Akú skúšku?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod phuture » Str 13.05.2009 16:21

Stopinko píše:field trial nie je skuska ale sutaz.

úplne súhlasím, ale nechcel som rozvádzať tému týmto smerom.

Stopinko píše:u sliedicov sa vyzaduje znamka z hlasitosti.

ok, len ma zaujímalo, či existuje v danej skupine aj iná možnosť pre uchovnenie ako absolvovanie JSMP alebo inej skúšky kde sa hodnotí hlasitosť.
ak som dobre pochopil, tak nie.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Str 13.05.2009 16:22

zalezi na klube aku skusku uzna do chovu . :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Owecka753 » Štv 27.08.2009 8:45

hm,aj ja by som chcela skusit s biglom,ale nemame kde cvicit obranu,v za obranu asi nikto nerobi a my zatial cvicime len na kozu...obiehanie plenty sa ucime okolo stromu :joint: ,a stopu,hm,nevieme oznacit predmet..poslusnost,chodza pri nohe,no ide pokial neco mam v ruke :ha: ,obraty no ako kedy,len on si nikdy nesadne normalne,on si sadne aby sa citil v pohode,privolacka z odlozenia,to ide...a k nohe..ide len nekedy si sadne o kusok dalej..asi tak..ze nemame sancu? kedy su niekde v okoli najblizsie skusky ZM?neviete niekto?
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod wer » Štv 27.08.2009 20:34

skusky s obranou nie su pre bigle. podla skusobneho poriadku sa tam ani prihlasit nemozes.
mozes robit skusky malych plemien a tam obrana nie je. namiesto nej su specialne prace. vyhladaj si na nete. skratka skusok je SMMP, SMP 1 a SMP 2
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Owecka753 » Sob 29.08.2009 18:23

jedna holka to robila take skusky s biglom :nwm:
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod wer » Sob 29.08.2009 20:25

zaujimalo by ma meno rozhodcu... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod johny5 » Ned 30.08.2009 6:45

neries to wer ...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod wer » Ned 30.08.2009 7:54

mas pravdu, johny. ja len tak...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Owecka753 » Ned 30.08.2009 9:08

no tak nic no....nevadi a skusky pre male premena,no nemam sancu,,..
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Nyssa » Ned 30.08.2009 9:10

keď si myslíš, že nemáš šancu na skúške malých plemien, ako si si mohla myslieť, že zvládne bígel obranu a pod.? :oo:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Owecka753 » Pon 31.08.2009 8:43

na tie specialne cviky a to,urcite nie...len ked jeho ta obrana bavi,preco by som to nezvladla?ked s nim pol roka cvicim to a poslusnost a stopu...
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Owecka753 » Pon 31.08.2009 8:44

no neviem.ale na ZM som videla aj jack russela...to sa akoze deli..ze ake plemena mozu ist a ake nie cico
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Nyssa » Pon 31.08.2009 9:35

treba si naštudovať skúšobák :smile: malé plemená majú svoje skúšky, tak ako ti písala wer.
špeciálne cviky - tiež tam máš ochranu predmetu a pod., tak čoho sa bojíš?
cvičíš s ním pol roka, ale pritom sama píšeš
hm,aj ja by som chcela skusit s biglom,ale nemame kde cvicit obranu,v za obranu asi nikto nerobi a my zatial cvicime len na kozu...obiehanie plenty sa ucime okolo stromu ,a stopu,hm,nevieme oznacit predmet..poslusnost,chodza pri nohe,no ide pokial neco mam v ruke ,obraty no ako kedy,len on si nikdy nesadne normalne,on si sadne aby sa citil v pohode,privolacka z odlozenia,to ide...a k nohe..ide len nekedy si sadne o kusok dalej..asi tak..ze nemame sancu?
čiže v globále nemáte takmer nič. nechcem ťa teraz nejako urážať, ale to rovno môžeš začať trénovať na to ZMMP :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod wer » Pon 31.08.2009 13:27

spucovali ma, vraj take skusky mozu robit aj ine ako pracovne plemena. len je to tak sikovne neurcito definovane, ze sa to da vylozit hocijako, ktore ano, ktore nie...

a nyssa ma pravdu, ovecka. bigla skor naucis cuchat (ZMMP), ako kusat (ZM). to, ze kuse na kozu a na teba, este nic neznamena. je to ovela zlozitejsie. a podla toho, co pises, aj s poslusnostou si este daleko.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: skúšky základného výcviku

Poslaťod Nyssa » Pon 31.08.2009 13:31

jo, môžu robiť aj iné ako pracovné plemená, to je pravda. ale takisto sa tam píše, že pes na to musí mať psychicky aj fyzicky, čo napr. taký JRT alebo bígel nemá (podľa mňa samozrejme) :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

PredchádzajúciĎalší

Späť na Športová a služobná kynológia