Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 04.10.2019 19:09

Ono je to divne, ale on fakt neriesi atraktivitu pamlskov na stope - ja bezne davam hovadzie srdcia totiz, ale pre neho maju rovnaku hodnotu suche grancle a lopty napr uplne odmieta - nevezme si ju ani na konci. :ha: az ked uz sme pri aute, tak ju chce (a on je fest aporter).

A ano, aj pre mna je toto.akysi dokaz, ze to tam v nom niekde je, len vravim, musim to dako preniest hned na uvod :heh: Ale mi je jasne, ze za toto video skor schytam kritiku (za to, ze ho necham ist spat) od tych, co sa drzia zauzivanych tradicii... :angel: Sa to prida k tej rade, aby som.ho vyhladovala :haha: (ano, tohto pazraveho psa :pac:)

A ako myslis tu chybu v nacviku a neverbalnej komunikacii? Nevylucujem absolutne svoju chybu, len ako ju najst a napravit? :heh: on je strasne nabudeny a z toho robi chyby - ide strasne hekticky. A to nema nejaku spesl koncovu odmenu - ani tu loptu nechce. Fakt to bude len ten zaujem o stopu, za ktory som vlastne vdacna... zacarovany kruh. Mozno staci, ze sa vycucha viacej..? Aj sme dlhsie teraz nestopovali veru..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Sob 05.10.2019 6:03

Nuž čo, motivuj už namotivovaného psa až sa premotivuje... :heh: Vieš čo si myslím, že sa potrebuje jedine vychodiť a vyčuchať a nabrať skúseností. Jeho to proste baví, má v sebe asi každú stopu nastavenú ako detektívnu zápletku a on si myslí, že je Holmes (len trochu zrýchlený :heh: ). Je pár vzácnych psov, ktorí stopujú preto, aby urobili pánovi radosť. A potom je ešte skupinka psov, aby stopovaním urobili radosť sebe - a toto bude zrejme jeden z nich. (Len veľa dnešných psovodov to nedokáže stráviť, lebo veď mantra hovorí : hladuj, až tak budeš "stopovať"). Na to nepotrebuje zvláštnu motiváciu (sama to píšeš), motiváciou je pre nich stopa sama o sebe. Napriek tomu by som z času na čas nejakú tú motiváciu v tréningu použil. (Ale nie tú z tých "Všeobecne platných v súčasnosti" - t.j. vyhladovať a bez pamlsku ani krok. To mi príde strašne primitívne vzhľadom na psiu inteligenciu). Ale u neho len ako bonus. Lebo aj motivácia nemusí mať u psa každý deň sviatok. Také "upevňovanie" toho Holmesa v ňom... :no: . S tou neverbálnou komunikáciou ma neber vážne, to som len hodil do pľacu. Možno to je tak ale možno aj nie. Ťažko sa to od klávesnice zistí, keď nepoznám reál. Nehľadaj ju spätne a ani ju nerieš (veď možno ani nebola!) Máš to, čo strašne veľa psom chýba - fanatický záujem, tak ho len cibri. Na stopách je krásne to, že každá je iná a človek má málo možností na kontrolu a určite nemá lepší nos... :nwm: A tu máš videjko jedného šteňaťa, o ktorom si myslím, že ide rovnakou cestou ku krásnym výkonom :

facebook.com/dick.staal/videos/2435801610031923

Na tomto videjku som vlastne zistil, že ešte nie každému psovodovi dnes zvesela .ebe a nesnaží sa už šteňa natlačiť do dnešnej uniformnej šablóny psa - "stopára", ale robí to so zdravým sedliackym rozumom. V tomto prípade aj s predvídavosťou k budúcej práci. Hoci je to policajt... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Sob 05.10.2019 6:33

toje krasny video :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Sob 05.10.2019 7:01

Uzasne. Uplne to popiera to zauzivane, ze bez pamlskov pes nepojde presne a s nosom pri zemi... skoda, ze som to nevidela skor :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Sob 05.10.2019 7:15

wer, to je to, čo hovorím. Ľudia už zabudli... :yes: No, som rád, že nie všetci. Ale asi je naozaj iné si pripravovať psa do praxe a na šport. A inak - pozrite si od Dicka tých videí viac. Je tam vlastne celý prierez Suzy od šteniatka, vrátane P a O. A aj frekvencie...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 06.10.2019 9:14

Dnes som skusila 2 stopy. Jedna klasika, s lomami, oblukmi, predmetmi, 250 krokov mala. A hned za nou som slapla 50 krokovu rovnu. Prvu sme odrobili klasicky, ja ako.zavazie :ha: normalne sme to ukoncili, odopla som ho.z voditka a nenapadko som ho nasmerovala dalej na druhu a tu vypracoval navolno :hi: (spravnym smerom :heh: )
Tak mozno toto by bola cesta.... postupne skracovat prvu, robit ju len ako predstopu docasne :nwm:
Inak, ked skoncil, vydal sa k prvemu naslapu a zase si.to cele odcuchal z nozky na nozku :haha: takze mal skoro 500 krokovu stopu vlastne :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 07.10.2019 9:28

wer píše:sme odrobili klasicky, ja ako.zavazie


:ha: jak duverne mi to pripada :ha:
momentalne oslavuju, když Venda celou stopu stoji na nohách :-)
i když o stope ještě asi ani nemůže byt rec...

dokud tu druhou stopu nebude delat na voditku v klidu, tak bych to za cestu ještě nepovazovala :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 07.10.2019 9:32

tak na to mam plan :lol: teraz je na 2 voditkach 3 metrovych klasickych, potom prepnem na normal tenke stopovacie :lol: ale tak cesta dalekaaa, som si vedoma. on zas tolko odcuchane este nema..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 07.10.2019 9:35

wer píše:3 metrovych klasickych,


jen k tomuhle - hodne psu bojuje s psovodem, když je takhle na kratko. Svedci jim, pustit je na delší....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 07.10.2019 9:39

no inak... az ked si to teraz takto napisala, tak som si uvedomila, ze on vlastne bezne nedokaze ist normalne na voditku... ked vencim, ze musim ho mat na voditku, tak zasadne na flexi na 8 metrov... a tu ho drzim na 2 metre. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 07.10.2019 9:51

A ja se zase priznam, ze kdyz vidim videa ze stop s dospelym psem na dvoumerovem voditku, mam osypky :-D :-D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 07.10.2019 10:01

tak moj je este steniatko :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 07.10.2019 10:13

to nebylo na tebe :-) btw. Vasik taky neumi chodit na vodiku :haha:

ale ted vazne - u NO a psu (samcu) -velmi casta rady chytřejších, pust ho na delší - a souboj s pretahovanim to resilo.
ano, není to vsemocna rada -jen z jsem párkrát videla, ze to zafungovalo - u pripravenych psu, ne u poustecu draku :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 07.10.2019 10:19

"poustecu draku" :heh: :heh:
Mam rada vase prispevky. Aj ked uz nestopujeme, clovek sa dozvie vela uhlov pohladu a moznosti :smile:
A to co o tebe pisla wer, je veru pravda. Tolko uspechov s "exotmi" a stale pri zemi.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 07.10.2019 10:47

kives píše:Tolko uspechov s "exotmi" a stale pri zemi.


protoze to chci ještě lepsi a dokonalejsi :haha: a tak vim, kolik práce ještě je prede mnou...

ale jo, pak se clovek podiva kolem a najednou zjisti, ze co je mi malo - je vlastne strasne moc.
včera mi holky zase odcuchaly na takovem terenu hnusnem -a hodne stare stare stopy- ne bez chyb, ale poradi si.
protoze se s nima proste na ty stopy chodi!

o vikendu tu totiž probihal cacit exotu ( rozumej Cacit bez uzasti NO a BOM). Tak jsem zase videla hafo stop.
bylo hrozne počasí - ale nekteri zavodici rovnou priznavali, ze v desti nikdy na stopach nebyly....
Dobrmani si to vyzrali uplne strasne -taky dosli jen dva :-(

to ja bych si proste netrofla nekam vyjet a nevyzkoušet si to :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia