Školenie výcvikára

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod khalachilli » Pon 21.10.2013 10:18

Pýtam sa hlavne preto lebo dnes je na všetko potrebný dajaký papier. Cvičila som hlavne yorkov, ale aj malamuta, boxera, maltezáka, stredoaziata - väčšinou išlo o mojich psov, len maltezák a ovčiak boli z týchto mimo mňa. Základná poslušnosť je najdôležitejšia podľa mňa a tú by som rada cvičila (ale aj majiteľov nie len psov - bo keď majiteľ to kazí tak pes za to nemôže) ale možno aj nejaké tie triky (každý môj pes okrem jedného jediného vedel dajaké kúsky stvárať). A nie je pravda, že keď to takto píšem tak som pardon za výraz debil. Musím predsa niekde začať a v dnešnej dobe to je jednoducho tak - buď na niečo musíš mať školu alebo aspoň nejaký kurz, ako som už povedala na všetko treba mať papier. Mňa práca so psíkmi skutočne baví, motám sa okolo výcivku celý život. Jednoducho to chcem robiť, lenže Slovensko je proste Slovensko. A zase trochu sa bojím len tak si spraviť živnosť (to bude možno najväčší problém). A čo sa týka aj teórii o výcviku viem ich veľa, nemala som možnosť aplikovať všetky aj v praxi, ale to by prišlo, teoreticky ich ovládam, ale teória je na nič. Ale zatiaľ čo som skúšala skončilo všetko úspešne.
khalachilli
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Tchor » Pon 21.10.2013 15:54

Pracuju se psama skoro 30 let z toho 20 figurujua zhruba 10 se se specializuju na praci s problemovymi psy, mam doma uz vic jak 20 let vice clenou smecku (momentalne 6ti clenou smisenou) presto si nemyslim ze bych mnel dost zkusenosti na to abych mohl s klidnym svedomim zacit jine ucit jak se pracuje se psem. Pomuzu tomu komu je potreba poradim kdyz vim ale rozhodne si neotevru psi skolu - protoze kantoor takove skoly by toho mnel umnet mnohem vic nez umim.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Efa » Uto 22.10.2013 7:28

Tchor tak tomu sa v dnešnom svete povie buď slabé sebavedomie, alebo príliš silná sebakritika :heh: ... dnes je všetko o biznise a veľa ľudí robí veci, ktorým vôbec nerozumie, alebo o nich minimum vie, no stále sa nájde ešte viac ľudí ktorí im za to zaplatia :ach: .... mne osobne na certifikátoch nezáleží ani na honosnom názve, či umelej reklame, za ľudí musia predovšetkým hovoriť ich výsledky a ak by som mala ja vybrať či ísť do takýchto psích škôl, alebo za človekom ako Tchor, iste by som si 100x radšej vybrala to druhé :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod wer » Uto 22.10.2013 7:33

tchor, skoda, ze sa tolko podcenujes - prave preto zaplnaju hluche miesta radoby cvicitelia. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Bad » Uto 22.10.2013 7:47

wer píše:tchor, skoda, ze sa tolko podcenujes - prave preto zaplnaju hluche miesta radoby cvicitelia

co dodat..... :poklona: :ua: )
Tchoř, víš jak to je - čím víc toho víš, tím víc víš, kolik toho nevíš......fakt máš co předávat.... :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Tchor » Str 23.10.2013 7:36

Ja nerikam ze nemam co predat, ale ani zdaleka nedokazu resit vse s cim by zamnou mohly prijit "klienti". Nemam problem predavat sve zkusenosti na spolecnem treninku s lidmi kteri si s nami chteji zatrenovat, ale az na chvili kdy jsem figuroval pro jednu psi skolu si za to nikdy nenecham platit jinak nez tim ze mi ti lide pmuzou s mejma psama a pri tom se zase neco uci a ja taky...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Greeny » Ned 27.10.2013 15:44

Dobrý deň, na Slovensku je veľmi veľa cvičiteľov s dlhoročnými skúsenosťami, ktorý vám pomôžu vycvičiť vašeho psíka. Stačí to zadať do google a nájde vám "more" cvičísk. Môžte cvičiť individuálne ale aj v skupinkách s ostatnými psami. Ja som svojho psíka cvičila sama, nepotrebovala som pomoc aj keď som bola začiatočník v poriadku som to zvládla a môj pes je dokonale vycvičený. Je na vás či to skúsite alebo sa obrátite na profesionálov. :smile:
Greeny
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Sunny » Pon 28.10.2013 10:57

Greeny čo tak si najprv poriadne prečítať otázku a až potom nejako (ideálne zmysluplne) reagovať?
A netýka sa to len tejto témy - bod 11 z pravidiel (v skratke - "reagujte len na tému, ku ktorej máte čo povedať").
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Wejka » Pon 28.10.2013 11:12

Podľa mňa je skvelé, že sa niekto o niečo snaží a chce niečo dosiahnuť. Každý raz začína od nuly.

Čo sa týka oficialít - potrebuješ živnostenské oprávnenie, ktoré ťa oprávňuje k vykonávaniu tejto činnosti. Vydá ti ho živnostenský úrad. Výcvik psov patrí pod voľné živnosti (1.5.2. - Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratá: Výcvik psov a mačiek.), takže žiadnu skúšku ani nič iné nepotrebuješ. V praxi to vyzerá tak, že ideš na živnostenský, tam si vybavíš živnosť (stojí to tuším 15 eur), ideš do zdravotnej poistovne kde sa prihlásiš a budeš mesačne platiť cca 55 eur. Prvý rok si oslobodená od platenia do sociálnej poistovne (môžeš dobrovoľne) a na ďalší rok platíš, len ak si presiahla určitý zárobok. No a potom si hľadáš zákazky - takto by to bolo, kebyže ideš podnikať (podľa mňa najlepšia alternatíva). Ak sa chceš zamestnať, tak sa už musíš pýtať na cvičákoch či hľadajú niekoho - ale aj to len na súkromných výcvikových strediskách, ktoré vedie niekto, kto si takto založil živnosť príp. s.r.o. Na cvičákoch, ktoré sú občianskymi združeniami to nie sú platené profesie.
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 28.10.2013 14:14

P.s. vybavenie živnosti stojí 5 eur :yes: , teda platíš 5 éčiek za každú živnosť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: chcela by som cvičiť

Poslaťod kives » Pon 28.10.2013 17:28

Offtopic: mňa len fascinuje tá časť, že výcvik mačiek :joint:. kto toto vymýšľa...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

kynologicky kurz

Poslaťod tina lova » Str 19.03.2014 13:36

chcela by som sa opýtať či neviete niekdo kde sa dá urobiť kynologicky kurz. Ďakujem
tina lova
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Trénerský kurz

Poslaťod John344 » Uto 28.10.2014 17:44

Chem sa spýtať či sa da na Slovensku alebo v Čechach spraviť nejaký trénerský kurz. To čo chcem robiť by som potreboval mať podložené papierovo. Čiže z mojej strany je to skor formalita i keď človek sa učí celý život, takže ak sa niečo nové aj naučím len dobre :smile: ...Za odpoveď vopred ďakujem.
John344
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Trénerský kurz

Poslaťod raky » Uto 28.10.2014 22:49

John344 píše:Chem sa spýtať či sa da na Slovensku alebo v Čechach spraviť nejaký trénerský kurz. To čo chcem robiť by som potreboval mať podložené papierovo. Čiže z mojej strany je to skor formalita i keď človek sa učí celý život, takže ak sa niečo nové aj naučím len dobre :smile: ...Za odpoveď vopred ďakujem.

je figurantský a výcvikársky kurz, robia ho asi dva krát tri krát do roka, info na sšk- skúšajúci p.Daňek...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Trénerský kurz

Poslaťod vavrena » Uto 28.10.2014 22:52

Čo myslíš tým papierovo podložené? Papierovo kvôli príjmom alebo papierovo kvôli ľuďom, s ktorými robíš, ako znak úrovne/kvality?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia