Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Poca » Sob 19.04.2008 6:50

Rok a pol, ale mam ju od septembra :hi:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod BinLadin » Sob 19.04.2008 7:44

cica15 píše:Chcela by som sa spyta, moja hava stopovala celkom dobre. Ale problem je, ze zacala blbnut chodit s vysokim nosom a hladat ocami. A saskovat a to tak, ze si najde neco ine napr. hladanie mysiek abo zvery. A skusala som, ze ked mi naslape kamoska a zostane tam tak ju spravi uplne vpoho.. Poradili by ste mi kde som spravila chybu? :smile:
Lebo mozno do buducna by som si chcela spravit zmmp

Skus se vratit o neco zpet,na tohle jsou dobre pachove ctverce ktere podle potreby propadne dosypes a za je pes zvlada vklidu bezpecne vyzbyrat zacinas klasicky s rovnymi stopami ktere jsou zpocatku rovne s koncovou motivaci.
Jinak jeto dobre popsane zde: http://www.cz-pes.cz/diskuse/1_8184_0.html
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Zuzka&Badynka » Pon 21.04.2008 14:14

BinLadin diky tie clanky su dobre dozvedla som sa z nich dost dakujem mozno sa nam to podari naucit spravne ............... :lol:
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 22.04.2008 7:52

Mám otázku, čo sa týka stopovania svojho pána. Ako to funguje? Máme na podrážke toľko svojho pachu? A čo sa stane keď prejdem cez sneh. Asi pre psa stopa končí nie?
Ach toľko otázok.. :lol: :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Uto 22.04.2008 9:15

stopa ostava aj v snehu, je to tam ale tazsie hladat, lebo ked stupis do snehu, ta stopa, teda ten pach sa tam potom uzavrie, akoby zamrzol a tazsie sa hlada, preto asi nie jevelmi vhodne pre zacinajuce psiky stopovat na snehu, ale trenovany stopar by s tym nemal mat problem.
Co sa tyka pachu na podrazke, tak ked robis stopu, nezanechavas len ten, ale pach opadava z celeho tvojho tela, ako ides. Ferusko je zatial zaciatocnik, takze ked mu robim stopu, v naslape sa aj pootriasam, aby tam toho bolo co najviac. A ked robis stopu, nezanechavas len svoj pach, ale menis aj pach toho co tam je, ked posliapes travu, kvietky, zem... vraj aj to vytvara specificky pach a tym tvori sucast stopy.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Zuzka&Badynka » Uto 22.04.2008 16:10

A ako metodov ste ucili psika stopovat?
Zuzka&Badynka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 281
Bydlisko: Bratislava-Rusovce

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Uto 22.04.2008 16:24

napr. my sme robili stvorceky, potom sme presli na kratku rovnu stopu...ale kvoli nasemu zraneniu sme dlho nemohli chodit cvicit, takze sme sa opat vratili o krok spat a zase robime stvorceky, nech sa hafan do toho znovu dostane. Celkovo je teraz este pojasenejsi ako obycajne, takze musime pomaly, inak z toho nemame nic :lol:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Amaguk » Uto 22.04.2008 16:27

sry, neviem o stopach zatial nic, ale sceli by sme skusit - co to znamena, ze ste robili stvoreceky (ak to tu uz bolo vysvetlene, tak sa ospravedlnujem)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Uto 22.04.2008 16:50

nefiem, ci bolo, mne sa zda ze nie..
stvorceky su naslapane stvorce, v ktorych potom pes pracuje. Najprv urobis naslap, do neho das pamlsok a potom sa vyberies rovno, trebars 5 krokov, zahnes a zas 5 krokov a tak spravis stvorec, ze opat skoncis v naslape. Tuto hranicu si zo 2x este obides (mala by si podla vyslapanej hranice vidiet, kade vedie stvorec, ak nie, radsej rohy niecim oznac, aby si neslapala mimo) a potom zacnes chodit po vnutrajsku stvorca, narobis v nom vela pachu. Ked uz ho bude dost, rozhadz po stvorci dany pocet pamlskov, my robime na 10, ale ak to psa na zaciatku nebavi, treba znizit pocet a neskor opat zvysit. Vrat sa do naslapu a vyskoc z neho, chod po psa. Psa privedies na stopovacke, tak aby cestou nestopoval, navedies na naslap a das povel na stopu, pamlsok v naslape musi spapat. Nechas ho pohybovat sa po stvorci, kde je sustredeny pach a papat pamlsky, pri spapani ho pochval. Ak vychadza mimo stvorca, nepust ho daleko, nech sa don vrati. Ale pes pekne pochopi, kde ma byt, ked vyjde za hranicu stvorca, zaciti, ze pach tam uz nie je a pekne sa vrati.
Neviem ako ostatni, my ukoncovanie robime na predmet. Ratam, kolko pamlskov spapal a ked spapa predposledny, hodim niekde do stvorca predmet, tak aby to on nevidel a ked potom k nemu pride, musi ho oznacit, lahnut k nemu (to sme sa najprv ucili mimo stopy). Tym sa stopa konci, dostane bud lopticku a utekame prec od stopy, tak aby nestopoval...ale kedze on je do stopovania blazon a nechce prestat, lopticka mu je vtedy ukradnuta, odchadzame na poslusbost s povelom k nohe.


Amaguk, ak chces, mozem ti poslat jednu oskenovanu knihu o stopovani, ak ju nahodou nemas. Mala som ju aj v pdf, ale nefim uz, co tam bol za problem, lebo uz nemama a mam to iba ako jpg-cka, ale ak moze byt, povedz kam a poslem. Popripade neskor prerobim opat do pdf.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 22.04.2008 19:07

schnauzee : ďakujem moc :jop:
ešte ma napadlo, je takto schopný zachytiť a vystopovať pánečka na bicykli?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Uto 22.04.2008 19:25

hm, na biku? no ak je to stary stopar, tak mozno ano, ked ten pach by mal padat z celeho tela....ale ja neviem teraz, to nech niekto skusenejsi potvrdi, nechcem trepnut hlupost.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod lucik » Uto 22.04.2008 20:37

ja si mozem prosit? na LValentovicova(a)gmail.com
dakujem
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Uto 22.04.2008 21:20

mas to tam mat :no: lucik

edit paci sa Amaguk :no:
Naposledy upravil schnauzee dňa Uto 22.04.2008 21:46, celkovo upravené 1
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Amaguk » Uto 22.04.2008 21:42

aj ja si prosim: evandula (@) yahoo.com
dakujem :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Poca » Str 23.04.2008 6:36

Posli to aj mneprosim (pocahontas1@zoznam.sk), celkom ma to zaujalo, stopovala som s par psami, aj som ucila par ludi, ale o stvorcoch som v zivote nepocula :ua: rada sa nieco dozviem. Podľa teba je to dobre? Funguje?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia