Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 19.03.2018 17:11

ja len, ze nakoniec aj tak rozhodli jesenne vysledky :no:
ivan, gratulujem. ale asi si si to takto nepredstavoval.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod ivanpa » Uto 20.03.2018 14:02

Takže trošku zareagujem na Vaše príspevky, ktoré odzneli po II. Kvalifikačnom preteku vo Vranove.

Naozaj s rozmarmi počasia nikto nič nespraví, už mám čosi odstopované a toto boli / nielen /pre mňa a Afru najhoršie podmienky na stopovanie.

Reagujem na príspevky napísané.
Od Elis :
„souhlasim s tim ze závod byl zrusen - ale v kuzi zavodnika bych se teda vztekala taky, ze se takhle zmenili podmínky a udela se vyber uplne jinak.“
– podľa môjho názoru to bolo najlepšie a najobjektívnejšie riešenie ako urobiť postupový kľúč v danej situácií. Ja osobne som bol veľmi rád, že nedeľňajšie stopy zrušili z ohľadom na zdravie štartujúcich psov a sučiek.

Od Elfinky:
"Aj keď možno to profíci majú inak, ale ja v apríli nehrozí ísť so psom na skúšku, po zime ešte neni forma čuchacia

Ja a aj pretekári, ktorí sa prihlásili a zúčastnili uvedeného kvalifikačného preteku sme všetci amatéri tak ako aj mnohí z Vás – nikto z nás tam nebol so služobným psom alebo zo psom z ktorého by mal nejaký mesačný príjem. a všetci stopujeme vo svojom voľnom čase...
Profesionálni psovodi na uvedené kvalifikačné preteky tentoraz neprišli...................................................
lebo...............................................................................................................??????

"po zime ešte neni forma čuchacia" – ale je čuchacia pamäť.

Kives a Poca ďakujem za gratuláciu :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj:
Kives napísala
ale asi si si to takto nepredstavoval.
Som plne stotožnení s postupovým kľúčom .
Slovensko bude reprezentovať podľa môjho názoru v súčasnosti to najlepšie čo sme, ste dokázali v pachových prácach vycvičiť.
V poslednom období najlepšia slovenská stopárka / Heňa Eqidius/ - matka mojej sučky Afra Charlie s court a veľmi perspektívna sučka /Abba Lasmon/.

Do dejiska majstrovstiev sveta pocestujem ako náhradník, mali sme spolu s Afrou predviesť lepší výkon a neboli by sme náhradníci...
Mrzí ma, že v tom silnom vetre Afra nekorektne načuchala nášlap. Vietor fúkal s pravej strany a Afra sa vydala na stopu cca 10 cm vľavo od nášlapného kolíka.
A ďalšia vec ako sa mi Afra „vysmiala“.......................... bol predmet v oblúku..
oblúk začínal lomom do ľava a prudký vietor fúkajúci s pravej strany odfúkaval pach zo stopy . Afra našla predmet zohla hlavu zavrtela chvostíkom :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: a …..išla ďalej.
To však neboli jediné chyby , ktoré sme spoločne s Afrou „vyplodili“ ten silný vietor odfúkaval pach zo stopy nielen na lomoch ale aj počas celej stopy.

Ale zas na druhej strane čo môžem chcieť po 6 vlastných stopách v dĺžke cca 4200 metroch od 26.11.2017.
A môj názor je , že ja s Afrou Charlie´s court sa pri mojich súčasných podmienkach a metodike pachových prác už asi ťažko posuniem niekde inde.......
Všetci vravia, že oni by to robili inak...........
ale nikto nechce nič poradiť.

Moja šanca , že by som na uvedených Majstrovstvách sveta IPO FH 2018 vo Vranove nad Topľou aj s Afrou súťažil a stopoval je s vysokou pravdepodobnosťou %. Lebo už bolo povedané zo strany organizátorov MS IPO FH 2018, že v prípade neúčasti prihlásených a kvalifikovaných pretekárov z iných krajín sa nebude dopĺňať počet štartujúcich s kvalifikovaných náhradníkov.
A ani by som nebol rád , aby sa niektorej slovenskej kvalifikovanej sučke alebo niektorému so slovenských kvalifikovaných pretekárov niečo zlé prihodilo. Veď štart na Majstrovstvách sveta je vrcholom snaženia a celoživotného snaženia a zaslúžená odmena za ich poctivú prácu so štvornohými priateľmi.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 23:40

ivanpa píše:podľa môjho názoru to bolo najlepšie a najobjektívnejšie riešenie ako urobiť postupový kľúč v danej situácií.

:klobuk:
a gratuluju!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 11.04.2018 16:27

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Efa » Štv 12.04.2018 6:11

je v zozname, takže nakoniec zrejme áno ... držíme teda palce :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Puk » Štv 12.04.2018 8:32

ivanpa píše:
ktoré sme spoločne s Afrou „vyplodili“ ten silný vietor odfúkaval pach zo stopy nielen na lomoch ale aj počas celej stopy.

.
Všetci vravia, že oni by to robili inak...........
ale nikto nechce nič poradiť.

Ivan, k prvej veci : vždy je lepší silný vietor, ako mierny, či vánok. Silný preto, lebo odfúkne celý pachový mrak a podľa sily ho "usadí" v istej vzdialenosti od stopy. Problém je len nájsť "tú správnu vzdialenosť" od stopy. Toto sú trojhodinové stopy vo vetre, tu len hlupák môže očakávať šľapa - šľapa. Alebo neznalec... Mierny vietor (súvislé fúkanie), alebo vánok počas teplého dňa je nepríjemný v tom, že ti ten prachový mrak nadvihne a rozptýli. V tomto je to ešte nepríjemnejšie a nevyspytateľnejšie.

Nikto nechce nič poradiť - vieš, tu je problém inde. Pozri čo si dosiahol ty a Elis a čo iní. Kto vám dvom čo môže radiť? Naopak vy ste tu tí, čo by mali radiť iným. Lebo kecať a radiť byť mal ten, kto dosiahol výsledky na pľaci a nie za klávesnicou.

PS. Podľa výsledkov to ani teraz vo VT nie je zrejme ideálne. A zvedavý som na matadora Patzena...
Puk
Big Dog

Poslaťod lenli » Ned 15.04.2018 13:47

Chuck von Reinholdsberg to dal - biely svajciarsky ovciak je majstrom sveta.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Ned 15.04.2018 21:43

skvelý výsledok :jop: a krásne body, uvidíme, čo zreferuje ivanpa, som zvedavá.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 15.04.2018 23:19

Som videla tie tereny na fotke - fuuuha, klobuk dole. :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 16.04.2018 12:27

Ty podmínky musely byt masakroidni. Tezky, tezky závod - neuveritelne to proselo zavodni pole.
Před kazdym, kdo dosel je třeba smeknout - a před vitezem dvojnásob :winner:

Nedokazu si to ani představit - na tohle pripravit psa.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 16.04.2018 12:29

A kde nájdeme fotky? Nedáte nejaké na ilustráciu?
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 16.04.2018 13:02

na fb v pratelich :lol:
dlouhe stopy ve vedru na oseni, ale podklad tvrdy, vyschly jil - ve zkratce.
Na fotkach to tak nevypada, ale vysledky jasne rikaji jaky to byl teren.

Pro me asi sci-fi, na tomhle odcuchat. Jsem si odrovnala Elika na stope polovicni obtiznosti tak, ze se ted modlim, aby se ji zase vratilo jeji sebevedomi na stopach...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pon 16.04.2018 13:17

Fotka z fb stoparskej skupiny:
Obrázok

Uz nechcem ist s Fidom cuchat na vychod. Tam asi fakt bude problem v tej hline proste. A este na tom slapu tak drsne, ako nikde inde :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 16.04.2018 13:19

Ďakujem. Myslím, že na tomto by mal aj Arisiak problém sledovať zver, resp. by sa "zapotil".
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia