Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod raky » Štv 17.07.2008 23:43

Tchor píše:je a neni, zalezi napsovi metodik je spousta a je potreba je napasovat presne podle psa. Obecne plati ze vlecka a cilová odmena psa zrychluje a znepresnuje a naopak prokrmeni stopy psa zpomaluje a zpresnuje. jenze cilova motivace je vyrazne ucinejsi nez prubezna. (pokud teda psa netejras hlady).


Tchor prepáč, ale pokiaľ to bližšie nevysvetlíš, tak 90% ľudí nebude vedieť, čo je horeuvedené.... :nie:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Tchor » Pia 18.07.2008 0:14

tak se pokusim vysvetlit pojmy

vlecka- Po stope vlecete za sebou kus neceho co pes chce, nejcasteji zradlo, ale muze to byt pesek nebo balonek u psu co jsou vasnivy aporteri. vlecena odmena se necha na konci jako koncova motivace.

cilova motivace - motivace na konci stpy pro kterou se pes snazi na ten konec dojit

Prubezna motivace - nejcasteji ruzne huste prokrmena stopa pripadne i treba v prubehu stopy zahrabany balonky a pod.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod raky » Pia 18.07.2008 0:18

diky..... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Mackie » Pon 10.11.2008 18:44

chcem skusit cvicit stopy, ale obavam sa, ze pohodene pamlsky, ktore moze zjest, sposobia, ze uz psa neodnaucim zrat vonku.. da sa to aj inac, resp. naucit psa, aby si oddelil, kedy ma povolene zrat a kedy nie?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Efa » Uto 11.11.2008 12:09

Samozrejme ze sa to da :yes: pes vie dobre rozlisovat co je na stopach (a moze sa zbierat) a co mimo (nemoze sa zbierat). Tiez stopujeme na pamlsky a vonku mi baba nic nezbiera, a ked sa aj pokusi tak staci lahke fuj a bez problemu zanecha vsetko tak ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Nyssa » Uto 11.11.2008 12:13

ano da sa to....pri nacviku stop psa ty privedies na naslap a das mu povel stopa, hladaj, a za dobre sledovanie stopy dostava odmeny - je to praca a za nu dostane tu odmenu, ale ked idete len tak von a ma volno, proste stale plati zakaz si brat zo zeme a urcite si to bude vediet oddelit, aj ked mozno po par napomenutiach

EDIT: efa pisali sme to naraz :haha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Str 14.01.2009 23:53

tiez pouzivam na stopach dobrotky a na prechadzkach mi pes nic nepapa. Zarovn obdivujem, ako sa to pes takto dokaze naucit, ako to vie krasne pochopit. Ja som povazovala na zaciatku stopovanie za nieco, co len tazko dotiahnem do nejakeho lepsieho stadia, zdalo sa mi to nemozne. Ale po poslednych vycvikoch som ostala v nemom uzase. Ten pes chape a chape a chape lepsie, ako som vobec dufala. Na 100% ma o to presvedcil pri treningu, kde som naslapala stopu v pre mna tazkom terene, pretoze hned, ako som ju skoncila som aj zabudla, kade isla. Na naslap som psa naviedla, kedze bol oznaceny, ale kam to malo pokracovat a hlavne kedy to malo zacat zahybat, to som uz ozaj netusila. Feri sa chytil a nuchal o dusu, preskakoval pamsky resp. isiel aj mimo nich, kedze vial vietor a stopu mu odfukol o par centi vedla. Ked zabocil, netusila som, ci spravne, ale ten zazrak ma doviedol do konca....toto ma presvedcilo, ze Ferino chape, co sa robi a vie to robit. Uz len dalej zdokonalovat. Klobuk dolu pred schopnostami psov, su ozaj uzasni.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Nyssa » Štv 15.01.2009 0:02

schnauzee :jop: mňa takto presvedčila Megan na Putišáku v Ke...ona už "ľahké" stopy len tak stereotypne preklusala, ťahala, vymýšľala blbosti, bolo to nepresné. vtedy na tom preteku bol na Kavečanoch riadny vietor, všetky psy mali problém a my sme šli ako poslední..už som bola zmierená s tým že 0 bodov a tá koza to urobila na 94! rozhodca pochválil to, ako sa nádherne s tou stopou "vyhrala", bolo naozaj vidno, že vie čo robí, ja som nemala potuchy, ako stopa ide (doteraz sa hambím :hi: ), tak som to nechala čisto na ňu a proste bola jednička :jop: odvtedy viem, že jej musím vymýšľať ťažké veci, vždy trénujeme minimálne 5-6 lomov, už máme za sebou aj pár cudzích stôp. len na jedno si musím dávať pozor: musím byť sústredená aj ja, lebo keď sa ja haluzím, tak aj ona :pac:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Štv 15.01.2009 1:07

My zatial lomy nerobime, zatial len obluky...teda keby sme mohli teraz stopovat, urcite by sme uz boli aj na lome, ale ked je sneh, nestopujeme, aby sa tie male sikovne svinky nenaucili ist po zraku, ked uvidia vyslapanu cesticku.
Mam radost zo stopovania, pretoze vidim, ze ten pes je do toho blazon, on ide jak vichor a tesi sa z toho. Ked mi ostatni z brigady hovorili, na akych roznych stoparskych sutaziach boli a ako to tam vyzeralo, ze psy slapu na presnost, cvicene na elektike, bez stipky radosti len milimetrovymi krokmi, lebo kazdy jeden chybny polkrok znamena zasah. Psy mali vysoke hodnotenia, pretoze vypracovali stopu na 100%cpresne...ale radost ziadna. Zato psy nasich clenov sa z toho tesili a sice podla psej logiky sli tak presne, ze presnejsie sa ani neda, podla ludskej logiky su to zmatky, nepresnost a pod. Nezazila som to, pisem len to, co mi rozpravali. A este dostali hubovu polievku, ze co to bolo za vypracovanie stopy, ale k tomu aj pochvalu, ze to bolo s velkou radostou a to teda este nezazili.
presne tak ide Feri..tesi sa jak blcha, on ked vidi naslap, uz sa ide utrhnut, musim o upokojit a ked ho pustim na stopu, uz nic ine nevnima. Myslim, ze by som ho mohla podkopavat, stuchat, cokolvek, on v tej chvili vnima len jedno.

A zazila som aj to, ze som mu sla slapat stopu, zatial co bol on priviazany na ktaji lesa. Ja som bola uz hodne daleko, ked som pocula, ze sa k nemu priblizili nejaki ludia a provokovali. V tej chvili som nevedela co...otocit sa, cim si znicim uz takmer hotovu stopu alebo ist dalej a bat sa, co am robia s mojim psom. Tak som stopu sice doslapala, ale tak, ze som uz ani netusila, kde som zahla a sla som rychlo, divne, koniec len tak, ledabolo a rychlo za psom. Potom to tak aj vyzeralo :lol:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Nyssa » Štv 15.01.2009 1:10

my už keď len idem šlapať a ju priviažem, tak zavíja od radosti :aaa: sú to trdlá tie naše psy
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod schnauzee » Štv 15.01.2009 1:13

a mne zas steka, taky ten placuci stekot, ze halo, ja uz chcem, uz chcem halooooooo :aaa:
aj ked ideme do lesa hladat, jak ho raz pripnem, to sa pusti do stekotu a neprestane
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Aris » Sob 17.01.2009 21:12

Toho môjho prcka veľmi bavia stopy, lenže ked mu danú vec nezahrabem min. 0,5 metra pod zem už ho to nebaví. Ako to dosiahnúť aby stopoval aj bez hrabania?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod johny5 » Sob 17.01.2009 23:11

Najdolezitejsie na stopach je ze majitel psa musi byt kludny a veeelmi dobre si pamatat kade stopa vedie.To je zaklad.Potom musi vediet zhodnotit poveternostne vplyvy vetra dazda slnka mrazu atd.Nakoniec musi vediet podla povahy psika urcit typ odmeny aby psa nezrychlil ale spomalil a upresnoval.NIKDY podotykam NIKDY psa neudrite ani fyzicky netrestajte na stope!!!!!!!Pes aj ked moze byt na poslusnosti alebo obrane tvrdy a vydrzi velky tlak na stope sa rychlo rozsype a mate po stopach na pekne dlhu dobu a ak nemate dostatok skusenosti nadrete sa ako kone kym to odstanite ak sa vam to vobec podari.Toto sa tyka hlavne buducich pretekarov a ludi co chcu skladat so psikom skusku.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod halositam » Uto 20.01.2009 7:25

johny5 to zaleží na povahe psa,na každom konkrétnom jedincovi !
halositam
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Nyssa » Uto 20.01.2009 7:44

johny5 to zaleží na povahe psa,na každom konkrétnom jedincovi !

:nie: nesúhlasím. nech ide o akéhokoľvek psa, stopy sú proste niečo special, a tam sa pes NESMIE trestať a psovod musí byť naozaj kľudný, lebo sa môže stať, že ti pes už nikdy ani z nášľapu nevyjde
johny5 :jop:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia