Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 13.12.2018 18:31

u Elisky tomu verim, ale u KAci?
ta se spis boji, ze když si lehne, bude muset znovu vstavat :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Štv 13.12.2018 19:33

To myslis tu s 98 bodmi na fh? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Štv 13.12.2018 20:37

wer píše:To myslis tu s 98 bodmi na fh? :ha:


jeden bod dolu byl, protoze se neochotne zvedala od predmetu :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pia 14.12.2018 11:15

wer píše:Zdrzuje ich to a rusi od prace. :ha:

Si rob srandu, ale moj dost dlho nechcel oznacovat, lebo sak stopa ide dalej, neeee!!?
Som trosku zvysila atraktivnost odmeny na predmete a znizila koncovu. Ale tiez mi trvalo, kym som prisla na dovod.
Inak, ku kladeniu, ja som predmet len hadzala pod nohy, ziadne kladenie do slapoty :-). No co, novacik :-).
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 14.12.2018 11:25

A neoznacuju ani na mladej stope?

Ja som sa pytala na to, ze preco na FH tolko psov neoznaci, aj psy ktore by za predmet zivot polozili. Tvrdili mi, ze obcas fakt pes ten predmet na starej stope tak neciti a preto ho prejde. Ze nevyhodnoti ten pach ako dostatocne silny aby to bolo nieco ine nez len dalsia slapota.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pia 14.12.2018 11:47

Cim mladsia, tym to bolo horsie. Len pribrzdil, nieco v zmysle "tu je, ries si to, idem dalej". Na starsej uz zistil, ze da pauzu aspon. Ale mne sa to upravilo tymi odmenami.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 14.12.2018 13:09

elfinka píše: Ze nevyhodnoti ten pach ako dostatocne silny aby to bolo nieco ine nez len dalsia slapota.


a ja ti nevim.
resp. myslim si, ze vime pendrek o tom, co všechno dokaze pes rozlisovat v pachu a ze to, co po nem chceme na fhckach urcite není jeho pachovy rozlisovaci strop ani zdaleka, ze by tam bylo "malo"pachu :angel:
jsou lidi, kterym se to nestava s zadnym psem.
neoznaceny předmět je pro me asi porad problém nacviku hlavne, nez toho, ze to pes necitil.

Offtopic: a to třeba ten jeden předmět, co mi Elik nechal ted na te FH2 -tak o nej ani nebrnkla. urcite. videla jsem, ze je za předmětem az asi po trech krocich. a presto si myslim, ze ho - citila.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 14.12.2018 15:41

Ještě k tem predmetum me napadlo - jinak napachovane predmety mi resily holky na starych stopach.
napr. vzala jsem si svoje predmety a nejake pribrala z druhého auta kamaradky- a pak byl problém.
ale když se všechny vzaly z druhého auta, nebo byly vsechny vyprane -to nevadilo.
zacali jsme si teda zamerne predmety pujcovat a ted uz je jim to jedno.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Uto 29.01.2019 20:35

komu se nechce cist novy zkusebak :-D

https://www.youtube.com/watch?v=_zCCQ53 ... 3qN8CS1Ua0
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Uto 29.01.2019 21:25

Hentie videa su super! 100x lepsie ako precitat len
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod ivanpa » Štv 31.01.2019 23:31

V časopise Pes priateľ človeka č. 2/2019 je uverejnený článok zo zaujímavého a náročného stopárskeho preteku Memoriál kpt. Bronislava Kwiatkovského, ktorý sa uskutočnil v Poľsku. Víťazom preteku sa stal pán Ján Mauna so sučkou nemeckého ovčiaka Casasandra Frany Greis.

Súťažné disciplíny:
poslušnosť
+
- vyhľadanie nábojníc vo vyznačenom priestore 15 x 15 metrov
-cudzia 5 hodinová praktická stopa dlhá 1,2 km položená na rôznych terénoch
- cudzia stopa vo frekvencií 300 metrov dlhá, 30 minút stará
- označenie osoby z predmetu medzi 5 osobami
-označenie osoby zo stopy /pes na stope prišiel k poslednému predmetu a potom po stope prišiel ku skupinke 5 ľudí a pes mal označiť osobu, ktorá stopu šlapala/
- nočná cudzia stopa s prepadom / na konci stopy bol figurant v "ringoobleku", ktorý prepadol psovoda a pes musel zakročiť
- klasická stopa, kde boli predmety 1 meter od stopy a v jednom úseku stopy sa prechádzala skupinka 4 osôb
- 2 hodinová praktická cudzia stopa 1 km dlhá s vyhľadaním nášlapu v priestore 20 x 20 metrov
uvedeného preteku sa zúčastnilo 20 pretekárov/7 policajtov, 9 z armády a 4 civilisti./
V rozhovore víťaz preteku uviedol ako cvičí a hlavne učí svoju sučku stopovať.
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pia 01.02.2019 10:32

jako teda -pekne narocny závod :klobuk:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Lindchen » Pia 01.02.2019 12:06

Teda wow a klobúk dolu pred víťazom. :jop:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Sob 02.02.2019 14:25

Lindchen píše:Teda wow a klobúk dolu pred víťazom. :jop:


Kedysi takéto otvorené a náročné preteky robievali aj ozbrojené zložky, kde umožnili zúčastňovať sa aj civilom. ale robili sa ako všestranné. Najväčšie rozdiely bývali na stopách a v obranách. Stopy si pamätám vo večernej frekvencii (nikdy sme to netrénovali, musel som to psovi na veľkom parkovisku "vysvetliť") :hi: , bola napr. tzv. cudzia stopa - v rohoch štvorca o strane cca 20 metrov bol v každom rohu nášľap a stopa. Štartovali naraz 4 psi a nikto s dvojicou nešiel. Bolo na stope položených 10 rôznych predmetov (aj nábojnice), koľko si predmetov doniesol, toľko sa vynásobilo desiatimi a to bol tvoj výsledok. Nikoho nezaujímal spôsob, ako si ku nim prišiel. Z obrán si napríklad pamätám zadržanie skokom do miestnosti cez okno a strešľba figuranta proti psovi samopalom so slepými. Keď prišiel psovod do miestnosti, od dymu toho veľa nevidel... No, dnes je iná doba, iné preferovanie výcviku. Dnes rozkladáme skúšky a znižujeme náročnosť... Ale fakt je aj ten, že napr. zo strany Polície je aj väčšia ješitnosť a už sa hrajú len na vlastnom piesočku. Asi by sa im ťažšie zdôvodňovalo, že nejaký pes - "civil" je lepší... :jazyk:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833


PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia