Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 23.04.2020 8:48

hej, hej, tiez si vravim, ze tie ostre lomy som uz mala robit. :lol: len som sa crckala s tou presnostou na lomoch, ja som vseobecne dost pozadu :pac: sme dost dlho casu premrhali - nevadi, dobehneme. tento tyzden som mala na programe predlzovanie - dlzka, cas, buduci tyzden mam v plane tie lomy.
no a na tie krizenia sa pripravit musim, musim to dako premysliet, nech to nerobim uplne hura systemom :ha: som ale sama zvedava, ci mu to bude robit problem.... mne pride vseobecne dost talentovany na tie stopy - teda ma jednu podstatnu devizu - miluje stopy. jeho to straaaasne bavi a nie kvoli zradlu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 23.04.2020 9:15

Krizeni ucim jednak jako pachove, ale taky i jako vizualni ( to bylo to, co me stalo republiku :lol: -Eliska mi sesla na krizeni, protože proste uz byla unavena a to krizeni bylo velmi viditelne - cerstva brazda. Ulevila si proste v tu nejmene vhodnou chvili -ne, ze by to neznala, ale zrovna tohle jsem ji nepřipomněla dlouho v treninku :angel: )

pachove jsem ucila podle tohohle navodu: našlapat stopu, cestou tam, kde chci krizit - zapichnu znacku - a od znacky cca treti slapotu dam několik pamlsku jako odmenu za vypracovane krizeni(a pro. A tohle zopakuji několikrát na jedne stope.
kdyz naslapes uzke ucko a das dve krizeni na prvni usek pak dalsi dve mas na tretim useku.
když se takovahle stopa krizi -neodnasim uplne znacky pryc, jen je posunu dal od stopy, aby neovlivnovaly psa, ale informovaly psovoda.

vizualni krizeni - na hline se to dobře dela - pes lezi u predmetu, odmenuji a někdo mi zatím par metru před předmětem preslape cerstve a viditelne stopu. a zase -několikrát za jednu stopu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 23.04.2020 9:24

wer píše:mne pride vseobecne dost talentovany na tie stopy - teda ma jednu podstatnu devizu - miluje stopy.


talent = chut delat :lol:
a ne, nejde o zradlo, jde proste o tu praci samotnou. a o to, ze mu nevadi tlak. a je to ve všech oddílech...

Venousek -na zacatku prosince jsem koncila stopy pred pauzou prvnim uckem v jeho zivote -a prvne jsem mu tam dala dva predmety -jinak znal jen koncovy.

A letos? ma tak 8 -10 stop zatím jen ?? a dela 600 kroku , 6-8 lomu, 4-5 predmetu, uplne novy teren jsem zkusila.
Ale nic neresi to zviratko :love:
Kazdou stopu se mu da něco pridat do delky nebo stari, obtiznosti - a něco ubrat z pomoci.
Pripadam si jako v raji - po tech 5ti letech "pekla" s Kacenkou :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 23.04.2020 9:33

super, diky za tipy :jop:

vies co, ja si spominam prave na tie zaciatky.... ked mi priam vsetci vraveli, ze MUSI dzobkat, ze toto je katastrofa, ze ten nikdy nebude dobre stopovat :ach: a VYHLADOVAT!! VYHLADOVAT!!! potom zacne zbierat... :pac: ze o tom je stopovanie :aaa: nevravim - ked pes nema zaujem, tak nech to riesia cez zradlo a hlad, ale ten pes strasne chcel a aj bol brutalne pazravy, hlad by mu k nicomu nepomohol... takze toto mi je tak luto, ze sa vytraca ta individualita a ze to niektori ludia nevidia. a ze som sa nechala zviest nacas :pac: a teraz sme pozadu. ale nevadi, korona mi nahrava, mozem to dobiehat :haha: a vidim ale, ze vy nas pomaly aj dobiehate. :lol:

a kde mame puka..? :hi:
Naposledy upravil wer dňa Štv 23.04.2020 10:19, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Štv 23.04.2020 9:57

wer píše:ked mi priam vsetci vraveli, ze MUSI dzobkat, ze toto je katastrofa, ze ten nikdy nebude dobre stopovat :ach: a VYHLADOVAT!! VYHLADOVAT!!! potom zacne zbierat... :pac: ze o tom je stopovanie :aaa:

K tomuto len prepocuta debata z jedneho vycvikoveho vikendu.
"XY mal teraz seminar, zacal robit striktne presne stopovanie, pamlsky pamlsky, strasne si to chvali"
"A co vysledky, ake ma teraz s psom ktoreho tak robi?"
"Horsie nez mal predtym"
:haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 23.04.2020 9:59

wer píše:ked mi priam vsetci vraveli, ze MUSI dzobkat


ja ne :lol:

wer píše:takze toto mi je tak luto, ze sa vytraca ta individualita


jj. metodika je casto cenena vyse nez - samotny vysledek :no:

jako ja vzdycky pisu, ze pro me - cesta je cil :lol:
ale porad ta cesta je s tim vysledkem na konci myslena, aby me bavila. nechci neco delat, jen abych delala.
jen jsem uz jaksi zjistila, ze opravdu mnoho lidi konci jen na te ceste....a podle toho, bohužel vypada mnoho navodu k vycviku, mnoho metod :nwm:
uz se uplne zapomnělo na to, ze v roce ma pes umet všechno na jedničkovou zkousku :nwm:

když jsme u stop - oblibena prupovidka - kdyz se tu chysta kseftak na zkoušky - a kolik ctverecku mu udelas? :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 23.04.2020 10:06

moje stenatko exoticke, co nemusi vyzobávat, když nechce :lol:

https://youtu.be/VDOIVfrQ0eA
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 23.04.2020 10:11

elfinka píše:K tomuto len prepocuta debata z jedneho vycvikoveho vikendu.
"XY mal teraz seminar, zacal robit striktne presne stopovanie, pamlsky pamlsky, strasne si to chvali"
"A co vysledky, ake ma teraz s psom ktoreho tak robi?"
"Horsie nez mal predtym"
:haha:

no :joint:

Elis píše:
wer píše:ked mi priam vsetci vraveli, ze MUSI dzobkat

ja ne :lol:

vsak ja viem, ty si mi dodavala nadej, ze to pojde aj inak :heh: proti prudu. :lol:

ale ono ja som ani neverila, ze ten pes niekedy pojde normalne - ked si spomeniem, ako som ryla zem doslova a ono vlastne staci ho nechat pracovat.... pamlsky to nezachrania urcite. minule som mala jeden usek zrazu taky ovela tazsi - kolaje vyjazdene, tocili sa tam traktory a do toho este zver a on uplne evidentne spomalil a siel este sustredenejsie sam od seba (aj ked teda neviem, ako by sa to hodnotilo, kedze ma byt rovnomerne tempo...). ale ten nastup na stopu mame katastrofalny, by som povedala, ze sa to este zhorsuje :heh: na tom budem musiet asi vyrazne zapracovat tiez :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 23.04.2020 10:13

Elis píše:moje stenatko exoticke, co nemusi vyzobávat, když nechce :lol:

https://youtu.be/VDOIVfrQ0eA


pekneee :jop: ten to tiez "zerie"
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 23.04.2020 10:30

wer píše:ze to pojde aj inak - proti prudu.


vis, co je smutne? ze ono to vůbec není proti proudu.
to jsou rady od lidi, co nedelaji masove kurzy, nepublikuji nikde.
Ale -mají výsledky.

to, ze pes bojuje s tahem -to je rada praktika a je to bezne a deje se to často a znaji to a umi si s tim poradit.
ale neporadi si tim ti 100% krmici.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pia 24.04.2020 16:05

[quote="wer

a kde mame puka..? :hi:[/quote]


Už sem len sem tam zakuknem, lebo sa to zmenilo z psieho fóra na také "klebetnícke"... :ach:

wer, máš zviera, pre ktoré je odmena samotná stopa. Takých zvierat nebývalo veľa v minulosti a dnes je to úplná zriedkavosť. Tak stopuj a nevymýšľaj "metodiky", jeho to stopovanie baviť neprestane.
A ku kríženiam na odskúšanie jeden spôsob - našľap si rovný dlhý úsek (koniec môžeš pre "krížičovu" orientáciu ukončiť do ďaleka viditeľným bodom (napr. igelitka na palici v zemi). A po 10 minútach popros niekoho, nech ti cez ten úsek urobí vlnovky s amplitúdami 10 metrov do strán i na dĺžku po celom úseku a nakoniec nech ten viditeľný bod zruší a vráti sa širokým náveterným oblúkom späť. A na jednom mieste budeš mať krížení toľko, koľko sama chceš. A pritom vieš, že pes sa má držať len v priamom smere a vieš prípadné omyly korigovať. Alebo choď na to opačne : daj si urobiť najprv "vlnovku" a o 10 minút ju "prejdi v priamom smere. Druhá možnosť je lepšia, ak začínaš s týmto druhom "záludnosti" :yes:
PS. Nezabúdaj : pestrosť stôp je základ psa stopára aby sa nezačal nudiť. Nehľaď na to, že toto, alebo tamto ešte nevie, či nerobil. Všetko je prvý krát...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 27.05.2020 19:54

Nasla som luxusnu oracinku - v tejto dobe, ked uz je vsetko vysoke - ale! Ma to jeden hacik. Vrany! :haha: kukrnik, to su take stoparky!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Sob 30.05.2020 7:14

tady je taky jedno takove pole -by me zajímalo, co je tam zasete, ze tam je ještě ted hola hlina ?
a potrebujeme ještě 14 dni, aby vydrželo hole :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Sob 30.05.2020 8:18

Aj ja som sa divila, ze co tam je zasiate - nic necihalo a pekne pobranene to bolo...

Ale nasla som dalsie pole - sice totalny piesok,ale zjavne kukurici sa tam nedari - ako dobre :heh: A super na trening - strasne pobehane,poryte od zveri a pes neriesi. Aj ked moje slapy nevidno a tie od zveri su kratery, tak ho to netaha prejst na ne. :dancing:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Ned 31.05.2020 20:36

tak ještě se daji najit hliny :jop:

a - i když to asi patří do žbleptu - me ty stopy porad bavi :ha: tak to vydrzte :ha:
kdyz sla Eliska do duchodu, tak jsem si rikala, ze asi uz to asi nebude takove.
ale Kaca :love: -po tom, co jsem ji po materske "nalozila" na svych stopach na trave ( vice nez 4hodiny stare, pres cesty, bojujeme se zveri a s mysima ) -jsem ji nechala slapnout cizi stopu na hline -a jo, ono to vypada, ze to funguje.
Ze si tak oddychla, ze se vratil projev :joint:

no a Venousek muj :hi:
to 13ti mesicni stenatko, ač stopuje velmi malo - odejde 600 kr R-stopu, s 5ti predmety, jen "rozchazeci" pamlsky, se ztracenyma slapotama, s uhybanyma lomama.
to je neco, co jsem na KAcu mohal vytahnout ve trech letech prvne a s ELiskou jsem v tom veku jeste netusila, ze neco takoveho se dela :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia