Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod clupko » Str 05.09.2018 8:18

vsak nie mrtveho zajaca, tie pachy sa predavaju vo flastickach, len kvapnem na dummy alebo plysaka alebo tak.
nooo ono to je naopak, ze vlastne skusaju cuchanie, ci nahodou by ho to nezacalo motivovat :lol: samozrejme bez akychkolvek sportovych ambicii, len ako hobby. on sa tazko pre nieco nadchne, ale ak by ho bavilo cuchanie, to by bolo super, mali by aktivitu, pri ktorej sa psik unavi :smile:
tak asi este skusime parkrat, nejake hry, rozne pamlsky, a ked nic, tak nic.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 05.09.2018 8:21

chapem, aj ked ja by som najskor popracovala na vztahu... aby si ju zacal trochu vazit. mna by porazilo, mat takeho psa... :angel: to radsej ziadneho :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Str 05.09.2018 8:23

Robia vlastnú stopu? Cudzia by ho nebavila? Arisiaka klasické stopovanie nebavilo nikdy (myslím vlastnú stopu psovoda), ale napr. hľadanie mňa ho baví veľmi, to mu ide chvostisko uletieť. Ani odmena nemusí byť na stope (tou som ja na konci, príp. s miskou).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 05.09.2018 8:26

ved pise, ze to nefunguje...
clupko píše: vyslapany tunel - ze ci by nesiel za pachom svojho majitela. zatial neprejavil ani najmensi naznak zaujmu. bolo mu dost jedno, aj ked mu zmizol majitel.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod clupko » Str 05.09.2018 8:29

ano; a kedze z nejakeho dovodu sa zo mna hrozne tesi, skusali sme aj, ze som odisla ja a schovala som sa. myslim, ze moc nepochopil, co sa od neho chce - vyzeral, ze to berie stylom "odisla? ach, no co uz, tak snad sa vrati" a len tak sa ponevieral. s veeelkym hecovanim a pomocou ma potom nasiel.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod pigie » Str 05.09.2018 8:31

A zostal tam s nim niekto? Ono zvycajne ked odidu vsetci, tak s tym psom to uz nejak zamava. To ta tibetska doga?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 05.09.2018 8:34

tipujem to na shibu :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Str 05.09.2018 8:37

Prepáčte, to som tam prehliadla.
Ale ako takto, treba hľadať asi skôr aktivitu, o ktorú pes javí aspoň náznak záujmu. Dobre, že skúšajú hľadajú, ale netreba to siliť (čo zrejme ani nerobia).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod clupko » Str 05.09.2018 8:40

wer to uhadla :joint: on sa niekedy tak zvlastne sprava, a padlo odporucenie, ze skusit ho viac unavit (skor psychicky). a ze on si rad len tak nucha vonku, tak vyskusaju stopovanie. ale samozrejme to nebudu silit, fakt bol len prvy pokus zatial, ze ci sa chyti, este raz-dvakrat skusime, a uvidime. tazko sa mu hlada aktivita - este zvazuju vyskusat coursing. vyzera, ze ho moze bavit lovenie.
ano, zostal s nim niekto, on nemoze byt navolno.
neviem, ci je na svete shiba, co stopuje, ale ked mozu mat cesi stopovacieho krysarika, preco nie my shibu?? :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod pigie » Str 05.09.2018 8:42

Navolno som ani nemyslela, skor uviazany na dlhej snure... ze kam sa vybere, ci vobec bude snaha nasledovat posledneho odchadzajuceho :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Str 05.09.2018 8:44

akita tu stopuje :-)

clupko píše:on sa niekedy tak zvlastne sprava,


to je jak?

ale nevim teda -me to obecne doporucovani stop na psychickou unavu pro nepracovni plemena neprijde jako dobre reseni :angel:
zvlast, kdyz vlastne ani majitel nevi, o cem to je...
nw uz spis asi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Str 05.09.2018 8:46

a ked odbehne panicka, pes na voditku, ona ho vola, netaha sa za nou? nemusi hned stopovat, staci najskor ten zaujem... a neskor, nech zabehne niekde za kopcek, aby musel aspon na sekundu pouzit nos... postupne. aj ked teda, ja by som ten vztah proste riesila komplexne. pomimo toho.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod clupko » Str 05.09.2018 8:55

na nosework som ich poslala, ale chceli skusit aj takto. kebyze motyka vystreli, mohli by sme chodit spolu stopovat :smile:
ale suhlasim, ze toto pre nich asi nebude vhodne, len som sa chcela poradit.

wer, takto sme ho ucili aj privolanie ked bol steniatko, ale moc to na neho nefunguje. zostane stat vacsinou, pripadne si ide nuchat.
ako, on zas nie je uplne nemozny, v ramci moznosti :lol: ma svoje nalady, ale videla som ich aj pekne cvicit. len skratka ta motivacia je u neho narocna, musi mat aj naladu na cvicenie, inak ani odmenu nechce, alebo vypluje.

Offtopic: Elis, ma take svoje tiky proste. napriklad doma zacne fixovat nohy cloveka a nic ine nevnima, neda sa odvolat ani presmerovat, a ked sa nohy pohnu, chnape po nich. posobi to akoze sa nudi, ale tazko povedat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Str 05.09.2018 8:58

Offtopic: A to Ran? Milujem toho psa, v niečom pripomína Arisiaka.

Neviem, fakt by som volila asi inú aktivitu. Ako píše wer, dotiahnuť vzťah a druhá vec, pracovať na odhalení motivátora a nebáť sa fakt ísť do neobvyklých vecí, niečo psa motivovať musí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 13.09.2018 19:53

musim si dat ted zblept sem :-) protoze tohle jen stopari oceni :lol:

něco neuvěřitelného jsme dnes zazili….

Poslední trenink před zavodama poradny -naslapane stopy pro "stare" - lezi akorát tri hodiny -když slyšíme v dalce traktor.
cekame , ze projede kolem po polni ceste a vynada nam, ze tam stojíme pod stromy. tak se tam pripravujeme na neprijemny zážitek -když zjistime, ze po ceste nejede nic, ale ze nam ledkuje to poslapane pole :pac: :pac:
plakat se mi chtelo. všechno na prd -holky uz byly natesene, další cas na to, udelat to jinde nebyl, ani uz se nepotkáme na treninku :plac:

kamoska byla tvrdak -traktor nebyl slyset uz 10 minut a ze proste jdeme. na poli jsem videli jak plni v dalce zasobnik.
doplacali jsme se doprostřed pole, kde ještě nebyl - nasadila fenu na stopu - a traktor se rozjel :nwm: krouzil tam kolem nas - vzdyky u predmetu -jak je daleko? ještě jeden stihnes… a takhle jsme dokoncili celou stopu - a ze byla sakra dlouha :yes:

jdem ze stopy a na kraji pole stoji traktor a další osobní auto, kousek od nasich. Tak ted nas servou. uklidili jsme psa a sly jsme je pozdravit -protože proste na tom poli byla ještě ta druha stopa :lol:

boze -to bylo tak neuveritelne -nam nevadite. kde ze ji mate? jo, pojedu jinam. ale asi jsme vam ji uz jednou prejem -tak se omlouvam :oo: :oo: :oo: :oo: :oo: :oo: :ha:
chci tam bydlet nastalo. tohle je stoparsky raj :lol:

P.S. az mi zase někdo bude tvrdit, ze pes prejima nalady pana a nedela, kdyz je panecek nervozni - neuverim. ten nasim psum to bylo sumak, co my resime na konci snury -jen slapali a delali, co znaji.
P.S. 1 nevim jak stopari muzou chodit do práce - dnes 4 psi a 5 hodin casu na stopach :pac:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia