Hyperaktívny - priam praštený pes

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 03.07.2010 17:06

Offtopic: Jo, už sa raz stalo, že fórum nešlo a príspevky za nejaké dva dni sa proste vyparili :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Cathie » Sob 03.07.2010 22:32

Offtopic: Johnny tu tu vysvetlenie :no: viewtopic.php?f=1&t=1810&start=15#p486629
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod johny5 » Ned 04.07.2010 5:49

Vdaka moc
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Mackie » Ned 04.07.2010 10:25

meridia píše:Offtopic: To nevim,ale od včera odpoledne se nebylo možné připojit na forum,až ted to jde a i mne to automaticky odhlásilo a musela jsem se znovu přihlásit..tak předpokládám nějaká chyby v matrixu :nwm:

Offtopic: tak to napisem aj sem
v pravidlach je povinnost citat si sekciu Oznamy
pri takychto vypadkoch vidno, kolko ludi o pravidla ani nezakoplo
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod renqa » Pon 05.07.2010 21:35

U môjho psa sa vždy nahromadená energia prejaví nejakým blbým spôsobom... Napríklad, keď vyjdeme vonku, tak zvykne šteknúť na prvého človeka, ktorého zbadá... Ja ho akože hneď skľudním a naozaj je to len také vyšteknutie, žiadne intenzívne vyštekávanie... ale myslím si, že to nie je vhodné a neviem čo s tým... Skúsiť nejako zaujať jeho pozornosť keď vychádzame vonku? A tiež keď dlhšie dakde stojíme a nehrám sa s ním, tak zvykne šteknúť na človeka, ktorý prechádza okolo... Keď sa s ním hrám, tak si ľudí nevšíma, ale akonáhle má chvíľku času, tak ju využije takto... :pac: Hovorím, on štekne tak raz, ja ho hneď skľudním, ale predsa... dokáže to človeka vystrašiť... Alebo mu proste nedať šancu na takéto výpady a stále niečím zabávať prípadne sa prechádzať? Keď sa prechádzame, tak to nerobí... :nwm:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod usagi » Pia 23.07.2010 14:11

no hlasime sa :joint:
tak v priebehu tychto horucich dni sa krpaty skludnil na uroven jeho predchadzajucej nekludnej povahy...musela som ho krotit,aby si nieco neprivodil v takomto hice,ale bolo vsetko postarom.no vcera vecer sme si dali vencovacku v mestkom parku a on zase prepol :nwm: sice bolo len 20:00,ale predsa len nebol vzduch a po chvili dychcal jak lokomotiva,co mu vsak nebranilo v saleni sa.Spraval sa ako blazon,musel byt vsade vsetko vidiet,vsetko si onuchat,vsetko vystekat.sice tym stekanim volal druheho psa do hry (psov tam bola kopa),ale nedovolila som mu k nim pribehnut,kedze pochybujem ze by tu poletujucu machulu daky pes ustal.vystekal daniele,ovrieskal kozy a somara (mame tu hospodarske zvierata),pricom mi tam chodime vlastne uz druhy rok,vzdy sa na zvieratka tesi,onuchava snimi cez plot,myslim ze ho uz tiez spoznavaju a este do vcera na nich ani raz nestekol.Naposledy sme zisli na biku do parku pred dvoma dnami,no bol uplne v pohode.Na zaver sa mu podaril husarsky kusok,ked vletel do smradlaveho rybnika za kackami,ktoremu sa doteraz vzdy vyhybal. (spomeniem len taku "malickost" ze som mu v ten den rano naniesla advantix,ktory nam je teraz tak na tri veci :pac: )
V com bol vyrazny rozdiel s minulym "prepnutim" bola jeho 150% poslusnost a vnimavost. Reagoval okamzite na kazdy moj podnet,nedoslo k uletu pozornosti ako pred tym :nwm: Dneska,rano vonku zase jak sialeny,musim si ho zobrat na ruky a tak dopriat jeho organizmu trochu kludu.Srdce mu bije vtedy jak splasene,ma vystupene bielka a celkovo divne vykrivene usta :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 24.07.2010 20:21

Tak neviem, žeby doživotný kľud a držanie psa pod zámkom? Ono mne už sa to nechce nejak zdať toto.
Možno snáď načerpaj niečo z literatúry o deťoch ADHD (hyper). :nwm: :aaa:
Ale ak vravíš, že sa tak na teba sústredil, tak hupom šupom to využiť. Ale zase s mierou, však vieš. :no:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod usagi » Sob 24.07.2010 21:36

o detoch s ADHD toho viem nastastie kopu :heh: ja casto aj hovorim,ze keby bol clovek,tak mu to hned napisem do papierov :heh: ale nechcela som to tu spomint,kedze nemate radi poludstovanie :joint:
dnes uplna pohodicka - mal spaci den (to bolo pre mna nieco sokujuce)...co sa tyka vnimavosti,je fakt dokonala,napriek harajucej fene,nespusti zo mna oci (pricom on a haravky,je spec. kapitola),stale caka na daky naznak a povel plni.akoby zil len preto ... zrejme snim skocim do Brna k neurologovi :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Cathie » Ned 25.07.2010 1:17

Offtopic:
usagi píše:stale caka na daky naznak a povel plni.akoby zil len preto ... zrejme snim skocim do Brna k neurologovi

Ja viem, ze to nie je na smiech a suhlasim s tym neurologom, ale.. ja si nemozem pomoct :haha: toto po sebe napisane znie neuveritelne - "pes ma pocuva, asi ho vezmem k veterinarovi" :haha: sorry Usagi, len v dobrom myslene :pusa: :hi:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod usagi » Ned 25.07.2010 10:53

:haha: naozaj to spolu napisane vyznieva zaujimavo :haha:

posledna veta bola samozrejme myslena na tie jeho explozie :yes:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod anikapanika » Sob 11.12.2010 22:14

Ahojte, Nasa bety je tiez velmi hyper. Vzdy ked ju nechame doma samu ze nikto neni doma tak ju zatvorime do dvoch miestnosti (kupelna a chodba). Ale skoro vzdy zozerie alebo potrha handru ktoru jej tam nechame aby si mala kamlahnut. Minule potrhala nove papuce. Co radite? :ua:
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod usagi » Ned 12.12.2010 0:09

a to robi aj ked je vybita?teda fyz. vycerpana?handru by som jej napr. vymenila za pelech so svojou hrackou,papuce odlozila :no: neviem,co by ostalo z predsiene,kebyze odidem z domu,psa vyvrem a hodim mu na zem handru :no: a to on ani nie je nicitel :joint: mozno by sa citila viac v bezpeci,keby tam mala svoje veci - mozno je to viac o frustracii,ako o hyperaktivite :no:

inak - ja som v tedy volala do brna,kde ma odporucili konkretne na neurologa.Dohodli sme sa ze po najblizsom zachvate hned prideme (t.j.najneskor na druhy den),lebo vraj potrebuje aby bol pes cerstvo po prepnuti.Co to moze byt do telefonu neodhadoval :nwm: K tym zachvatom sialenosti vsak uz viac neprislo (klop,klop),takze nakoniec to mozno naozaj malo suvis so stretnutim veducej utulku :nwm:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod anikapanika » Ned 12.12.2010 14:01

No pelech znicila tiaz a hracky tam nechavame vzdy, aj kosticky na kusanie. Tie papuce boli v skatuli nikdy tam nesla nepocitali s me s tym ze tam naskoci a znici ich. :plac:
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 13.12.2010 8:27

Osobne radím dobre si premyslieť o čo ide, či je pri vašom odchode plná energie - nemala adekvátnu činnosť, alebo je nesamostatná, alebo je nervná všeobecne. Možno všetko naraz.
Ako píšem skôr. Unaviť psa nieje vôbec všetko, ba priam môže viesť k nekončiacej špirále, keď bude pes potrebovať stále viac a viac, keď sa z požiadaviek pána stane závislý a hysterický - najmä ak sú tieto dávané neadekvátne, príliš psa dávajú do obrátok.
Z toho čo si napísala vieme akurát to, že ti niečo roztrhá. Nevieme nič o tom, ako sa chová po celý deň, ako s ňou komunikuješ, ako na ňu dávaš požiadavky a tak podobne.
Toto nieje jednotlivý problém. Váš problém nieje to, že po odchode niečo roztrhá. Nepredpokladám, že inak je v absolútnej pohode :no: . Toto je len dôsledok mnohých drobností, ktoré sa spájajú do celku.

Na začiatok to vidím takto: prehodnoť čo po nej chceš, ako sa chová, ako sa chováš ty. Zľaviť z požiadavok, ubrať obrátky, naučiť (aj donútiť spočiatku) psa oddychovať, urobiť si pevný režim aktivít, požiadavky na psa klásť tak, aby on mal čas ich spracovať.

Ešte raz. Unaviť psa nieje všetko. Rovnako dôležité je, aby pes vedel, kedy a ako sa relaxuje, a aby vedel ten čas využiť a vážiť si ho. Tiež som si kedysi myslela, že ak pes ešte vládze stáť na nohách, tak je zle. Ale tak to nieje, psa to nervuje a točí ho do obrátok, ktoré následne spôsobujú veľký problém. Práca s hyper psom sa IMHO nezakladá na tom, že ho fyzicky a psychicky musím sundať, aby nevládal. Práca s takým psom sa zakladá na kľude, rozvahe, naučení psa sa sústrediť, relaxovať a ukázať mu, že je potrebné, aby mal čas na premýšľanie nad tým čo robí. Je veľmi ťažké, ale nie nemožné - vedia to mnohí, pracovať s hyper psom tak, aby mal zamestnanie, aby sa po ňom cítil dobre a uspokojený, ale aby ho to zamestnanie neprivádzalo do ešte väčšieho šialenstva. Chce to naučiť sa sledovať psove reakcie, adekvátne k nim dávať požiadavky, podporovať, alebo naopak tlmiť. A hlavne - bez toho sa nedostaneš nikam, chce to naučiť seba, aby šiel so mňa vnútorný kľud a rozvaha.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Rehssi » Pon 09.05.2011 20:59

myslim, ze do tejto temy nas "problem" pasuje najviac, ale zvazovala som aj psychicke poruchy :heh: . Chcela by som sa s vami poradit. S Loty cvicime zakladnu poslusnost podla obedience, v poslednej dobe sme aj kvoli haprujucej odkladacke na agility venovali prave zotrvaniu v odlozeni za kazdych okolnosti. Pekne pomalicky, po malych krokoch... no a dnes, slavnostne prvy krat :lol: som od fenky ziadala odlozenie v sede uplne na zaciatku prechadzky a to dokonca takej kedy ideme len my dve bez druheho psa, s loptickou vo vacku, kedy ona presne vie, ze ideme na luku trenovat a ona uplne salie, taha, poskakuje, len aby sme uz boli na mieste.
Posadila som ju a sla som sa postavit celom k nej par metrov dalej v smere ten nasej luky. Bambulka to usedela cca minutu bez jedineho pomocneho povelu, kym som si po nu neprisla, ale co ma trapi, neskutocne sa pri tom triasla :oo: Uz som si to u nej vsimla, ked mierime na nejake takeho "cenne miesto" kde zvykneme cvicit/hrat sa a musime cakat aby sme presli cez cestu, tak cez toto cakanie sa zvykla trochu triast. Robi to aj moj druhy pes, za rovnakych okolnosti- jednoducho sa strasne, ale fakt strasne tesia.
Doteraz som to neriesila, ale co predviedla Lotikova dnes, ma prekvapilo, drncalo to s nou ako so zbijackou. ked mi toto spravi na zavodoch, ved ma disknu za tyranie psa :pac: Co s tym? Klepu sa aj vasi psi ked su v strese? Samozrejme nemyslim tras od strachu, ale cisto nedockavost az fanaticke nadsenie.
mam to nejak riesit? Ako? Alebo tu opisujem uplnu banalitu? :nwm:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik