno na výcvikovej akcii snažili nakecať že pes čo je pustený voľne v byte nikdy nebude mať dobré výsledky :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod wer » Štv 08.03.2018 16:44

Tak mne by stacilo byt majstrom sveta raz :haha:

Ale praveze viaceri pisali, ze uz stratili motivaciu - nemali kam ist vyssie a ze proste na cas nechali vrcholovu kynologiu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Štv 08.03.2018 17:06

wer píše:Ale praveze viaceri pisali, ze uz stratili motivaciu - nemali kam ist vyssie a ze proste na cas nechali vrcholovu kynologiu.


takovyhle pripad taky znam. Dostat se na vrchol a co pak dal? zopakovat to uz asi nikdy nepujde a koncit se ma v nejlepsim -tak se na cas - par let - skoncit s kynologii.
nevim co bych delala - nezazila jsem to :-) ale asi bych se snažila aspoň třeba nekomu pomáhat v treninku? proste uplne nevypadnout.
chybelo by mi to
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Štv 08.03.2018 17:08

Ano, ano - to prave vacsina takych aj robi
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Štv 08.03.2018 17:12

wer píše:Ano, ano - to prave vacsina takych aj robi


ale taky znam par takových, co měli jednoho psa před 20ti lety a porad uz jen trenuji jiné :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod wer » Štv 08.03.2018 17:45

:haha: ano, to je tiez pravda
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pia 09.03.2018 14:46

k te prezentaci psu na IPO, co se chce, jak to ma- wer -videla jsi tohohle psa?

nejvic mi tam vadi ta roztěkanost po odkladackach - jinak je to celekm "ciste" predvedene.
To bude ten směr, kterym se ted pujde?

https://www.facebook.com/antoniomanuel. ... nref=story
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Pon 12.03.2018 7:47

:aaa:
Neviete či sa nejak dá vyriešiť, keď nemôžem pravou rukou hádzať? Pán pes mu pri jednom incidente pred týždňom asi poškodil šľachy na zápästí :pac: bolí to jak sviňa už keď tú 2kilovku dvihnem, a hodiť tak ledva 2m...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod wer » Pon 12.03.2018 8:37

Elis píše:k te prezentaci psu na IPO, co se chce, jak to ma- wer -videla jsi tohohle psa?

nejvic mi tam vadi ta roztěkanost po odkladackach - jinak je to celekm "ciste" predvedene.
To bude ten směr, kterym se ted pujde?

https://www.facebook.com/antoniomanuel. ... nref=story


prvy krat vidim toho psa.
a co myslis pod tym smerom? a tym cistym prevedenim? lebo podla mna na MS tam treba viac veci doladit. napr pomoc telom - pri priradovackach vyrazna, plus ta ruka tam furt vsade na lici :lol: , pes je rozhadzany v skupinke a na prechodoch na aporty, pri aportoch nesleduje psovoda, plus tie totalne nesustredene odkladacky a to pomale sadni za pochodu.
inak tento typ chodze, hej, sa mne osobne lubi viac ako tie malinacke povinne hlava hore. uska pekne nastrazene. akurat je velky a to mne kazi dojem (ta ruka od tela).

elfinka, ides teraz na skusku? a inak ako hadzu lavaci?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod kives » Pon 12.03.2018 8:42

ľaváci hádžu pravou, lebo nechcem psovi rozbiť hlavu, proste sa to ľavou nedá. a máš vidieť, ako to vyzerá, hlavne mierenie, o sile hodu ani nehovorím :pac: . som to nacvičovala bez psa, skoro som rozbila metrovku, o ačku ani nehovorím :joint: . ale dá sa to nacvičiť, len z môjho pohľadu by to ľavačkou vyzeralo oveľa lepšie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod wer » Pon 12.03.2018 8:48

akoze aj dvojkilovku hodis pravackou :oo: no ja by som lavou teda asi sebe, ci psovi hlavu rozbila :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Pon 12.03.2018 8:55

Nie uplne hned, ale coskoro. Dufam ze to dovtedy prejde, ale asi neuvidi pes cinku tazku skor nez na skuske a budem proste dufat ze si prvym hodom na skuske neodpalim ruku uplne.

Lava nehrozi, som si to predstavila a asi by to skoncilo tym ze klepnem psa po hlave. Este 650 by sla hodit lavou lebo tam netreba naprah, ale 2kilovka vobec.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod kives » Pon 12.03.2018 9:01

wer píše:akoze aj dvojkilovku hodis pravackou :oo: no ja by som lavou teda asi sebe, ci psovi hlavu rozbila :ha:

mám natrénovanú len kilovku, dvojku by som asi nedala do požadovanej vzdialenosti.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia