Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Sob 09.02.2019 11:48

Do výberu českej reprezentácie na blížiace sa Majstrovstvá sveta IGP-FH
https://www.igp-fh2019.cz/
sa svojimi výsledkami dostalo "netradičné plemeno" stafordšírský bulteriér- Bred ze Zalabské samoty pána Aleša Suchardu :jop: :jop: :dancing: :oo:
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 01.03.2019 9:42

dnes prvykrat naznak samostatneho zalahnutia predmetu. :dancing: a to ho mal asi tak piaty krat v zivote a z toho treti krat v tejto sezone. :hi: no ale potom ho zozral :haha: hodila som nan grancle a zrazu predmet zmizol...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 01.03.2019 9:45

:haha: :haha:
Offtopic: ten pes mi byl vždycky sympaticky, ale ještě to vylepsuje :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 01.03.2019 11:01

Fido mal 1.5 mesiaca na ulezanie stavania sa nad predmetom v hlavicke a ja som spokojnaa moc :smile: Vyzera ze uz to pochopil. Obcas este ked sa zabudne tak zalahne - ale to zalahnutie zo zabudnutia je rychle a okamzite, takze chvalabohu za skusobak kde sa nehovori ktorou polohou oznacuje a myslim, ze to bolo super rozhodnutie prerobit :jop:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 01.03.2019 11:09

elfinka píše:ze to bolo super rozhodnutie prerobit


super!
hovikum to stani u predmetu proste svedci :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 01.03.2019 11:41

Elis píše:hovikum to stani u predmetu proste svedci :lol:

Ja ked som dnes videla to dokonale zalahnutie jedno - mi doslo ze to bol fakt marny boj. Ten pes proste nad predmetom potrebuje chvilku rozmyslat, vyhodnotit ci je to naozaj predmet a uz su body dole :smile: Takto moze vyhodnocovat uz v tej spravnej pozicii.
Len na mna je to ovela tazsie, aby som pochopila co mi on hovori a neboli falosne oznacenia :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 01.03.2019 12:10

elfinka píše: a neboli falosne oznacenia


:lol:
Kacenka je umi i v leze :lol:
A Eliska mi svého casu označovala i jen zesileny pach taky.

njn. proste clovek musí vedet, co pes říká :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 08.03.2019 7:16

Vsetky polia v rannom dosahu mam pohnojene :hmm: Dufam, ze fakt bude prsat, nech sa to roztopi a vsiakne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 08.03.2019 11:14

inak teda s tymi stopami sa zase borim. pred zimou to uz zacinalo ako-tak vyzerat, ale teraz zas sa len driape dopredu a prechadza pamlsky. on aj pichne ten cumak do slapy, ale nezapodieva sa vyzieranim... nie je to ani o hlade, on je brutalne pazravy, napr za predmet, ked mu hadzem granulky, tak je schopny do poslednej to vyzbierat, este aj vracat sa chce, ked ho odvadzam, ani loptu nechce. :pac: len to uz je koniec... cestou sa akoby nechcel zdrzovat.

no a teraz neviem, ci ho nutit proste zbierat a zastavovat nad kazdou, lebo aj som ho zosekala, ale ziaden efekt a je mi to proti srsti ho tak sekat stale, ked aj tak nerozumie... alebo ho teda nechat a snad sa casom skludni, ked sa trochu vychodi a zacne aj zbierat. vacsina mi radi zosekavat ho a spomalovat, len mne tak intuicia u neho radi, ze ho mam nechat :ha: najhorsie je, ze clovek dopredu nevie, aky efekt to bude mat a na chyby sa pride az ovela neskor :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Pia 08.03.2019 11:35

Mala som rovnaký problém na ľudskej stope, nežral pamlsky a strašne sa bral dopredu. Pritom žravý je totálne, nemal čas proste. Mne tiež radili, že trvať na tom a sekať. Mne sa to nechcelo, on bol z toho frustrovaný a prestala som úplne - čo ty asi nemôžeš. Ale len tak naokraj, že rady sú stále rovnaké.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 08.03.2019 11:39

bych poslechla svůj pocit :angel:

a jako ne, ze bych s tim něco nedělala, nechala to tak -ale nesla bych do psa uplne natvrdo na stope.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 08.03.2019 11:45

ja tak nejak dufam, ze on ked zisti, ze nic mu neujde, tak proste zbierat zacne... ale mozno sa mylim a pojde mi sregom... :joint:

lindchen, keby mi na tom nezalezalo, tak to neriesim a necham ho tak, nech si ide, ako chce a keby boli chyby, tak ich potom riesim... :lol: lenze ja by som rada niekam dostala s nim :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 08.03.2019 12:42

wer píše:ale mozno sa mylim a pojde mi sregom


a tak i to se muze stat :lol:

jestli ho brzdis a nikam to nevede -jsou jako ve vsem dve moznosti -pridat tlaku :no: anebo jit jinou cestou.
však neustale opakovani korekce bez odezvy je cesta nikam taky :nwm:

osobne to nemam rada -jit v korekcích tak daleko, ze uz musim vyhrat, aby to k necemu bylo -takze ja tohle neporadim.
se radsi se zviratkem vždycky nejak dohodnu.

a je fakt, ze i tihle trhaci drnu se casem vychodili :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pia 08.03.2019 18:34

wer, nevyšiľuj! Pes je mlaďas, ešte si len tvorí svoj štýl. Tlak by som nevolil, je to zasahovanie do jeho samostatnosti a musí sa učiť sa rozhodovať. . Skôr by som išiel cestou prekvapení - zrieďovanie a zhusťovanie pachu, úkroky po vetre, skrátka pestrosť! On zistí, že chyba ho bude stáť novú robotu a kopu energie. Ja ťa chápem, že chceš od začiatku ísť na 100%, ale : nikto nie sme dokonalý. Potrebuje sa vychodiť a nátlak nie je tá správna cesta. Môj názor.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 08.03.2019 18:48

Jj, tiez som na to chcela ist stazovanim podmienok, ked sa aj strati, aspon zisti, ze sa ma sustredit a nielen driapat vpred... Tymi korekciami mu len zbytocne uberam chut, ktoru on ma fakt obrovsku. Nerada by som to dokaslala...
Takze diky, ze som nepocula len ostnac, zabruseny ostnac...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia