Školenie výcvikára

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 18:09

Robo zamysli sa na to z toho iného pohľadu: koľko skúšok, pretekov, vycvičených psov máš za sebou? koľko plemien máš odchovaných a odvychovávaných? dokážeš nad každým jedincom uvažovať "inak"? z času na čas je dobré byť sebakritický :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 18.02.2009 18:54

akože to sa tu už nikto nič nemôže spýtať? :ach: hneď musí byť odborníkom? nemôže len nazbierať nejaké info čo a kde a ako? ale tak asi treba hľadať inde ako sa tu pýtať odborníkov :jop:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 18:58

Ahojte chcem sa spýtať či neake školenie bude aj tento rok.A ak by niekto vedel tak kedy a kde?dakujem

prečo by sa nemohol spýtať? len toto bola konkrétna otázka a vyznela akoby už tým výcvikárom chcel byť. Lenka, treba sa pozrieť na cvičáky, koľko je tam "samozvaných odborníkov" a potom sa nebudeš diviť, keď nejaký človek,ktorý to má oddreté sa nad takýmto niečím už len pousmeje :no:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod robo18 » Str 18.02.2009 19:16

tak ako. dozviem sa tu nieco?
robo18
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod pomaranc » Str 18.02.2009 20:31

Som trochu sklamany ako ma aj inych hned vsetci "sprdli". Ludia, spamatajte sa !!! Toto je forum a nie odborna debata
kvantovych fyzikov. No a co ze chcem byt vycvikarom. Ako ma mozes sudit podla jednej otazky ? Co ak chcem mat proste len prehlad a doma na zahrade si to precvicovat ? Nad tym ste sa zamysleli vy samozvany krytici ???

Ps: dakujem ale tym ktori to zobrali normalne a normalne mi aj odpisali :ahoj:
pomaranc
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod raky » Str 18.02.2009 21:12

robo18 píše:tak ako. dozviem sa tu nieco?


Robo - pozri - www.zpolytanusk.sk mas tam mail - to je p.Toth - čo spomínal Johny... Je to pri Nitre...
Skús sa spýtať... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod robo18 » Str 18.02.2009 21:30

Raky mast to u mna.DAKUJEM
robo18
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Tchor » Str 18.02.2009 23:01

vycvikare nedela papir o skoleni a kdyz uz nekdo ten papir chce mel by na to skoleni jit uz ve stavu kdy toho vycvikare muze delat - to jest aspon po 30 vychovanejch a vycvicenejch psech ruznych plemen a 20 letech praxe s ruznejma plemenama, ruznejma metodikama, ruznejma druhama kynologie a ruznejma lidma (to je stejne dulezity protoze k cemu je sebezkusenejsi vycvikar kdyz ty zkusenosti nedokaze predat jinejm lidem).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod johny5 » Štv 19.02.2009 6:58

Presne takto som to myslel nijak inak.....Papier ti na precvicovanie v zahrade netreba.Potrebujes prax ako sme ja nyssa a tchor napisali...Nebolo to myslene v zlom
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod gabrievamfim » Štv 19.02.2009 9:54

A ja to budem myslieť trochu v zlom! Robo neviemkoľko, prečo hneď ten konfrontačný tón :otaznik: Ak by si mal trpezlivosť, toľko potrebnú pre výcvikárčenie, prečítal by si si aspoň túto tému a našiel by si odpoveď. Tí "krytici" (včuľ neviem či je to od kritizovať alebo nakrývať :heh: ) sa ako odborníci nenarodili, možno sa ani nenarodili vôbec :jazyk: .. ale keď sa učili, slušne sa pýtali a makali a určite zrážali podpätky, keď im starí bardi niečo vysvetľovali. Úroveň, ktorú si nasadil, by ich ďaleko nedoviedla. Za to by ich totiž každý nakopal - a ver mi, že doslova. Výcvikára si mýliš so psovodom. Psovod je ten, ktorý pracuje so psom. Výcvikár pracuje najmä s ľuďmi, čo majú toho psa pri nohe. A na to potrebuje vlastné skúsenosti a zopár vycvičených psov, skúšok.. Máš ich? Na to, aby si mohol šoférovať auto (metafora pre psovoda), nepotrebuješ byť automechanik..ale na to, aby si učil v autoškole a bol inštruktor (metafora pre výcvikára), sa do tej mechaniky rozumieť musíš. Držím ti palce, aby si sa obklopil ľuďmi, čo ťa budú vedieť nasmerovať a veľa zdaru!
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Nykkyta » Štv 19.02.2009 12:13

Na to aby niekto cvicil svojho psika doma v zahrade je zbytocne ist na kurz vycvikara. To si radsej najdi dobreho vycvikara, alebo kinologicky klub, kde sa naucis ako naozaj pracovat s tym psikom a potom sa mu venuj ako ty chces. Asi si si naozaj zmylil tieto pojmy. Preto ta reakcia
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod pomaranc » Štv 19.02.2009 22:29

Nykkyta,
oki beriem .
Dakujem
pomaranc
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Nykkyta » Pia 20.02.2009 9:16

pomaranc
Hlavne, ze sme sa pochopili :no:. Kazdy raz zacinal.
Ja ked som dostala svojho prveho vacsieho psa, isla som na cvicak a mesiac som tam chodila bez psa. Pozorovala som ostatnych a vycvikar mi robil konzultacie, ako mam priravit psika na cvicak, ako ho mam krmit. Jednoducho vsetko od zakladov a po mesiaci som prisla aj Nykytkou. Niektore veci som uz mala odkukane, vysvetlene, takze som bola viac pripravena. A po piatich rokoch som si spravila vycvikarsky kurz. Zatial robim len pomocneho vycvikara a hlavne sa ucim pracovat s rôznymi psíkmi. Postupne zistujem, co vsetko to obnasa a ako psici od seba lisia. Je to normalna veda :smile:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod johny5 » Pia 27.02.2009 8:06

Dakujem ze si to tak pekne napisala nykky aj za mna....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Školenie výcvikára

Poslaťod Jano21 » Pia 13.03.2009 12:46

Fascinuje ma, ako tu hneď každého zj...te za nevinnú otázku o tom, či neviete o nejakom školení. Ako môžete podľa tej jednej vety nadobudnúť presvedčenie že ten daný človek nevie NIČ o kynológii, je totálny diletant, a navyše si ide len po papier a nie po vedomosti? To že nemá napísaných 3587 príspevkov na tomto fóre znamená že je kynologický začiatočník? (Offtopic: Videl som tu ľudí s vyšším číslom a super-hlúpymi príspevkami). Fakt žasnem a nevychádzam z úžasu, čo je toto za fórum... Veď ten človek môže byť kľudne skúsený v práci so psami. Alebo to môže byť človek ktorý je síce teraz začiatočník, ale má snahu a dobrú voľu a raz možno bude uznávaná kynologická osobnosť. Kde beriete právo hneď ho tu zotrieť pod čiernu zem, keď o ňom nič neviete? Troška tolerancie a dobrej vôle by tu niekomu vôbec nezaškodilo... Napokon - táto téma má v názve "Školenie výcvikára", tak je len prirodzené, že sa tu občas na také školenie niekto opýta, nie?
Prosím reagujte na moje príspevky vecne. Na vyložené sprostosti, útoky a záhradky emotikonov neodpovedám.
Jano21
Šteniatko
 
Príspevky: 62

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia