Nosenie nahubku

Sem píšte vaše rady a nápady.

Nosenie nahubku

Poslaťod raky » Uto 29.06.2010 22:21

Tchor píše:Jo tvrdim kdyz bych neselhal a vsechno zvladnul jinak nemusel bych po nich sahnout i u sebe to beru za selhani. Nekdy ale tvrdim ze je to lepsi nez pokracovat bez nich.
Mozna to blbe pisu, ale kdyz clovekudela vsechno dobre tak je pouzit nemusi, kdyz ale neco nevijde tak jak ma je v nekterejch pripadech lepsi po tech pomuckach sahnout.

Prečo má Tvoj DBM na fotkách košík? :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Tchor » Uto 29.06.2010 22:33

jsem zvyklej psi vodit v kosich
1) lidi se dobrmanu boji mit je okoseny povazuju za slusnost
2) maji znacne divoky hry pri kterych si cas od casu natrhnou kozich a kdo to ma furt vyplachovat betadiem.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod raky » Uto 29.06.2010 22:43

Tchor píše:jsem zvyklej psi vodit v kosich
1) lidi se dobrmanu boji mit je okoseny povazuju za slusnost
2) maji znacne divoky hry pri kterych si cas od casu natrhnou kozich a kdo to ma furt vyplachovat betadiem.

Tchor - nie je to troška ,,zlé,, keď si sám figurant a výcvikár???
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Tchor » Uto 29.06.2010 22:56

Proc? Ja povazuju noseni kosu na verejnosti za normalni. Mozna to bude i tim ze v dobe kdy jsem zacinal to zcela normalni bylo. A co se tyce tech skob v kozichu - dobrman nema skoro zadnou srst takze ikdyz se jen v ramci honeni "stipnou" casto ta skoba je, oni sami si toho vvetsinou ani nevsimnou, to jim mam zakazovat se honit?
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod raky » Uto 29.06.2010 23:05

Tchor píše:Proc? Ja povazuju noseni kosu na verejnosti za normalni. Mozna to bude i tim ze v dobe kdy jsem zacinal to zcela normalni bylo.

ja len že som niekde čítal - že máte troška nezvládnutého ,,psa,,...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Tchor » Uto 29.06.2010 23:12

nerek bych ze jsou nezvladnuty, jsou divoky, ale ovladatelny. Kdyz to porovnam s dobou kdy jsem bydlel a mel smecku v Praze a dneskem kdy bydlime na vesnici tak jsou zkutecne mene ovladatelny nez tenkrat presto si trofnu tvrdit ze jsou ovladatelny znacne nadprumerne.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod raky » Uto 29.06.2010 23:23

ovladatelny značne nadpumerne - môže byť normálna poslušnosť :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Elektronické výcvikové obojky

Poslaťod Hanka 1 » Pon 05.07.2010 14:42

ja len že som niekde čítal - že máte troška nezvládnutého ,,psa,,...


Podle toho, co považuješ za "trošku nezvládnutého". Je fakt, že lítá jako blázen a má spoustu temperamentu, jako ostatně většina dobroušů, které znám a kteří jsou aspoň trošku v kondici. Dokáže se pohybovat ve společnosti jiných psů - samců bez konfliktů, celá Tchořova smečka se bez problémů pohybovala spolu s mými tehdy třemi psy ve smečce dalších asi tak 10 psů i fen. Přivolání na první povel, základní povely taky tak. Je v pohodě na psích akcích, ve městě, na výstavě, na cvičáku, umí se chovat doma. Cvičákovské provedení povelů si netroufám hodnotit. Nevidím důvod, proč by se o Ferdoušovi mělo psát jako o nezvládnutém psovi. To jen zase někdo soudil ostatní podle sebe, asi.

S těmi koši a s tím, že se lidí bojí velkých a ještě k tomu tmavých psů, je fakt. Koš nemusí nutně znamenat, že pes je ostrý nebo kousavý. Lidé někdy uvažují zvláštně. Jak víš, mám ČSV a BŠO. Všichni se nadšeně vrhnou na bělouše a můžou ho umazlit a pak mě požádají, abych čubině, která se také vnucuje na mazlení, dala raději koš, protože vypadá jako vlk.... .
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Hrabe v skrini, na dvere..atd..

Poslaťod evuliq » Uto 10.08.2010 8:59

Ahojte,
mam trojrocneho psika maleho bradaca. Poslednu dobu sa s nim nieco deje... zacal nam hrabat v skrini, vyhadzovat z nej veci.. nerozkuse ich,, len ich vyhrabe. Nikdy nic nerozkuse chvalabohu. Hrabe na sedak co mame v predsieni a hrabal kuchyni na balkonove dvere, znicil nam na nich uplne zaluziu... Nikdy predtym to nerobil, ma pristup takmer do vsetkych izieb.. okrem spalne. Vzdy pocas nasej nepritomnosti pekne spinkal alebo sa hrajkal s hrackami. V nasom chovani sa nezmenilo nic. Vybehu ma dost, venujem sa mu maximalne ako mozem. Na prechadzky s nim chodim minimalne na hodinu, pricom to je v lese kde stretne kopu kamosov a ma neskutocne vela vnemov. jedlo ma rozdelene do dovch davok.. rano a vecer. Prosim Vas vie mi niekto povedat preco sa takto chova? Dokonca to urobil aj vcera a to bol zniceny z nedele co sme s nim boli vonku cely naozaj cely den. jedine co mna ako dovod napada su tie burky.. ze ich citi a je nervozny. Viete mi povedat co s tymto urobit? Manzel je na prasky. Vchodove dvere.. no comment... a ta skrina kaslat na veci.. ale su tam chemikalie.. mal ich plne fuzy. Uz sme ju "zamkli" ale nieje to riesenie. Potrebujeme ho to oducit. Dakujem pekne. :ua:
:-)
evuliq
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 247


Späť na Výchova a výcvik