Mondioring

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Mondioring

Poslaťod Bára » Ned 02.03.2008 16:29

Venuje sa niekto tomuto zaujímavému športu aj u nás, na Slovensku?? Počula som, že sa to rozbieha niekde na západe... Videla som to minule v telke a vcelku ma tento šport zaujal.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod ivanN » Pon 03.03.2008 13:04

ja som to tiež videl, je to super, ale strasne nárocne, vzniklo to tušim v holandsku alebo francuzsko.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 15:51

Ja som o tom videla dokument na Spektre a v podstate je to to isté ako napr. SVV1, akurát, že pes môže kusať kde chce, sú tam skoky a stopovanie nie je súčasťou....
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod lusy » Pon 03.03.2008 17:29

ale je tam doprovod pachatela psom pod jeho nohami s prekonavanim roznych prekazok. a tiez strazenie predmetu. a aj odvolanie psa pred zakusnutim sa. a to myslim v SVV nie je.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: MONDIORING

Poslaťod Bára » Pon 03.03.2008 18:13

lusy: Líši sa to vo viacerých častiach, napísala som len ten základ. Bolo by predsa o ničom robiť další šport, keby bol takmer rovnaký ako iný=)

Na Slovensku by sa to mohlo viac rozbehnúť...je to zaujímavé pre psa, človeka, ale aj pre publikum. A koniec koncov, také kúsky a povely sa zídu aj v bežnom živote=)
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod ivanN » Uto 04.03.2008 7:38

tam sa hlavne skusa charakter psa, najviac sa mi pacilo, ked hodili pred toho chudaka psa obrovsky stejk a on sa ho nesmel ani dotknut a tvaril sa ako ho strasne mucia :haha: alebo ako mal strazit nejaky predmet, ak utocnik prekrocil urcitu liniu pes zautocil, ked sa vratil späť pes ho pustil :smile: velka poklona pre cvicitelov, co toto dokazali. a videli ste tam toho amstafa? aj on to v pohodičke zvladal a ake hrozive famy o nich koluju.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod Bára » Uto 04.03.2008 9:21

No o stafoch a iných "bojových" plemenách sú len fámy.... :ua: A pritom je to pes ako každý iný a s včasným výcvikom je to ozaj úžasný pracovný pes:-)
No aby sa čosi také začalo aktívne trénovať a organizovať aj u nás, tak na to musia byť väčšie skupinky ľudí, ktoré by trénovali spoločne... Lebo ak by som si psa mala cvičiť úplne sama na vlastnú päsť, tak by sa to tak skoro nepodarilo:-) Ale aj tak to chce intenzívny tréning
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod ivanN » Uto 04.03.2008 9:40

to je pravda, tu sa treba tomu venovat na plny uvazok kazdy den...s obtiažami som naučil hafa k nohe a nie este podobne kusky ako su tu :lol:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: MONDIORING

Poslaťod lusy » Sob 08.03.2008 0:10

lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: MONDIORING

Poslaťod Fraga » Pon 10.03.2008 8:24

zaujímavé...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: MONDIORING

Poslaťod Bibiana » Pon 10.03.2008 9:16

ivanN píše:...ked hodili pred toho chudaka psa obrovsky stejk a on sa ho nesmel ani dotknut a tvaril sa ako ho strasne mucia :haha: ...


:oo: To musel byť riadne vymakaný hafánek!! Mne by ho bolo ľúto :heh:
Ešte som nič takéto nevidela, keď dôjdem domof kuknem aspoň nejaké videjka, vyzerá to veľmi zaujímavo.. :jop:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: MONDIORING

Poslaťod mirec » Str 12.03.2008 18:36

Mondioring vznikol z prvkov francúzkeho a belgického ringu. V celom preteku ide hlavne o pobavenie diváka a preskúšanie odolnosti psa voči nečakaným situáciám.S našimi skúšobnými poriadkami to namá skoro nič podobné.Sú tam síce určité prvky ktoré sú aj v SVV ako napríklad aport, stráženie pomocníka. V mopndioringu napr. aport je ľubovolný predmet do 1kg ale nesmie byť z kovu a skla.
mirec
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Sereď

Re: MONDIORING

Poslaťod lusy » Str 12.03.2008 19:53

tak ja by som sa takto so psom nenatrapila len na pobavenie divaka. si myslim, ze je to fakt dost zlozite. na jednom videu som videla, ako sa pan aj s troma figurantami plazi a pes tam cupka vedla nich.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: MONDIORING

Poslaťod Silwuska » Str 12.03.2008 22:21

ale teda podivana je to uzasna...ale ved tieto psy sa daju pak podla mna uzasne vyuzivat u policie a tak,ni??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: MONDIORING

Poslaťod ivanN » Štv 13.03.2008 10:14

podla mna sa ani moc nedaju vyuzit, lebo funguju trosku inak ako policajne psy, jedine, ze by presli k policii aj so svojim psovodom :smile: inak strasne sa mi paci ako ten pes je prilepeny pri nohe za kazdej situacie :heh:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Ďalší

Späť na Športová a služobná kynológia