Mondioring

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: MONDIORING

Poslaťod mirec » Štv 13.03.2008 16:08

počas obrany ide hlavne o to že pes nesmie zautočiť bez povelu alebo bez vyprovokovania. Ked si pozriete nejaké video všimnite si že pes pokým je pri nohe pána čaká na jeho povel aj keď tam figurant poskakuje a keď je sám napr. pri strážení tak čaká kým spraví figurant prudký pohyb alebo sa pokúsi o útek. A využitie týchto psov u polície? Je síce pravda že mondioring sa snaží ísť čo najviac k praktickému využitiu psov ale na druhú stranu sú ešte stále u polície staré nároky na psov ktoré sa využívali už pred 20timi rokmi ako napr. zadržanie na rukáv.Veď kto by bežal pred nejakým psom tak že by rozhadzoval rukami. A nebolo by efektnejšie keby psi kúsali celotelovo ako v ringu, veď nech si kusne kde chce toho psovoda to nebolí.
mirec
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Sereď

Re: MONDIORING

Poslaťod Poca » Pia 14.03.2008 8:56

Aj ja som to videla, super bolo, ze ten pes mal moznost sa sam rozhodovat pri obrane aj to strazenie predmetu bolo super, jedna vec co sa mi na tom nepacila, bolo dopovod figuranta medzi nohami. Myslim si ze tak je pes zranitelnejsi a myslim si ze je lepsie ked ho doprevadza vedla neho ako pri SVV a IPO, tak ma lepsi prehlad.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: MONDIORING

Poslaťod Poca » Pia 14.03.2008 8:58

Aj toho amstafa som tam videla - ten utocil zasadne medzi nohy to bolo dobre :lol: teda ako pre koho. Aj moja bradacka tak bola naucena (len na skuske kusala na rukav) ale pri takom malom psovi je to prakticke (teraz myslim samozrejme bradaca, lebo amstaf si poradi..)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: MONDIORING

Poslaťod mirec » Pia 14.03.2008 13:06

Čo sa týka doprovodu nekladú na to aš taký veľký nárok.Jedná sa tam hlavne o samostatnú prácu psa. Keď mu je lepšie ísť medzi nohami figuranta je to jeho rozhodnutie. Ide hlavne o to že keď sa sá figurant na útek musí ho zadržať. Na druhú stranu pri IPO je dpoprovod spolu so psovodom takže tam si vieš psa ovplyvniť. Samozrejme dá sa aj v ringu naučiť psa zadný či bočný doprovod ale je to jedno.Body sú za úspešne zdolaný zákrok v čo najkratšom čase.
mirec
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Sereď

Re: MONDIORING

Poslaťod Silwuska » Pia 14.03.2008 14:14

Troska som nepochopila co to tam akoze prenasali?? tie vreca?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: MONDIORING

Poslaťod lusy » Pia 14.03.2008 15:54

no ja som napr. videla ukazky kde psovod zena isla s kocikom, potom jej akoze pomahal figurant, neskor spolu sedeli za stolom. a az ked figurant siahol na psovoda, tak utocil. je to proste navodenie istych situacii zo zivota, keby pes musi vediet vyhodnotit, kedy je psovod v nebezpeci.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: MONDIORING

Poslaťod Poca » Pon 17.03.2008 13:15

Super bolo ako sa tam dvaja chlapi bili a pes nic, lebo sa to netykalo jeho panicky. :jop:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: MONDIORING

Poslaťod johny5 » Str 07.01.2009 23:02

Ano ja sa tomu venujem trosku s Policiou a Vazenskou strazou.Inak macher na mondioring byva v Pd a mal so svojim psom urobenu 3ku.Vacsinou chodim po rady do Ciech tam sa tomu venuju aktivne.Je to super sport a pes sa tam velmi dobre nauci rozlisovat situacie...Trosku mi tam nereze poslusnost (je taka volna na moj vkus) ale inak je to fajn.Co sa tyka obran sa mi ale viacej lubi KNPV len skoda ze naozaj kvalitny oblek sa pohybuje od 40tisic vyssie.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: MONDIORING

Poslaťod johny5 » Sob 10.01.2009 7:15

Doprovod je celkovo vseobecny jedna sa tam o co najtesnejsi kontakt psa s figurantom.Cize ak naucim psa strazit a doprevadzat figuranta pomedzi nohy je to najlepsie iba s tym ze musi vediet velmi dobre rozlisit pohyby figuranta .Inak moze aj obiehat za chodze ale zase len co najtesnejsie lebo pes straca body.Co sa tyka odmietania potravy ti co to v prispevku obdivujete s velkym nadsenim nechcite vediet ako sa to uci.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: MONDIORING

Poslaťod lara » Uto 24.03.2009 9:49

johny ako?
niežeby som to chcela skúšať, som len zvedavá.. :no:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: MONDIORING

Poslaťod Ivanka.P » Uto 24.03.2009 15:54

johny5 píše:Co sa tyka odmietania potravy ti co to v prispevku obdivujete s velkym nadsenim nechcite vediet ako sa to uci.


Ja to chcem vedieť :aaa: aj keď to učiť nebudem. Proste som zvedavááááá :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod Puk » Uto 24.03.2009 16:35

Napríklad cez poľný telefón a natvrdo... :ach: Pokiaľ to niekto robí účelovo, aby mu povedzme neotrávili psa, tak to zmysel má. (Opakujem Tchorov veľmi pravdivý výrok : lepšia jedna silná korekcia správania, ako tisíc slabých, nič nehovoriacich, ale zato psa dojebabrajúcich...) Opäť, mal by to robiť len ten, kto to vie, kto vie odhadnúť ten pravý moment a vie čítať situáciu... Tam ale musí ísť fakt útlocit nabok, pretože ak ide psovi o život, na pekné rečí o dobre všehomíra treba jednoducho zabudnúť. Tam sa nedá hrať na to, že kúsok dnes môžeš, zajtra nič a napozajtra zase niečo. Je to jednoducho čierne - biele a "vypaľuje" sa to psovi do mozgu do konca jeho života. Metód je viacero, ale pokiaľ toto niekto chce u svojho psa len z frajeriny, nedoporučujem... Dá sa to síce dosiahnuť pomerne dobre aj mäkšie, ale to funguje len vtedy, keď je pán na dohľad a pamlsok je menej lákavý. Ale aby som nebol OT, tak k mondioringu a odmietaniu potravy u týchto psov na videu : rád by som videl ich odmietačku, pokiaľ by boli na dvore takýto psi dvaja (pažravová konkurencia :heh:), majiteľa nikde a "návnadou" dobrá voňavá klobása... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: MONDIORING

Poslaťod dana033 » Uto 24.03.2009 17:28

Puk píše:Napríklad cez poľný telefón a natvrdo... :ach:


?? nechápem ani slovo :pac:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: MONDIORING

Poslaťod Ivanka.P » Str 25.03.2009 9:29

Tam sa nedá hrať na to, že kúsok dnes môžeš, zajtra nič a napozajtra zase niečo. Je to jednoducho čierne - biele a "vypaľuje" sa to psovi do mozgu do konca jeho života.


Ano súhlasím. Ale to by som učila psa len od malička. Nie v troch rokoch ako má moja. Pri ďalšej rotvičke si podchytím viac vecí odmalička. :no:

A u nás mávajú zlodeji aj také metódy, že pri plote vyštengrujú psa a stačí jedna presná rana krompáčom do hlavy. Takže :nwm: my sme vsadili na alarm ako poistku aby nejakých koko.......tov nenapadlo otráviť alebo zastreliť psa.

dana033 píše:
Puk píše:Napríklad cez poľný telefón a natvrdo... :ach:

?? nechápem ani slovo :pac:


... žeby el. obojok? :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod johny5 » Str 25.03.2009 13:35

Offtopic: Puk na co to tu rozvadzas??? Naschval som to tu nepisal a ty to pobabres....Vies aki su tu niektori ludia ze vsetko otocia naopak....
Lara su metody ktore su ucinne len na tvrdo a s rozumom....Nemienim ich tu pisat lebo to malokto pochopi a obrati sa to len proti mne....
Ivanka to ze to nechapes je len dobre....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia