BH

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Str 22.10.2008 14:31

Offtopic: neviem neviem co bude v nedelu...kedy to mate?
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Lindchen » Str 22.10.2008 14:37

slubujem, ze posledne :offtopic:

:nwm: ani neviem, lebo este mi neprislo mailom konkretne info. tak dufam, ze coskoro pride
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Nyssa » Pon 27.10.2008 20:40

Lindchen píše:sa mi donieslo, ze ides k nam do DNV robit BH :lol: tesim, tesim, to bude partia: bordera, kratanda, beagle, bradac, mozno aj seltia... :ach: a tie vykony :dancing:

aky bradac aky bradac? poveeedz :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Lindchen » Uto 28.10.2008 13:32

tak bradac nakoniec bol, ale nie s nami. psik z Kelador, ale ako dopadol, neviem :ua:

Windy, skoda, ze si nebola, chybala sa nam do partie :slzy:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod antenka » Sob 11.04.2009 7:01

nevedel by mi niekto poradit, ako sa ma robit skupinka na BeHackach? skusobak som citala hadam sto krat a ked som si myslela, ze tomu rozumiem, neslo mi to v praxi, lebo peta (cvicitelka) furt hovorila, ze to ma byt inak, ale ani ona poriadne nevie, ako to ma byt, a tak sa s tym dost trapime. mozno som len prilis nechapava...ktovie.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod wer » Sob 11.04.2009 9:41

v skupinke su 4 ludia, ktori stoja vo stvorci. musis prejst okolo minimalne dvoch - lebo pes ma byt raz na vnutornej, raz na vonkajsej strane od cloveka, opisujes akoby taku osmicku. a v strede sa potom zastavis (pes si musi automaticky sadnut).
takze napriklad to vyzera tak, ze vojdes do skupinky, pojdes smerom k tomu najvzdialenejsiemu, otocis sa tesne okolo neho, ty si medzi psom a tym clovekom, vchadzas naspat do skupinky, uhlopriecne k dalsiemu, okolo ktoreho prejdes tak, ze pes je medzi tebou a clovekom, vojdes naspat do skupinky, v strede sa zastavis. cakas na pokyn rozhodcu a vychadzas zo skupinky. a este poznamka, toto patri este do chodze, takze chvalenie (aj za samotnu chodzu) je povolene az po skonceni skupinky, na vychodzom bode.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod antenka » Sob 11.04.2009 10:37

ti ludia stoja? my sme to robili tak, ze kracali a bolo to strasne chaoticke. ale uz chapem, dakujem. a ked zastavim, mozem povedat k nohe, vsak?
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Sob 11.04.2009 14:45

tí ľudia sa mierne hýbu, resp. môžu prekračovať z nohy na nohu, ale v podstate by sa nemali nejako vzdialiť od svojho stanoviska, len tam proste tak prešľapujú, akoby sa "motali" :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod wer » Sob 11.04.2009 16:40

na BH by mali stat. ale zavisi od rozhodcu. a ked sa pohybuju, mali by ist pomalym tempom a nezavadzat psovodovi so psom. povel pri zastaveni, ani obratoch sa nedava, iba pri zmene tempa a pri pohynani sa zo zakladneho postoja.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod Nyssa » Sob 11.04.2009 16:52

tak neviem, mne sa hýbali :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Sob 11.04.2009 18:17

Mozu sa hybat ale nesmu skrizit cestu psovi.Cize ak ma ten clovek ktory je tesne pred psom stupit mu do cesty mal by kracat na mieste.Dalsia vec na ktoru si davaj pozor je aby pes neotacal hlavu za tymi ludmi v skupinke ani ich nijak inak neobtazoval ale sledoval LEN TEBA.Na toto si niektori rozhodcovia davaju zvlast pozor.Petu pozdrav a ze skusobak treba vela citat...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod antenka » Sob 11.04.2009 19:29

dakujem vsetkym.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod antenka » Pon 13.04.2009 14:09

Offtopic:
johny5 píše:Mozu sa hybat ale nesmu skrizit cestu psovi.Cize ak ma ten clovek ktory je tesne pred psom stupit mu do cesty mal by kracat na mieste.Dalsia vec na ktoru si davaj pozor je aby pes neotacal hlavu za tymi ludmi v skupinke ani ich nijak inak neobtazoval ale sledoval LEN TEBA.Na toto si niektori rozhodcovia davaju zvlast pozor.Petu pozdrav a ze skusobak treba vela citat...

jedno poobedie som sla za petou do obchodu a pol dna sme nad tym skusobakom sedeli. aj tak sme to nepochopili. a naozaj sme robili, co sa dalo. kreslili sme si nazorne obrazky, konzultovali sme to... aj tak sme (okrem skupinky) nepochopili niektore veci v praktickej casti.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: SVV, IPO, SchH...

Poslaťod johny5 » Pon 13.04.2009 17:52

Offtopic: Ono je to trosku aj o praxi v tejto oblasti lebo ak si to nerobila v sporte alebo nevidela aspon na preteku tazko na to dojdes.A dalsia vec je ze kazdy rozhodca piska v podstate inak a kladie doraz na ine veci aj ked SP niektore veci popisuje dost detailne je to na posudeni rozhodcu ako takeho a nenahadas nic....Ak chces dobehni aj s Petou ukazem a vysvetlim ...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod blackcat8885 » Str 06.05.2009 21:15

johny5 môžem jednu otázku ohľadom výcviku?kedže sa chystám s mojou sučkou na skúšky BH tak by som potrebovala radu.Ak jo tak môžem poslať SS alebo to dať sem?
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia