Hyperaktívny - priam praštený pes

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 14:53

Ja asi nechapem aky postroj jej davate...moj maly ked sme ho vzali s utulku tak tiez nemohol mat nic na hrdielku, a postroj konci na klucnej kosti nie na krku :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Amaguk » Pon 22.09.2008 14:54

Silvius, myslim, ze problem nie je skrzty v type postroja, ci oprat , vidim to ako nie podstatnu diskusiu :no:
onexxx, mozes nam odpovedat na tie doplnujuce otazky, co sme sa pytali ohladne jej/vasich dennych aktivit? Co robite? Ako travite cas? ako dlhos ste vonku? Ako dlho je psik sam doma? a pod.
btw, ked ju budete ucit doma hygiene tak, ze ju budete capat novinami, necuduj sa, ze sa nechce pred vami vonku vyvencit :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 22.09.2008 14:55

Andrej:
Ospravedlňujem sa, ale ludí, ktorý sa tu na nás paprčil a potom si založili nový nick tu už pár bolo. Toto nevyznelo nijak inak. Tá osoba tu dostala dobré rady, nafučala sa na to, že ju tu niekto obviňuje z nekompetentnosti a potom prišiel druhý nick, ktorý rišil ten istý problém.
Omyl, pardón. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod onexxx » Pon 22.09.2008 14:57

No tak sorry, spomenula som mojmu priatelovi, ze som na tomto fore a aj on sa prihlasil.
onexxx
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 15:02

Mali by ste vyhladat pomoc u niekoho skusenejsieho...myslim ze tu az tak moc toho neporiesi ani reus, kedze sa mi zda ze s psikom mate viac nez dost problemov...ako som napisala uz predtym mali by ste sa stretnut osobne :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Andrei » Pon 22.09.2008 15:05

amaguk
to ma nenapadlo, asi mate pravdu ... dakujem za radu
co sa tyka cinnosti ... chodiavaju/me s nou von tak 3-6x denne von, niekedy na par minut cca10, niekedy aj dlhsie ako hodinu myslim ak si spravne pamatam ... hrat sa s nim hraju/me stale, cez den okolo obeda je 4 hodiny sam ... a je v domacnosti este kralik:) toho s radostou sleduje, ale neublizuje

silwuska
naozaj je to problem s tym voditkom, staci, ze sa psik otoci a uz ma voditko v rane ... ono to nie je nanestastie ranka, ze poskrabany a podobne, ale asi 1-2cm hlboka, 10cm dlha a 2cm siroka rana, az do masa, ktora sa otvara aj pohybom hlavy ... psik ked sa blazni vonku sa zamota do voditka okamzite, teda zamota, ono nemusi byt zamotany, staci ze sa zle otoci a skubne si voditkom do rany, je to veeelmi zlozite a musime nanho davat pozor kazdu jednu sekundu ... a nemoze mat nic, co je na krku, z obojka ma panicky strach a ani nemoze mat kvoli rane mat nic na krku ... zohnali sme taky postroj, ktory vedie za predne nohy a za ne, nic na krku

rea
psik je asi 11kg tazky, asi 40-50cm vysoky, taky stredny ... s voditkom sa pracuje tazko, nie ze by to bol sam o sebe problem, myslim, ze tie zaklady nie su tazke, aj ked je mi jasne, ze nie sme majstri, ale naozaj davat kazdu sekundu pozor aby si nezadrel do rany nie je moc jednoduche a treba viac nez len beznu ostrazitost ... k tomu zatvaraniu, dakujem pekne za odpoved, majitelka ho tam nechce zatvarat, to bol moj napad, aby nevznikali dalsie problemy a psik sa neucil zbytocne zlozvykom, aj ked si uvedomujem, ze ked tam bude sam nie je to to naj co moze clovek pre psika urobit, ale preto som sa aj pytal vyssie, ze ci je to velky problem a stres zavriet na cca 4 hodinky psika do predsiene

psik vyzera presne ako tento
http://www.utulok-piestany.sk/main.php? ... =&return=1

ulfeudr
jasne,ok:) tiez to poznam z inych diskusnych for:) ... priatelka mi povedala, ze sa tu da dopisat nejake dobre info, tak som sa prihlasil tiez, som zvedavy a snazim sa pomoct ako sa da
Andrei
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod zeane » Pon 22.09.2008 15:42

:smile: ooo jesu :angel: border kólia - asi teda krížená. Tak pokiaľ podedila po borderke povahu... viewtopic.php?f=3&t=206 toť diskusia o plemene, mohli by sa tam nájsť aj nejaké využiteľné veci. Milášik zlatý, krásny, to mi je ešte viac ľúto - borderka má v povahe hooodne temperamentu. A o to viac samozrejme držím drápky a palce. :yes: :aplause:
Jo a to pozorovanie králika - možno by ho chcela pásť. :heh: :smile:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Nia » Pon 22.09.2008 15:50

aj ja mam energickeho psika...ak ho niekto zazijete tak uvidite co je to zac...blazon..uplny, to mi povedala aj chovatelka ked sme ho brali, ze bude potrebovat troska inu vychovu ako iny YT...no tak som sa na to dala.krpec ma rok a ked ma stat stoji, ked ma byt ticho, tak je ticho...ked ma ist, ide...normalne s nim existujem na vystavach a tam by sa teda on riadne vyblaznil z ostatnymi...proste potreboval on razny povel, nie hruby, alebo tvrdy, ale razny..takisto aj som ho naucili aby stal ked ho cesem a balickujem...stoji, nema inu moznost...vie, ze keby zoskoci, alebo sa pohne aj tak ho dam do tej istej polohy co bol..sice to musim zopakovat aj 5krat, ale posluchne ma...hrda som hlavne na to, ze sa naucil povel cakaj a pod..to sme donekoncna trenovali.
ludia s ma pytaju, ze ci nema zlomenu osobnost a ja poviem, ze myslite si zeby mal ked tak sialene beha?? nema...zostala mu, ale mna jendoducho sa naucil posluchat...musi...nie osm na neho hruba, ale razna...ako aj dieta, ked nieco pekne decku poviete, tak ako napriek to tak nespravi.
ked je krpec na voditku, tak jasne ze skace ked sa objavi nejaky pes v blizkosti...on ho len ocucha a mozme ist dalej...aj ked ma tahja, poviem mu hej endy a troska ho cuknem a uz vie, ze ma ist pri mojej nohe.energicky psik sa da zvladnut, no treba na to vela vela trpezlivosti a casu
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Mackie » Pon 22.09.2008 17:59

mna len napadlo - preco mu tu ranu, ked ste vonku, nepreviazete s obvazom alebo niecim podobnym? aj to zle znasa? vyriesilo by to to nahodne zamotanie sa voditka..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod lusy » Pon 22.09.2008 18:11

mna by skor zaujimalo ci nevadi, ze napr. druhy pes mu moze urobit zle. ked je problem s ranou len pri otoceni hlavy, rozhodne by som psa nenechavala len tak lietat a nahanat sa s inymi psami.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod rea » Pon 22.09.2008 19:16

onexxx v prvom rade treba dať psíka doporiadku zdravotne, nerob to,čo nedovoľuje zdravotný stav robiť poriadne, kompromisy občas nie sú to pravé. Myslím, že oproti tomu, čo sme vedeli pri prvej položenej otázke sa situácia vyjasnila oveľa viac.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Silwuska » Pon 22.09.2008 19:24

Reus ved to...az sa bojim co este povyskakuje...koli tomu psakovi :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Flowerka88 » Uto 23.09.2008 14:41

Ja sa pridávam..ja mám doma energické šteniatko čivavy. Ale trápi ma v podstate len jeden problém.. Mám ho len týždeň. Prvý večer ked sme si ho doviezli domov som mu dovolila spať na kúsku postele - teda matraca - nakoľko kvôli častému sťahovaniu sme kúpu normálnej postele odkladali..bol ešte ustráchaný- tak som mu to dovolila aby dobre spinkal.. druhú noc sa mi tam nasáčkoval sám - nemohla som sa vyspať, lebo som sa bála aby som ho neprivalila..kúpili sme mu hned na druhý den košík - peliešok na spanie..ma v nom kopu hračiek, svoj uteráčik ale nemieni v nom spať..stále sa mi tlačí do postele.. tak sme po troch dnoch vybrali postel a išli sme ju kúpiť - tá však má dodaciu lehotu mesiac!! už 4 noci bojujeme aby spinkal sám, no v noci sa stále budí a ked ho nechcem pustiť do postele, chce robiť neplechu..ked ho pustím, okamžite spí až do rána.. vždy pred spaním s ním bojujem aby som ho nejak uspala v košíku, no je to hrozné.. nevyspatá som aj ja aj on... Poraďte mi prosím.. :plac:
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Mackie » Uto 23.09.2008 14:56

mne uz to pripada smiesne, tieto "postelove" problemy
kym nespis, tak ho par krat "nahodne" skopni, stuchni, klepni po hlave (samozrejme v ramci "slusnosti") a sleduj reakcie - ak mu nedovolis zaspat, je mozne, ze sam odide
ak nechces vobec, aby spal na posteli, zablokuj ju celu, tu noc pretrp, stale ho udrzuj v kosiku, daj mu tam ruku, obcas ho pohladkaj
ak ti nevadi, aby bol na posteli, ale bojis sa, ze ho pripucis - no podla mna on ti da vediet, ze ho pucis
na zaver - kedze ja sa v pohode vyspim s ceveckom na posteli, tak toto fakt nechapem :no:

a este k zakladu - chce byt s vami, je to male decko, je mu smutno
a co sa tyka toho, ze ked ho tam nepustite, tak robi neplechu - je to stena, hraj sa s nim cez den, unavuj ho, a vzdy ked pojde spat (co by malo byt casto), tak ho daj do kosika - pojde zase do postele? unavuj ho dalej, ved ono raz "hasne" na mieste a bude mu aj ten kosik dobry
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod calwen » Uto 23.09.2008 14:59

kedze ja sa v pohode vyspim s ceveckom na posteli, tak toto fakt nechapem


vaaau tak to ja som mala problem spat s 5kg cavalierom...moj terajsi uz sa na postel nemoze ani kuknut, je len moja :ha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik