Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 19.09.2017 21:26

wer píše:Offtopic: aj ty to poznas... :joint:


no jasne :lol:
v podstate jsem dosla casem k tomu, ze to co ti rikaji na zacatku jako dogma casem nebudes delat :joint:
prosim brat s rezervou :no:

elfinka píše:Skor je pre mna zahada to medzi. Za co su body, za co niesu. Kde je limit mojho psa


limit tvého psa nezna nikdo -ani on sam :-)
a to ostatní - jo, me na zacatku hodne pomohlo, ze me nenechali delat uplne zbytecne chyby, co se blbe odstranuji.
Třeba nemluvit na psa v problemech. neukazovat rukou :angel:
Nebo pak postřehy, které jsme si vůbec neuvědomovala -psa pochváli, az když jde presvedcive po stope - nechat se "vytahnout" do lomu - a nezere zrovna pamlsky.
každý jak pes zatocil první krok do lomu -sikovny -a jak tam sikovny nebylo pak -byl problém :lol:

elfinka píše:A dokonca obcas na toho isteho psa v podobnej situacii niekedy pomoze a niekedy uplne pokazi


jj. když dva delaji totez není to totez :yes:
ale to je o zhodnoceni situace a psa. kdybys to same udelala v jinem rozpolozeni psa -bylo by to třeba zase spatne.¨
a další vec -ten vycvik ma vyvoj -to co na zacatku nejde o tri stopy je nutne udelat. tak to proste je.
Offtopic: ve všech oddílech teda

kives píše:ale mne velmi pomahali aj rady od wer a Elis


ja s wer v jedne vete? se cervenam :hi: jsem si tu hlavne vylivala srdicko, jak hledam cestu

jsem spis pochopila, ze nemá porovnávat psy a vek a co kdy kdo uz umi. to nejde.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Str 20.09.2017 11:29

ja s wer v jedne vete? se cervenam :hi: jsem si tu hlavne vylivala srdicko, jak hledam cestu

jj, vieš super vysvetľovať. resp. doslova to podať polopate. takže obe :poklona:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Str 20.09.2017 17:39

Zacinam mat pocit, ci to chodenie slapa-slapa neni predsa len pre psa svojim sposobom prirodzene? Mi taku peknu vysekol, a jedine co ma napada cim to moze byt je ze to je pre neho lahsie ked su stazene podmienky nez hladat pach kde kade inde :nwm: (hlina, silnejsi dazd)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 20.09.2017 18:36

Sleduje naurusenie pody, ked podla pachu sa tazsie orientuje kvoli podmienkam.
Podla mna psy vedia prepinat medzi stylmi podla toho, co mu je vyhodnejsie
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Ned 24.09.2017 22:32

Výsledková listina Majstrovstiev Slovenska IO FH 2017 Vranov nad Topľou 23. -24. 9. 2017.
Prihlásených 14. pretekárov, nastúpilo 13.



xmFA30.jpg
xmFA30.jpg
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Ned 24.09.2017 22:57

.... a aj na takomto teréne boli položené v sobotu niektoré stopy, počasie sa hlavne v sobotu "dokonale predviedlo".
V nedeľu boli lepšie poveternostné podmienky, poobede sa "prišlo"na Majstrovstvá Slovenska IPO FH aj "Vranovské slniečko" aby uvidelo perfektne vypracovaná stopu sučky nemeckého ovčiaka Hena Eqidius pána Ivana Daňa.
Uvedená dvojica získala od rozhodcu p. Petra Čurilu 99 bodov :jop: :jop: :jop:
Hena Eqidius je matka mojej sučky Afry Charlie s ´court :no: :no: :no: :smile: :yes: :yes:
Prílohy
xm1327.jpg
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Ned 24.09.2017 22:58

a nezaprší a nezaprší..... :nie: :nie:
Prílohy
xm7677.jpg
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 25.09.2017 6:07

Ivanpa, gratulujem k vysledku! :aplause:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 25.09.2017 9:18

Ivanpa - moc gratuluju :jop: :winner:

ty tereny jsou masakr teda....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Pon 25.09.2017 9:42

Gratulujem, na takych terenoch fakt obdiv :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 25.09.2017 9:59

gratulka
by ma zaujímalo, prečo nenastúpil Pali, u neho by to boli zaujímavé body.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Pon 25.09.2017 17:33

Dámy ďakujem za gratuláciu :smile:
Čo sa týka Afrinho výkonu tak neoznačila na obidvoch stopách 5 predmetov /3+2/ zo 14 z obidvoch stôp, čo ma sklamalo.
Bolo to zapríčinené asi zmenou metodiky stopovania kde som kládol dôraz na koncovú odmenu / kŕmenie/ a Afra sa mi začala "ponáhlať" za koncovou odmenou.
Čiže moja chyba :pac: :pac: :pac: :pac: :pac: :pac:

Aj napriek výrazane neprijaznivým klimatickým podmienkam hlave v sobotu veľmi dobre zorganizovaný pretek na vysokej úrovni. Pomerne pekná účasť pretekárov. Výborná práca kladačov a ich pomocníkov/ "križičov"/, korektné posudzovanie od obidvoch rozhodcov p. Petra Čurilu a p. Petra Lengvarského. Tohto ročné Majstrovstvá sveta IPO - FH v Ptuji na ktorých som sa mal možnosť s Afrou ako slovenský reprezentant možnosť zúčastniť boli zorganizované na slabšej úrovni.
Obdiv a klobúk dole pred pánom Petrom Lengvarským, že dokáže okolo seba dlhodobo získať partiu ľudí , ktorí na vysokoprofesionálnej úrovni zorganizujú veľmi kvalitné preteky IPO FH.

Verím tomu, že na veľmi vysokej úrovni budú vo Vranove nad Topľou v dňoch 10. - 15. 4. 2018 zorganizované aj 24. Majstrovstvá sveta IPO FH.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod dugy » Pon 25.09.2017 18:54

ivanpa píše:
Verím tomu, že na veľmi vysokej úrovni budú vo Vranove nad Topľou v dňoch 10. - 15. 4. 2018 zorganizované aj 24. Majstrovstvá sveta IPO FH.


IVANPA fratulujem napodobne .. plus presne to som chcel napisat ze MS2018 IPO-FH budu na velmi vysokej urov ni ... verim tomu a tesim sa ...

Offtopic: Neviete preco Pali Czeranko nenastupil ??
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Uto 26.09.2017 5:45

Na uvedeného pána na ktorého sa pýtate máte istotne kontakt tak sa ho priamo a osobne opýtajte prečo nebol na Majstrovstvách Slovenska IPO FH .

Ja ten dôvod poznám a zdá sa mi tak trošku "detský" / výhovorka/.

Na budúcoročných kvalifikačných pretekoch IPO FH na Slovensku o postup na Majstrovstvá sveta IPO FH 2018 budú štartovať aj ďalší nádejní pretekári. Niektorý z týchto pretekárov sa vyjadril , že na preteky neprišiel z dôvodu , že na týchto pretekoch nejde o nič. /mohol mať aspoň kvalitný tréning/


Ak je titul Majstra Slovenska IPO FH nič tak potom.......
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod dugy » Uto 26.09.2017 11:00

ivanpa píše: že na týchto pretekoch nejde o nič. /mohol mať aspoň kvalitný tréning/


Ak je titul Majstra Slovenska IPO FH nič tak potom.......


už dovod poznam ... ale nepride mi až tak detsky :D .. ale to nevadi ... :D ked tak sukromna sprava viem presne o co slo :D

jj na kvalifikacky sa tesim .. ale pozname uz aj datum kvalifikacnych pretekov ?? nakolko poznam datum MS IPO FH ...
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia