Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pon 19.03.2018 17:11

ja len, ze nakoniec aj tak rozhodli jesenne vysledky :no:
ivan, gratulujem. ale asi si si to takto nepredstavoval.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Uto 20.03.2018 14:02

Takže trošku zareagujem na Vaše príspevky, ktoré odzneli po II. Kvalifikačnom preteku vo Vranove.

Naozaj s rozmarmi počasia nikto nič nespraví, už mám čosi odstopované a toto boli / nielen /pre mňa a Afru najhoršie podmienky na stopovanie.

Reagujem na príspevky napísané.
Od Elis :
„souhlasim s tim ze závod byl zrusen - ale v kuzi zavodnika bych se teda vztekala taky, ze se takhle zmenili podmínky a udela se vyber uplne jinak.“
– podľa môjho názoru to bolo najlepšie a najobjektívnejšie riešenie ako urobiť postupový kľúč v danej situácií. Ja osobne som bol veľmi rád, že nedeľňajšie stopy zrušili z ohľadom na zdravie štartujúcich psov a sučiek.

Od Elfinky:
"Aj keď možno to profíci majú inak, ale ja v apríli nehrozí ísť so psom na skúšku, po zime ešte neni forma čuchacia

Ja a aj pretekári, ktorí sa prihlásili a zúčastnili uvedeného kvalifikačného preteku sme všetci amatéri tak ako aj mnohí z Vás – nikto z nás tam nebol so služobným psom alebo zo psom z ktorého by mal nejaký mesačný príjem. a všetci stopujeme vo svojom voľnom čase...
Profesionálni psovodi na uvedené kvalifikačné preteky tentoraz neprišli...................................................
lebo...............................................................................................................??????

"po zime ešte neni forma čuchacia" – ale je čuchacia pamäť.

Kives a Poca ďakujem za gratuláciu :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj:
Kives napísala
ale asi si si to takto nepredstavoval.
Som plne stotožnení s postupovým kľúčom .
Slovensko bude reprezentovať podľa môjho názoru v súčasnosti to najlepšie čo sme, ste dokázali v pachových prácach vycvičiť.
V poslednom období najlepšia slovenská stopárka / Heňa Eqidius/ - matka mojej sučky Afra Charlie s court a veľmi perspektívna sučka /Abba Lasmon/.

Do dejiska majstrovstiev sveta pocestujem ako náhradník, mali sme spolu s Afrou predviesť lepší výkon a neboli by sme náhradníci...
Mrzí ma, že v tom silnom vetre Afra nekorektne načuchala nášlap. Vietor fúkal s pravej strany a Afra sa vydala na stopu cca 10 cm vľavo od nášlapného kolíka.
A ďalšia vec ako sa mi Afra „vysmiala“.......................... bol predmet v oblúku..
oblúk začínal lomom do ľava a prudký vietor fúkajúci s pravej strany odfúkaval pach zo stopy . Afra našla predmet zohla hlavu zavrtela chvostíkom :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: :jupi: a …..išla ďalej.
To však neboli jediné chyby , ktoré sme spoločne s Afrou „vyplodili“ ten silný vietor odfúkaval pach zo stopy nielen na lomoch ale aj počas celej stopy.

Ale zas na druhej strane čo môžem chcieť po 6 vlastných stopách v dĺžke cca 4200 metroch od 26.11.2017.
A môj názor je , že ja s Afrou Charlie´s court sa pri mojich súčasných podmienkach a metodike pachových prác už asi ťažko posuniem niekde inde.......
Všetci vravia, že oni by to robili inak...........
ale nikto nechce nič poradiť.

Moja šanca , že by som na uvedených Majstrovstvách sveta IPO FH 2018 vo Vranove nad Topľou aj s Afrou súťažil a stopoval je s vysokou pravdepodobnosťou %. Lebo už bolo povedané zo strany organizátorov MS IPO FH 2018, že v prípade neúčasti prihlásených a kvalifikovaných pretekárov z iných krajín sa nebude dopĺňať počet štartujúcich s kvalifikovaných náhradníkov.
A ani by som nebol rád , aby sa niektorej slovenskej kvalifikovanej sučke alebo niektorému so slovenských kvalifikovaných pretekárov niečo zlé prihodilo. Veď štart na Majstrovstvách sveta je vrcholom snaženia a celoživotného snaženia a zaslúžená odmena za ich poctivú prácu so štvornohými priateľmi.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 20.03.2018 23:40

ivanpa píše:podľa môjho názoru to bolo najlepšie a najobjektívnejšie riešenie ako urobiť postupový kľúč v danej situácií.


:klobuk:
a gratuluju!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 11.04.2018 16:27

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Efa » Štv 12.04.2018 6:11



je v zozname, takže nakoniec zrejme áno ... držíme teda palce :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Štv 12.04.2018 8:32

ivanpa píše:
ktoré sme spoločne s Afrou „vyplodili“ ten silný vietor odfúkaval pach zo stopy nielen na lomoch ale aj počas celej stopy.

.
Všetci vravia, že oni by to robili inak...........
ale nikto nechce nič poradiť.




Ivan, k prvej veci : vždy je lepší silný vietor, ako mierny, či vánok. Silný preto, lebo odfúkne celý pachový mrak a podľa sily ho "usadí" v istej vzdialenosti od stopy. Problém je len nájsť "tú správnu vzdialenosť" od stopy. Toto sú trojhodinové stopy vo vetre, tu len hlupák môže očakávať šľapa - šľapa. Alebo neznalec... Mierny vietor (súvislé fúkanie), alebo vánok počas teplého dňa je nepríjemný v tom, že ti ten prachový mrak nadvihne a rozptýli. V tomto je to ešte nepríjemnejšie a nevyspytateľnejšie.

Nikto nechce nič poradiť - vieš, tu je problém inde. Pozri čo si dosiahol ty a Elis a čo iní. Kto vám dvom čo môže radiť? Naopak vy ste tu tí, čo by mali radiť iným. Lebo kecať a radiť byť mal ten, kto dosiahol výsledky na pľaci a nie za klávesnicou.

PS. Podľa výsledkov to ani teraz vo VT nie je zrejme ideálne. A zvedavý som na matadora Patzena...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod lenli » Ned 15.04.2018 13:47

Chuck von Reinholdsberg to dal - biely svajciarsky ovciak je majstrom sveta.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Ned 15.04.2018 21:43

skvelý výsledok :jop: a krásne body, uvidíme, čo zreferuje ivanpa, som zvedavá.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Ned 15.04.2018 23:19

Som videla tie tereny na fotke - fuuuha, klobuk dole. :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 16.04.2018 12:27

Ty podmínky musely byt masakroidni. Tezky, tezky závod - neuveritelne to proselo zavodni pole.
Před kazdym, kdo dosel je třeba smeknout - a před vitezem dvojnásob :winner:

Nedokazu si to ani představit - na tohle pripravit psa.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Pon 16.04.2018 12:29

A kde nájdeme fotky? Nedáte nejaké na ilustráciu?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 16.04.2018 13:02

na fb v pratelich :lol:
dlouhe stopy ve vedru na oseni, ale podklad tvrdy, vyschly jil - ve zkratce.
Na fotkach to tak nevypada, ale vysledky jasne rikaji jaky to byl teren.

Pro me asi sci-fi, na tomhle odcuchat. Jsem si odrovnala Elika na stope polovicni obtiznosti tak, ze se ted modlim, aby se ji zase vratilo jeji sebevedomi na stopach...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 16.04.2018 13:17

Fotka z fb stoparskej skupiny:
Obrázok

Uz nechcem ist s Fidom cuchat na vychod. Tam asi fakt bude problem v tej hline proste. A este na tom slapu tak drsne, ako nikde inde :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Pon 16.04.2018 13:19

Ďakujem. Myslím, že na tomto by mal aj Arisiak problém sledovať zver, resp. by sa "zapotil".
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia