Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 03.01.2018 14:22

a s tym sledovanim teba si to uz vzdala?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Str 03.01.2018 14:25

Logisticky strasne narocne :ua: Nemam to ako riesit tak, aby som sa 3-4 razy do tyzdna vybrala do terenu s niekym, kto mi povedie psa - a povedie ho dobre...
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 15:40

hisham píše:Kazdopadne, ja to fakt nemozem riesit cez zradlo


ty to pises, jako kdyby to byl konec světa :no:
však na micky se stopovat taky da :nwm:

jsem je teda nezakopavala ( jsme lina a nevim,jestli bych tuhle metodiku ukočírovala podle predstav)
ale bud jsme je nechavala na stope jako předmět. nebo za předmět menila.
na zacatku, abych nepřerušovala standard stopu - to bylo třeba pet naslapu - kratka stopicka, předmět - a preruseni hrou za odmenu.
Pak uklidnit - a na další naslap.

Offtopic: nevim, jaky mas plan, jak ho to budes ucit -tohle je jen takovy priklad, jak jsem to dělala ja.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod clupko » Str 03.01.2018 15:42

a nie je tam potom problem s tym, ze tu loptu na kratkej stope vidi, a tak sa za nou rozbehne bez cuchania?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 15:48

clupko píše:a nie je tam potom problem s tym, ze tu loptu na kratkej stope vidi, a tak sa za nou rozbehne bez cuchania?


podle terenu - proto jsme casem davala i předmět radsi.
ale v hline, vyssi trave ( jsem zacinala asi spis tunelem nez slapotama) proste tu poslední slapotu vice vydupnu patou proti smeru stopy a micek dam za tu kupičku hliny, za trs.

a nedelam dlouho jen rovne prime -to jen na zacatku -aby pes pochopil, oc se hraje. brzy jsem pridala obloucky, pak lom.
aspoň u Spratecka tahle faze netrvala dlouho - par stop, opravdu spis na pochopeni.
ono casem se da i na klasicke delší stope prerusit hrou. jen je to nachylnejsi na chybky.. proto na zacatku tech vic naslapu mi prislo lepsi. a i protože vic opakovani je pro nauceni lepsi...

ještě něco me napadlo -ma rad treba plysaky?
Naposledy upravil Elis dňa Str 03.01.2018 16:03, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Str 03.01.2018 15:54

Elis píše:
hisham píše:Kazdopadne, ja to fakt nemozem riesit cez zradlo


ty to pises, jako kdyby to byl konec světa :no:


Ano, lebo to mam tak nejak v hlave od zaciatku nasho snazenia, ze to MUSI byt na zradlo, ak to chcem mat dobre. A mam prd :heh:

Elis píše:na zacatku, abych nepřerušovala standard stopu - to bylo třeba pet naslapu - kratka stopicka, předmět - a preruseni hrou za odmenu.
Pak uklidnit - a na další naslap.


Tie naslapy si mala vedla seba alebo isli v jednej linii, ako keby stopa pokracovala?

Elis píše:Offtopic: nevim, jaky mas plan, jak ho to budes ucit -tohle je jen takovy priklad, jak jsem to dělala ja.


Preto tu tu aj pisem, aby som nejaky plan sformovala. Zatial nemam nic konkretne.

Plysaky ma rad tak normalne, skor miluje veci na pretahovanie a aportovanie, alebo potom kadejake pistave hracky.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 03.01.2018 16:05

hisham píše:Tie naslapy si mala vedla seba alebo isli v jednej linii, ako keby stopa pokracovala?


to je uplne nepodstatne :lol:
podle mista. jednou postupne za sebou, podruhe jako paprsky ze stredu -co teren dovoloval :-) hlavne tak, aby si to clovek při hre neposlapal :ha:

hisham píše:Plysaky ma rad tak normalne


bych se totiz nebala pouzit nejakou top hracku. at si kazdy mysli, co chce :joint:
Elik plysaky zboznoval -ta kdyby na konci nasla plysaka, byla by v sedmem nebi.
vymysli mu neco, co mu proste udela radost :-)

no a k tomu zradlu...
když to je porad dokola. zradlo, zraadlo, zraaadlo...
ale taky mam psy, co třeba ani za zacatku vycházky nepozrou sousto - protože se proste tesi... a me ani nenapadne, je napr. posadit, a nechat vykysat, vyklidnit - dokud tu piskotu nesezerou . asi by to slo -ale zase -proc?
když po par minutach, az upusti paru a uklidni se -se sami zacnou ke me vracet a zkoumat, jestli vydejni automat něco nevyda :-)

a v tom, co je to za zradlo je obr rozdil. pro piskotu prijdou za hodinu az. pro maso skoro hned. na vycházce...

na tech stopach to je podobne, jen ještě tezsi se zavděčit.
tam se pocitaji i takove niance, ze nejen co to je za zradlo a kolik ho je - ale i jestli je zradlo v plastove misce nebo kovove ( kovova je lepsi :lol: )

proste chápu, proc lidi s exotama nedelaji :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Uto 16.01.2018 18:23

ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 02.02.2018 14:51

No, z nedostatku lepsich terenov som sla na to pole odfotenej na minulej stranke, a teda fffuuu, dost tazky teren.
Vsak tam v tych slapach neostava skoro ziadny pach odo mna, ked sa mi vzdy vsetko nalepi na topanku. Aj sa velmi tazko davaju pamlsky, lebo sa to snazi nalepit na tie 3 kila blata na topanke a odniest sa niekam dokelu.
Vyhoda je, ze tam nemoze pes ist ocami, lebo je to tak nesurode, ze nerozozna ocami slapu od diery ktora tam uz bola.

Uz chcem normalne tereny :plac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 15.02.2018 13:37

Som sa prehrabavala v spomienkovych veciach a hen, na co som nadabila. :aaa: Moj prvy stoparsky dennik :ha:
20180215_132216.jpg
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Štv 15.02.2018 14:42

A že treba skoro ráno na stopy... :joint:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 15.02.2018 14:49

Kto povedal? :heh:

Mna skor zarazili tie tvary a dlzka. :ha: ale tusim to bude obdobie, ked mi na jednom takom cvicaku prizvukovali, ze treba trenovat podla skusky, na aku sa clovek pripravuje... :heh: a toto mohla byt tak zm. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Štv 15.02.2018 14:50

Kade-tade po internete sa to vraví :ha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 15.02.2018 14:50

to je zlaty :-)

tak stoparsky denik - taky nemam:-)
uz jsem se fakt několikrát snažila ho zalozit - nejen stopařsky i treninkovy :angel: , ale vydrzim vždycky jen par dni...
a pak se radsi do krve hadam, ze "to jsme ještě nikdy nedelali" :lol:


Lindi - proc jen rano na stopy ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 15.02.2018 15:03

wer píše:a toto mohla byt tak zm


tak to jsou zase dost stare na ZM :lol:

Offtopic: ty jsi plne prokrmovala? :angel:
(pak by delka zhruba odpovidla bolesti z ohnutych zad při kladeni stopy :lol: )


add jen rano, ze se chodi na stopy -mam problém, aby holky aspoň nekdy vyrazily na stopy i rano a znaly to :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia