BH

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Štv 07.05.2009 8:29

veď daj otázku sem aspoň sa bude môcť vyjadriť viac ľudí = viac názorov :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod blackcat8885 » Štv 07.05.2009 9:18

Oki.Môj problém je dlhodobá odkladačka.Moja sučina ju vždy vedela tak na 5-6minút viac som jej zatiaľ nedala.Pred pár dnami krásne ležala 5min.a ked som potom išla k nej tak asi ked som bola tak 2-3kroky od nej ona sa postavila a odišla.Tak som ju chytila,dala späť a stopla som 5min.znovu-nekričala som na nu ani som ju neudrela-to nerobím ale odvtedy tak z každej druhej odkladačky vstane ked k nej idem.Kde môže byť problém?Máme ísť na skúšky BH a potrebujem ju to odučiť.poradte kde som spravila chybu a ako to napraviť?určite máte niektorý oveľa viac skúseností ako ja
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Efa » Štv 07.05.2009 9:49

no takže nemáš problémy z odložením ale iba z jeho časťou pri návrate ... je viacero metód ktoré by sa dali použiť tak uvediem aspoň dve:
1. pri návrate výrazne povel "ĽAHNI" alebo "LEŽ!"
- ak by pekne zostala ležať tak prídeš k nej pochváliš (hlasom + pohládkaš + môžeš jej dať aj pamlsok), znova zopakuješ "ĽAHNI" a znova odchádzaš - toto zopakuj niekoľko krát aby pochopila že dobré je iba ak zostane ležať
- ak by mala tendenciu napriek tomu vstať tak výrazný zákazový povel "NIE", prídeš k nej káravým hlasom "KDE MÁŠ MIESTO?" zastav sa na požadovanom mieste a znova povel "ĽAHNI" a odchádzaš mierne ďalej.

2. ak by to nefungovalo tak by som poradila použiť úväzový kolík, cez ktorý prevlečieš dlhú šnúru, jeden koniec o obojok a druhý držíš v ruke - čím si ju istíš aby neodišla

keďže ti suka nemá problém vydržať dlhšiu dobu v odložení tak takto by som teraz trénovala iba časť odchod - príchod .... teda žiadne dlhé odloženia - ale max minuta dve a návrat a zamerať sa iba na to "uležanie" tvojho príchodu. ak ho pekne "uleží" tak vždy hlasová pochvala (nie príliš emotívna aby ju to nerozhodilo) + pohladenie + pamlsok upevnenie povelu "Ľahni" a znova odchod ... po nejakých 3 opakovaniach by som zaradila po príchode a pochvale povel sadni, krátka chôdza pri nohe (5 - 10 krokov) a hra z loptičkou ... mne sa tento postup veľmi osvedčil :yes:

hmmm a kde hľadať chybu? ťažko povedať pokiaľ človek Vás nevidí "naživo" veľakrát totiž ľudia robia určité veci bez toho aby si ich uvedomovali ... možno dávaš z odkladačky povel voľno ... neviem fakt je to takto iba o typovaní :nwm:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod blackcat8885 » Štv 07.05.2009 15:53

dobre dakujem za radu skúsim to takto ako si mi poradila.Dúfam že sa nám bude dariť a že to stihneme do skúšok
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod johny5 » Štv 07.05.2009 23:21

Prepac dlhsie so tu nenakukol.Efa to napisala v podstate za mna.Dalsia vec je ze ti niekto moze psika kontrolovat zo zadu na stopovacke a pri tvojom prichode akonahle pes vstava zavelis povel Lahni alebo Zostan a v tom momente pomocnik tukne snurou cim potvrdi tvoj povel.Nie silno aby sa pes nezlakol a neodisiel.Vyhoda tohto cviku je ze si pes nespaja ziadne tvoje pohyby s povelom a nenastavaju tiky z tvojich pohybov pri napravani psa... ostatok urob ako ti napisala efa
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Offca » Pia 10.07.2009 14:56

Blackcat, tak ako pokračujete?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod kenny » Str 07.04.2010 13:49

My už SOP- ku máme a preto sa pýtam, či neviete, kde sa bude tento rok konať skúška BH?? Na internete som nič nemašla.
kenny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Moravské Lieskové

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Offca » Str 07.04.2010 16:57

BH sa robí tam, kde (je krásne měkoučko) SchH
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 07.04.2010 20:09

ja nikde neviem nájsť k BH- pravidlá alebo niečo bližšie, cviky... :hmm:
neviete niekto, kde by som sa k tomu mohla dopátrať :ha:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Str 07.04.2010 21:47

Na googli to niekde je.
Ale postaci ti najst si skusobak z IPO1 - chodza pri nohe, odlozenie, odlozenie za pochodu s privolanim, odlozenie za pochodu do sedu, prechod skupinou osob. Ak som nieco vynechala tak ma opravte :nwm: Proste v mojom ponimani len chodza pri nohe :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 07.04.2010 22:05

diky :lol:
čiže niečo ako toto: http://www.nemecky-ovciak.sk/article35/ ... -poriadok/ len bez obrany a stopy?
ako mám chápať aport šplhom??? :oo: :hi:
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod wer » Str 07.04.2010 22:35

http://www.nemecky-ovciak.sk/article36/ ... sv-a-wusv/

toto si pozri....

ziaden aport splhom, to mas na vyssej. len chcem podotknut, ze BH ma okrem poslusnosti aj druhu cast - v "mestskom ruchu". lebo je to skuska mestskeho (doprovodneho..?) psa. tzn. hodnoti sa jeho spravanie medzi psami, ludmi v beznom ruchu, potom cyklista prechadza, nastupuje sa do auta a tak podobne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica


Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod calwen » Str 07.04.2010 23:22

Wer a co tam je stretnutie s inym psom...co si mam pod tym predstavit? Co ma napada scenar, tak by sme za ten cvik mali asi 0, aby som uchranila onoho psa pred mojim dementikom
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Skúška SOP a iné (BH, RH-E a pod.)

Poslaťod lusy » Štv 08.04.2010 0:40

pokial si to s niecim nepletiem, tak je tusim pes uviazany a okolo neho prejde ina osoba so psom.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia