Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 21.09.2018 10:00

Tie rana, kedy pes vyfikne stopu krasne (vramci moznosti), je zjavne strasne spokojny a clovek je potom s usmevom na tvari cely den.

Aj vam sa pes viac snazi ked ide na kratsom voditku, nez ked je tych 10m? Na kratkom lom krasny, pamlsky pozbiera... na 10m za lomom hlava hore a na pamlsky kasle. :hmm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 21.09.2018 10:15

elfinka píše:Aj vam sa pes viac snazi ked ide na kratsom voditku, nez ked je tych 10m? Na kratkom lom krasny, pamlsky pozbiera... na 10m za lomom hlava hore a na pamlsky kasle. :hmm:


jasne, na kratkom citi vacsi tlak.

elfinka píše:Tie rana, kedy pes vyfikne stopu krasne (vramci moznosti), je zjavne strasne spokojny a clovek je potom s usmevom na tvari cely den.

presneee. ja mam teraz taketo kazde rano. :hi: to je tak krasny start do dna.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 24.09.2018 8:20

ten pes je taaak dobry :aaa: ta tatova stovkova FH2 v ani nie 2 rokoch nebude nahoda. :aaa:
len to nepokazit. :bum: za mesiac idem na seminar k majtasovi, tak som zvedava


a pomimo. bavila som sa s jednym policajtom a ma vcelku prekvapilo, ze oni maju na previerkach aj v podstate klasicke sportove stopy... :oo: normalne na poli, normalne pravouhle lomy, jeden ostry, predmety sportove... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 24.09.2018 8:34

wer píše: ten pes je taaak dobry :aaa: :


:lol:

wer píše:oni maju na previerkach aj v podstate klasicke sportove stopy...


jj. a daji je za 3 mesice :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 24.09.2018 8:40

hej, za 3 mesacny kurz. :lol: len to preskusavanie mavaju pravidelne. a plus teda k tomu je stopa na frekvencii. ale tak cakala som, ze to bude viac do praxe. :nwm: ze tu niekde bezal pachatel, najdite ho co najrychlejsie...

no a rozmyslam, ci nie je lepsie nic nerobit aspon do roka... :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 24.09.2018 8:45

wer píše:ale tak cakala som, ze to bude viac do praxe


musíš mit nejaku moznost hodnoceni, stejne podminky pro všechny :nwm:
prakticka stopa je neporovnavatelna, nehodnotitelna.

wer píše:ci nie je lepsie nic nerobit aspon do roka


stejne bys to nevydržela :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 24.09.2018 9:52

Ještě dojmy ze zavodu ze stop mam :-)

Elika natoceneho nemam - budu demonstrovat na Kacenky stope - protože samo delam s oběma stejne chyby.

Na zacatku, před naslapem -moje prepinani vodítka - bez penalizace -ale s napomenutim. ( a to jsem se na to ptala, nez jsem to zacla takhle delat :angel: )

https://youtu.be/8zDVVDfvFBw?t=3s

Ale tohle uz penalizoval - i když jsem si davala pozor, abych ve chvili, kdy beru do ruky stopovačku, uz jsem na psa nesahala -ne jako tady -ještě mam jednu ruku na psovi, ale druhou uz zvedam voditko.

Ovlivnovani psa na predmetu :angel:

https://youtu.be/8zDVVDfvFBw?t=2m9s
https://youtu.be/8zDVVDfvFBw?t=4m55s
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 25.09.2018 9:00

no ake zlozvyky podvedome... :lol:

a teda ako to je s tym hlasenim? uz na hlaseni musi mat pod oboma labkami voditko?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 25.09.2018 10:03

Mna uz tie predmety nebaviaaaa
Je to stopu od stopy horsie, zacal ich najnovsie uplne prechadzat.

Cukam, tak caka az na cuknutie. Necukam, tak by siel dalej. Porazi ma.

Keby aspon to vypracovanie stopy bolo okej, ze by sme mali aj bez predmetov body, ale to je tiez sialene. No nic, ale mozem byt rada ze aspon vobe cucha a bavi ho to.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 25.09.2018 10:05

a vies dovod? naschval, ci nevnima ich? aj posledny prejde?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 25.09.2018 10:19

Nechape, je to moc zlozite na neho. Musi lahat rovno, pekne, lahnut sam, odmena nechodi hned lebo vsak som za nim, a polku casu lahol zle tak ho pred odmenou musim este opravit.

Skusala som ho ucit aj mimo stopu, ale to je uplne koniec, je nauceny sa otacat smerom na mna ked najde predmet a opravit to samotne je tak na pol roka prace.

A hlavne, neviem vobec ako ho pripravit na skusku s viacerymi predmetmi - ked neodmenim jeden, tak druhy zalahne uz s velkym vahanim a dalsi vobec. A to velke vahanie pri druhom ma VZDY v treningu, uz tak 10 krat som to v treningovej stope spravila a vzdy je problem.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 25.09.2018 12:56

wer píše: uz na hlaseni musi mat pod oboma labkami voditko?


nemusi. provlikat po hlaseni muzu, karabinu odepínat ne -coz mi teda nedava smysl - kdybych prepinala na postroj, tak taky odepnu karabinu.
ale r. ma vždycky pravdu :lol:

Elfi - zna Fido predmetove stopy? tj vice predmetu po sobe, bez velkého chuchani mezi tim??

Druha věc - když se zacinaji neodmenovat predmety na stope - nedela se to na normalnim rozmisteni predmetu.
ale nachystas si to -tj. jeden předmět, a 20 kroku za nim druhy. první oznaci - neodměním, pokracuji, ale brzy odmenim na tom dalším. pes nemá jit dva useky k dalsimu predmetu a odmene.

a zase - mel by znat vic predmetu na stope, nez jaky bude konecny počet.
Offtopic: jsem takhle podcenila tu FH2 :angel: a poslední dva uz neoznacila

Dalsí věc, co me napada -i když pes oznaci spatne -pomalu, krive - pochvalim ho. a když se mu ted nechce -pochvalim opravdu hodne! ( ne hodne hodny :ha: )

a az po pochvale zacnu opravovat pozici -a zase hezky opravuju - s pochvalama.
když ti pes rychle pribehne a predsedne krive -taky ho nejdriv pochválíš, ze pribehnul a pak resis rovne.

u boxera strasne pomohlo, když se zacalo od opravne polohy odchazet - a znovu se prislo a odměnilo uz bez te korekce.
tj. lehnul blbe - ty si sikovny, co to mas - prichazim -hezky si lehni - opravim do korektni polohy -odchazim zpatky se "zustan" - a znovu prichazim a odmenuju.
ted uz jsme ve fazi ze na delku snury muzeme stat za nim a na "hezky lehni" se sam srovna do pozice :no:
zacal tak lepe chapat, co se po nem chce.

a ještě asi další miliarda věci me napada, co by s tim sla delat :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 25.09.2018 13:04

No keby sa ti chcelo o tu miliardu veci podelit :angel:
Lebo co mne vzdy chyba je, ze neviem vymyslat metodiky. Vidim ze aktualna nefunguje, ale nenapada ma ako to robit inak.

Jo predmet po 20 krokoch od neodmeneneho - to by si musel slapac pamatat :heh: :heh: Skoro som ho zabila. Ale nabuduce tak spravim :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 25.09.2018 13:12

elfinka píše:to by si musel slapac pamatat


stane se :lol:
ale tak proste odmenim i ten předmět, co jsem puvodne nemela v planu odmenovat :-)
zrovna tak když zrovna hezky rychle lehne -kasli na plany s neodmenovanim a odmen.
a minimalne na konci si davej dva predmety po sobe ted vždycky.
a az podle stopy -jak ji odcucha, rozhodni, jestli je pouzijes nebo ne.

jo a jinak -je to normalni vyvoj, ze proste predmety vždycky nejakou dobu hapruji. pak zase jsou a zase ne...
aspoň pro me ano.
taky to nemám udelane ze vždycky na 100% oznaci uplne všechno.

Offtopic: a občas ji nadavam i za stopu, co uz tam není :angel: to když trénuješ jen drevo a nespočítáš si ta dreva :lol: a po posledním posles psa dal a pes odchazi k autu...
ale jak je ma tedka rada, jak ji to zocelilo :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Uto 25.09.2018 13:20

Elis píše:ale tak proste odmenim i ten předmět, co jsem puvodne nemela v planu odmenovat :-)

Joj to by som musela vediet v momente kedy sme boli na nom ze ten dalsi tam neni :haha: Potom po 30 krokoch ze
"nepresli sme uz ten predmet? Tu mal byt po 30 krokoch dalsi"
"aha, sorry, je az o 2 useky dalej krabicka"
:haha: :haha:
No ale som rada ze slape vobec.

Som si vravela ako vela mam predmetov. No uz si to nevravim, skoro ich nestiham rotovat a odpachovavat.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia