Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pia 15.09.2017 20:34

Joooj, na orave bez psiska? :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Sob 16.09.2017 7:52

kives píše:Offtopic: hisham, a vie sa, co to bolo?

Offtopic: Nevie veru :ua:

wer píše:Joooj, na orave bez psiska? :ua:

Offtopic: Hej, nevyslo to tentoraz s nim...
Aspon, ze uz prsi :lol:


Dnes na FCI IPO prva stopa za 99 bodov - Peter Rohde :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 18.09.2017 13:17

elfinka píše: Co keby sa sem davali planiky stop obcas? ]


Offtopic: prisla jsem o pocitac :-(
uvidíme, co z nej dostanou...ale zatím je muj obrazkovy stoparsky dennik fuc :plac:


elfinka píše: Dnes som napriklad spravila stopu "rozbijame stereotypy" - dlhotanske useky, kratucke useky, useky neodmenene za lomom. Ale mozno sa nejake stereotypy niekde schovavaju, potrebujem inspiraciu.


Se teda priznam, ze to cilene rozbijeni stereotypu moc nechapu - oc jde?
Aby psa stopa porad bavila? byla pestra?

Me tu pestrost zajistuje opravovani - postupne uceni, co všechno ten pes na stope musí pobrat :nwm:
Když jdu z jedne stopy uz mam v hlave, co bude na pristi -co potrebuju opravit, dodělat, naucit.

Byla jeden den tezka stopa a pes si zamakal ? Další bude odpocinkova. Pak potrebuju starou, pak dlouhou, pak předmětovou atd. atd.

Tady jsou z minule soboty stopicky -obe v podstate resi to same - aby se holky nerozbihaly a neprestaly intenzivne cuchat po lomech. Elisku cilene zpomaluju - bez mého vlivu :lol:
Musim tu stopu slapnout tak, aby se proste nemohla rozebehnout.

Kacenka ma dalsi problém, zacina mi cuchat/uklidni se - az po prvním predmetu -takze se snazim oddalovat první předmět na stope az do pulky druhého useku, aby to znala tak, jak to bude na zkoušce.
Ted většinou ho mivala brzy na první useku.
Potiz je, ze ona do toho prvního predmetu ani nezere :angel: Nervacek to je...

JInak tohle jste videli? Antrax vazne umel :jop:
https://www.youtube.com/watch?v=EuM51CzpleU

hisham píše:Nevie veru

si myslim, ze nejaka forma psincaku... zase je toho hafo všude.
Prílohy
Stopa_Kaca_9_9_2017.JPG
Kacenka
stopa_9_9_2017.JPG
Elik
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 18.09.2017 17:48

Elis píše:Se teda priznam, ze to cilene rozbijeni stereotypu moc nechapu - oc jde?
Aby psa stopa porad bavila? byla pestra?

Aby sa lepsie sustredil, aby bol pripraveny na habadury insie nez Ucko 300 krokov s predmetom v strede druheho useku a na konci :heh:
Jak tak pozeram na to video, niekedy coskoro si naplanujem aj prechod terenu.

A prave, ze ja este nemam v hlave ten ciel, ze co vsetko treba naucit, 3 roky som trenovala na to blbe Ucko jednoduche, a teraz rozmyslam co dalej. Cas, dlhe rovne useky, viac lomov bez odmeny medzi nimi, teraz pozeram ze stale nemal dlhy usek uplne bez nicoho, vzdy do 100 krokov predmet/pamlsok/lom.
Kto sa v tom ma vyznat :smile:

Kazdopadne, ked uz viem ze chlapec cucha, asi ho pomaly zacnem ucit aj na tie stare :angel:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 18.09.2017 18:41

ako maas planovane skusky? lebo ja som so sebou vybabrala a potom mu 20min stopa na trave prisla prilis lahka... to bolo po ssv1, kedy som si uz robila stopu na svv2 a tiez s vyssou obtiaznostou, potom sme sli na fpr1 aa nebol to dobry napad :lol: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 18.09.2017 20:44

elfinka píše:A prave, ze ja este nemam v hlave ten ciel, ze co vsetko treba naucit, 3 roky som trenovala na to blbe Ucko jednoduche, a teraz rozmyslam co dalej. Cas, dlhe rovne useky, viac lomov bez odmeny medzi nimi, teraz pozeram ze stale nemal dlhy usek uplne bez nicoho, vzdy do 100 krokov predmet/pamlsok/lom.


vsechno tohle "vymysleni" je jen o tom, dobrat se k cili = aby projev na stope vypadal tak, jak si predstavujes.
a aby to nebylo jednoduche -tak ac se říká, ze stopy mají byt pestre a zajimave - delam se psem, kde je pestrost vylozene nezadouci :nwm: u nej je lepsi porad dokola chodit dost podobne stopy.

netrenuj tak, jako bys potrebovala vyzkoušet vse, kdo ti co rekne.
ale tak, aby se to posunovalo nekam- vidim zrychlovani za lomem -další stopu upravim tak, abych to opravila. neochotne oznaci drevo ? další stopa bude mit vic predmetu s drevem.
a az v druhem gardu jde obtiznost, zvysovani.
Ale bacha na chut. Me jak moc nezerou na stopach a nejsou delane na to, ze musí -musim opratrne s chuti. když jim dam moc tezke stopy, snadno by se otravili.
tohle lidi, co na stopach krmi moc neznaji :ha:

kives píše:potom mu 20min stopa na trave prisla prilis lahka


no jde to, aby pes cuchal i lehke stopy pozorne. ale není to takova sranda :joint:

snazim se nejdriv prodlužovat delku a az pak stari. to mi prijde jednodussi postup. ale stejne -Kachne na ZMku by zacala poradne cuchat az po predmetu a to uz byl konec :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 18.09.2017 21:10

Elis píše:aby projev na stope vypadal tak, jak si predstavujes

Ja stale uplne neviem co robim :lol: Idem 10 metrov za psom, na cumak mu nevidim, cuchanie nepocujem a vlastne ani neviem za co su body dole a ako to vlastne moze vyzerat :haha:
Akurat ked pekne precucha staru / dlhu / vo vetre - tak ma to strasne bavi lebo obdivujem ake veci to s tym nufakom dokaze, sikovnik chlpaty :hi:

A inak len tak podla pocitu. Ze u nas naopak treba zmenu v narocnosti hore dole, v tom co sa riesi, inak to bude len dril a ten je nuda. Ze je "tazka" cuchacia stopa napriklad oddych od predmetovych, a tak to potrebujem tak nejak prekladat. Lebo v konecnom dosledku aj tak ten pes cucha hlavne preto, ze ho bavi cuchat. A vsetky odmeny su len na to, aby bol ochotny si k tomu cuchaniu nechat diktovat trochu aj sposob akym to ma robit. Ale ten hlavny motivator u neho je podla mna "chcem vediet, kam to ide".

kives píše:ako maas planovane skusky

Nijak. Pohravam sa s myslienkou na fpr sa vykaslat a riesit si to co ma aktualne bavi. Aj tak 3 hodinova teraz v krasnom vlhkom pocasi je narocnostou mozno menej nez hodinova v lete na vyprahnutej hline :smile:

Ale on ma pan pes zas niekedy zabrzdi v rozlete a zas budeme na 50 krokoch s miskou na konci :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 19.09.2017 8:25

tak par lidi, co maji udelane stopy dost dobre jsi videla a ne ze ne. R. psi nebo malinak od Leni jsou v projevu bez chyb.
doporucuju se dojet podivat na nejaky vyberak. po tom se zmenil nahled na stopy me. o 180 stupnu :lol:

a k tem trihodinovkam - nekolikrat se mi stalo, ze jsem neodhadla pocasi a Elik si fakt maknul. za 3 hodky se muze stat tolik veci na stope a kdyz nemas psa nakoukaneho - blbe to vyhodnotis - proc se chova takhle najednou.
a hlavne teda - kdyz stare stopy, pes musi spolehlive dochazet.
tim te nechci odradit- jen pisu uskali
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 8:30

no jde to, aby pes cuchal i lehke stopy pozorne. ale není to takova sranda :joint:

to hej, ale kombinácia začiatočník a nežravec bola občas na mašľu :joint:

Idem 10 metrov za psom, na cumak mu nevidim, cuchanie nepocujem a vlastne ani neviem za co su body dole a ako to vlastne moze vyzerat

a prečo ideš 10m za psom. daj na dvojmetrové vodítko alebo dve a si rovno za psom, môžeš riešiť. dupľom, keď to zatiaľ robíte pre radosť. ja mám síce radšej pred sebou nejaký cieľ, aby som vedela vystavať plán, lebo potom to yzerá ledabolo, ale každá sme iná, tak v pohode :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 19.09.2017 8:58

kives píše: kombinácia začiatočník a nežravec bola občas na mašľu


:haha: ani nevis, jak duverne to znam :ha:

a s tou stopovačkou to je taky fakt - ani jak chodit daleko nejde na dalku urcit - chce to cit.
Offtopic: když jdu třeba ja dva metry za psem - pes chyta paniku a je moc pod tlakem :joint:

jinak prihoda z 3hodinovky - peclive naslapana stopa pro boxerka -buhvi, co se delo, za tu dobu co tam chladla, ze.
A když ji jdeme zvedat - pan s labrousem navolno. presli ji ( poslapali radne teda) a zmizeli za vetrolamem . OK.

Nasadíme psa na první usek - a po cca 200 krocich vysla ta dvojice z vetrolamu a sla podel toho prvního useku k nam - pan dal teda psa aspon na voditko - ale mijeli se na dva metry?
Kamoska zacala zmatkovat - tak rikam poloz ho -ještě porad cuchal pes.
Postavila jsem se mezi boxera a psa cekali jsme az prejdou. Dostal dva pamlsky do dvou slapot před sebou a pokracovalo se. A dal to. I to se proste muze stat.
Jen kamoska zacala mluvit az u tretiho predmetu :lol: a rikala, ze je rada, ze tam nebyla sama, ze by nevedela, co delat.
Naposledy upravil Elis dňa Uto 19.09.2017 9:03, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 9:02

Tak to je macher boxer :jop:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 9:07

:haha: ani nevis, jak duverne to znam :ha:

aspoň niekto, lebo všetko okolo mňa malo pažravých psov a to sa nedá vysvetliť, že pes sa mi vy :kak: na žrádlo na stope. a musí, a nedaj mu nažrať... ešte že sa to potom utriaslo a mal mi kto poradiť
Offtopic: když jdu třeba ja dva metry za psem - pes chyta paniku a je moc pod tlakem :joint:

toto hej, ale 10m je veľa
môjmu bolo jedno, on má stopu, zvyšok ho nezaujímal
pan s labrousem navolno.

jj, ľudia sú strašne nechápaví. top u nás bola háravka, čo mu prekrížila stopu 3x. tam už som musela zahučať, že čo robí a hneď sa hodil na stopu, ale bola to sila. vtedy som si bola istá, že nedôjdeme, ale dal to.
ale mala som pocit, že hocikam si tu stopu na cca 5 ha šľapnem, vždy sa nájde nejaký dobrák. ale v tréningu to bolo fajn, hlavne neskôr, keď už ho to fakt bavilo, ľudia, psy, škrečky, srny, mŕtva srna, mŕtva líška, kombajnista...... nikdy nebola nuda :joint:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod hisham » Uto 19.09.2017 9:15

kives píše:
:haha: ani nevis, jak duverne to znam :ha:

aspoň niekto, lebo všetko okolo mňa malo pažravých psov a to sa nedá vysvetliť, že pes sa mi vy :kak: na žrádlo na stope. a musí, a nedaj mu nažrať... ešte že sa to potom utriaslo a mal mi kto poradiť.

kives, a kedy sa ti to utriaslo? V akom veku sa krpaty chytil a pochopil? Pretoze my sa blizime k dvom rokom (ano, fakt) a pes stale moc nepobera. Nieco musim robit strasne zle, len neviem, co.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 19.09.2017 9:28

to je asi indivindi, kazdy pripad sa lisi... moj je tiez nezravec odjakziva. ale ked sme robili styl na stope, tak som ho tie pamlsky nutila zrat a nepustila ho, kym ho nezobral - a to teda skakal aj do vzduchu vsetkymi styrmi ako sa chcel dostat dopredu... ale naucil sa styl, potom bral pamlsky len obcas a to som uz neriesila.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Uto 19.09.2017 9:28

mne veľmi pomohol výcvikový tábor v jeho dvoch rokoch. a vtedy sa to aj začalo lámať. okolo 2,5 roka? kedy sa už dalo spoľahnúť, že stopu dôjde za každú cenu. určite po druhom roku. ale dosť veľa času bude daň za začiatočníka.
ja som od nútenia musela ustúpiť a našťastie som rýchlo upustila, išiel hrozne dolu za niekoľko stôp. plus nám na mäso začali sadať osy, a to už bolo u mňa hodne cez.
hisham, čo znamená, že moc nepoberá? neistý, nevie, čo chceš, nežerie, neoznačuje, motá sa?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia