IPO

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: IPO

Poslaťod Puk » Sob 03.12.2016 16:45

wer píše:A desi ma, ze velki pretekari zmeny podporuju.


Offtopic: ... nuž čo, idú s prúdom! :heh: Sledujme a divme sa, čo iné nám ostáva? :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IPO

Poslaťod wer » Sob 03.12.2016 16:54

Vasa generacia su zvazarmovski pamatnici, nasa budu ipacki... :heh: :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Puk » Sob 03.12.2016 17:50

Oj, pamätám ti ja aj tie najsamprvšie začiatky IPA... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IPO

Poslaťod wer » Sob 03.12.2016 18:01

Hej, ale moc za nimi nesmutis :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: IPO

Poslaťod Puk » Ned 04.12.2016 15:46

Ja ti ani neviem. Skôr nostalgia... Mne sa najviac IPO páčilo presne v období od Hradca Králové po Nitru. Potom to už bolo viac také prešpekulované a na mňa príliš "moderné". Ale mrzí ma, že ruka v ruke ide s týmto IPO vývojom aj FH. A trendy pokračujú...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pon 05.12.2016 11:14

wer píše:problem vidim v jednom bode - ze pise, ze IPO nie je dobry selekcny nastroj a podla toho sa vyjadruje. ale, jaksik akoby zabudal, ze v dnesnej dobe JE selekcny nastroj.... otazkou by bolo skor, ako dosiahnut, aby bolo dobry selekcny nastroj a nie napisat, ze palicu na IPO netreba.


wer, diky za odkaz. zajimave cteni.

myslim si teda, ze to je neresitelne.
Není mozne mit zaroven selekcni nastroj a zaroven populisticky - a to vse v jednom. to se jaksi vzajemne vylucuje :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 28.12.2016 8:57

Koľko bodov dole je u prekazkovych aportov ak sa pes rovno priradí?

sent from my brick
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod kives » Str 28.12.2016 11:23

som sa dočítala len toto:
celého cviku nesmie psovod opustiť miesto základného postoja.
c) Hodnotenie: Chyby v základnom postoji, pomalý beh psa pre ap. činku, chyby pri jej uchopení, pomalé
prinesenie, pustenie ap. činky, hranie sa s ap. činkou a jej prehryzovanie, zmena postoja psovoda, chyby
pri predsadnutí a pri ukončení cviku sú hodnotené stratou bodov.
Ak psovod opustí miesto ZP skôr ako
sa skončilo cvičenie, ohodnotí sa cvik ako nedostatočné. Ak pes neprinesie činku, je cvičenie ohodnotené
0 bodmi.

ale koľko bodov zrazia, to som nezistila :nwm:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: IPO

Poslaťod Elis » Str 28.12.2016 14:22

dle školení rozhodcich je za předsednutí 1,5b, za přiřazení 1b

edit -ted mi to az doslo -co ty zase vymyslis , ze nebude předsedat?
proc? a nechci cist, ze se mu to plete s OB :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod elfinka » Str 28.12.2016 20:19

Elis dik, to je dobra sprava, 3b z 15 sa daju prezit.

Noo, zbytocne mi je stracat body na OB za medzicvik, a fakt neverim tomu ze sa to psovi nepopletie, ked raz cinku bude predsadat a raz nosit. Sak aha, sa mi uz na 2 akciach omylom priradil k nohe a to som ho to doteraz ani neucila :heh:
Ale to len tak rozmyslam dopredu, priradovanie budem ucit najskor do dvojok takze to je este daleko.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: IPO

Poslaťod ivanpa » Štv 09.02.2017 22:40

Minuloročné úspešné vystúpenie slovenských kynológov na Majstrovstvách sveta FCI ako aj WUSW ku ktorým výraznou mierou prispela aj banskobystričanka p. Evka Smädová so svojím nemeckým ovčiakom Fox Čarovná lampa neunikli pozornosti predstaviteľov mesta Banská Bystrica.
Na základe svojich výkonov na najvýznamnejších svetových kynologických akciách bola Evka zaradená do ankety "Športovec roka 2016" v Banskej Bystrici.

http://www.banskabystrica.sk/index.php?id_menu=109824.

Aj vy môžete svojím kliknutím na meno pani Evky Smädovej v ankete Športovec roka 2016" v Banskej Bystrici podporiť Evku Smädovú ktorá možno sa stane prvou zástupkyňou športovej kynológie v histórií mesta, možno aj Slovenska, ktorá takto zameranú anketu možno vyhrá.

Konečne sa dostane kynológia do povedomia ľudí vo veľmi pozitívnom svetle.
My psíčkari možno aj kvôli víťazstvu pani Evky v tejto ankete i keď iba na" regionálnej úrovni" nebudeme tí:
- ktorí sú dobrí na platenie daní za psov do mestských pokladníc....
-a psíci serióznych majiteľov nebudú medzi ľuďmi len zvieratá , ktoré ob :kak: :kak: - sierajú mestskú zeleň....
- pre média psíčkari nebudú zaujímaví len keď psy niekoho napadnú....
- a nech už aj sponzori pochopia , že šport do ktorého dávajú obrovské peniaze je nielen futbal , hokej...
ale aj športová kynológia :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause: :aplause:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 603

Re: IPO

Poslaťod dugy » Pia 10.02.2017 8:15

p. Smadova .. vedie o 800 hlasov .. len tak ďalej :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: IPO

Poslaťod Elis » Pon 10.04.2017 12:40

jen pro info...

Vedeli jste, ze od letoska se pes na place nesmí oslovit jmenem? smi se používat pouze povely.
na vikendovem vyberaku jsem se to dozvěděla.
Byl diskuty knirac při obranach - na druhem bocnim doprovodu se priradil z druhé strany figa a po osloveni jmenem se opravil. lec - disk uz to byl :prd:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: IPO

Poslaťod dugy » Pon 10.04.2017 12:45

Elis píše:jen pro info...

Vedeli jste, ze od letoska se pes na place nesmí oslovit jmenem? smi se používat pouze povely.
na vikendovem vyberaku jsem se to dozvěděla.
Byl diskuty knirac při obranach - na druhem bocnim doprovodu se priradil z druhé strany figa a po osloveni jmenem se opravil. lec - disk uz to byl :prd:


Mas niekde aj skusobny poriadok ?? kedy vysiel nový ??? ten kt mam doma o ničom takom nehovorí a update IPO skusobaku som nenasiel ... a teda si myslim že ak to neni v skusobnom takto uvedene tak ho neože disknut rsp sa moze odvolat nie ??

Ako to je ?? mate niekto novy skušobak ??
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: IPO

Poslaťod dugy » Pon 10.04.2017 12:47

01. januára 2012. zatial posledny IPO skusobny najnovsi nic take som nenasiel

edit:
Na pokyn rozhodcu zvukovým povelom „ku mne“ alebo menom psa si psovod privolá psa
k sebe.
1.Vyhľadanie figuranta
a) Po jednom zvukovom povele: „Revír“, „Ku mne“(zvukový povel „Ku mne“ môže byť spojený s menom
psa)
Naposledy upravil dugy dňa Pon 10.04.2017 12:55, celkovo upravené 1
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia