Stopy, stopičky...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 7:21

Ja si fakt neskromne myslim, ze ten moj pes ma silny potencial, len to nechcem pokazit :heh: co je spravna cesta, to je vo hviezdach :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 05.11.2018 12:06

kives píše: ze ak sa s tym popasujes, bude robit ovela spolahlivejsie ako zberaci.


když vynecham ted hornich 10% , co pomysli na nejvyšší zavody :angel: a budu se bavit o amaterech - tak pro me je to urcite milejsi, kdyz pes nejdriv hlavne dochazi a az pak resim vice styl.

cuchat hlavne na průběžnou odmenu není zadna sranda, nejde to delat jen napul, tak ze clovek nevi co dela a jak to ma vypadat a pokracovat :nwm:

napr. boxer je extra zrout - a u toho odebrat pamlsky byl skoro neresitelny problém. Roky si myslel, ze se chodi na pole sbírat zradlo - to ze je to stopovani, a když tam není - není důvod, aby tam byl on...
a myslim si, ze je to typ. priklad hobika - nechodi na stopy denne -nekrmi se jen na stopach a hlavne -je to mazanek, co nema respekt nikde -proc by zrovna stopa, mela byt výjimka?
u nej je lepsi, ze chce docházet i bez zradla :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 12:19

tak ale ja chcem vrchol :joint:
a prave mi kamoska poslala video zo vcera - strasne tazky teren bol. jednak sme slapali na tom istom, co den predtym - preslapane 50 timi ludmi krizom krazom - a sucha tvrda oracina s obrovskymi tvrdymi hrudami, plus teplo bolo, pes v aute cele 2 dni a este tych 50 ludi okolo neho... niektore starsie skusenejsie psy sa nechytali a ten moj maly pes cuchal pekne :love:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 05.11.2018 12:22

když vynecham ted hornich 10% s wer

tam mělo být :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 05.11.2018 12:22

jak hodne propamlskovane to ti psi měli?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 05.11.2018 12:26

prepamlskovane dost, skoro uplne. ja plne, samozrejme. dal im to opravit a naslapat este jednu - kratucku a plne prepamlskovanu...
podotykam, ze psovodi neboli nijak extra skuseni zjavne..

Elis píše:když vynecham ted hornich 10% s wer

tam mělo být :ha:

dobre, diky :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 19.11.2018 10:18

Elis píše:
wer píše:A teda dalsi, co nerobi v treningu v podstate ciste stopy...


jo, asi to jde. jen k tomu chybi kompletni info kolem :no:
ono to není jen o (ne)krmeni...

Ja mam po tomto vikende svoju teoriu.
V treningu nerobit ciste stopy - asi ide s velmi sebavedomym psom. Ktory si pojde svoje aj bez pamlskov lebo vie ze je riaditel sveta a robi to spravne.
Ale videla som psiky ktore maju velky problem, hlavne na lome - jak tam neni odmena tak strasna neistota a pes to vzdava.

Ja som mala tiez taky problem. Som strasne happy vlastne teraz ze mi nejaky cas nechcel zrat vobec z tej stopy a skoro rok sme chodili ciste a odmena len na predmetoch, lebo potom ta skuska bola vlastne lahka, uz to poznal a nerozhodilo ho to.

A Fido uz ide naplno trojhodinovky a krizenia. Este rok a pol dozadu to bolo nepredstavitelne (uplne mam pred ocami ako sa mi bol vtedy schopny stratit na 30 krokoch) :love: Tak som zvedava ci sa casom podari pokorit aj ine nepredstavitelne mety :hi:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 19.11.2018 10:30

elfinka píše:
Ale videla som psiky ktore maju velky problem, hlavne na lome - jak tam neni odmena tak strasna neistota a pes to vzdava.


ale toto je chyba nacviku. uz v uplnom prvopociatku. stopy su o samostatnosti a k tomu treba psa viest, aby dokazal riesit problem. pamlsky-nepamlsky. ono to napriklad neznamena, ze vzdy sa dava odmena po lome, po predmete atd a ze teraz pes chodi roky prepamlskovane stopy... skor tahaju tie stopy do dlzky a odmenu oddialuju.v podstate to je len krok k tomu, ze odmenu dostane az v aute. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pon 19.11.2018 10:33

Tak to ze je odmena az na kroku 1280 ked viem ze idem 1200krokovu skusku ratam ako nepamlskovanu stopu :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod wer » Pon 19.11.2018 10:36

tak sme si vysvetlili pojmy, lebo ja za cistu povazujem taku, kde nie je ani jeden pamlsok. :heh:

a to aj niekto trenuje tak, ze vsade dava pamlsky a potom ide na skusku? :ha: (nie zaciatocnik...)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 19.11.2018 12:05

wer píše:ale toto je chyba nacviku. uz v uplnom prvopociatku. stopy su o samostatnosti a k tomu treba psa viest, aby dokazal riesit problem. pamlsky-nepamlsky.


tak vždycky je to chyba v nacviku :lol: o tom zadna.
jen proste nektery pes -prave ten ne moc samostatny, sebejisty -se hrouti z toho, ze je něco jinak :nwm:
a musí to znat -aby se nehroutil.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Puk » Pon 19.11.2018 12:12

Offtopic: Asi sa teraz trochu porúham, ale zdá sa mi dievčatá, že niekedy je pre vás ten Srb dosť bludisko... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod Elis » Pon 19.11.2018 12:29

Offtopic: kdyby jen Srb :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod elfinka » Pia 23.11.2018 9:22

Trénujete aj aromatické povrchy? Repka, horčica, chren...
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Stopy, stopičky...

Poslaťod kives » Pia 23.11.2018 10:49

raz som skusala... ale bolo to u nas v zaciatkoch. nebol to vtedy dobry napad.
u vycuchaneho psa by to asi slo, ale za mna, radsej by som sla na oracinu.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia