Hyperaktívny - priam praštený pes

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Flowerka88 » Uto 23.09.2008 14:08

Tak, to skopnutie, datie znova do košíka, ruka celu noc v košíku, hladkanie, škrabkanie - NEÚČINKUJE počas dna sa stále hrá, ked spí, tak spí v košíku alebo na vankúši..keď som doma, stále je pri mne, pozerá so mnou tv, hráme sa stále, bláznime, púšťam mu autíčko na DO - nahána ho..behu a všetkého má dosť..Ked som doma, spí výlučne len na mne.. Mne v posteli nevadí, ale priateľovi to tak celkom nie je jedno.
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod calwen » Uto 23.09.2008 14:11

inak neviem co tym chlapom tak na psoch v posteli vadi...ten moj tiez cavaliera v posteli nezniesol... :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod lusy » Uto 23.09.2008 14:34

calwen píše:inak neviem co tym chlapom tak na psoch v posteli vadi...

Offtopic: no tak tomu mojmu napr. ze ho vytlaci z postele :lol: a mne vadi ked mi prilahne prikryvku a neda sa s nou pohnut.

co sa tyka tej civavy, tak aj ked si chce pospat cez den nenechavaj ju spat na sebe, ale daj ju do kosika. to, ze nemoze spat s vami mozes trenovat aj cez den a nielen v noci, ked idete spat a asi ste unaveni a tak nakoniec vyhra pes.
a z akeho dovodu vadi priatelovi v posteli???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Flowerka88 » Uto 23.09.2008 14:50

Lusy, ked chce spať cez den na mne a dám ho na svoje miesto tak sa zobudí, príde zasa za mnou, ide spať, dám ho naspať a zas... a pod..priateľovi to vadí asi preto že žiarli.. tvrdí že sa nevyspím, pripučím ho..ked poviem že nepripučím a vyspím sa tak to neberie do úvahy..tvrdí že sa nebude podriadovať psovi.
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod calwen » Uto 23.09.2008 14:53

...typicke...aj moj ziarli, ale treba respektovat, nie kazdy ma taky vztah so psami ako my posadnuti :no:

Ale k teme...skus si lahnut aj dakedy cez den a razne(nie tvrdo!!) psikovi ukazat ze jeho mmiesto na posteli nie je. S povelom dole ho zloz na zem pripadne pridaj povel miesto aby sa stendulo odpratalo do pelieska.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod lusy » Uto 23.09.2008 14:54

no problem bude v tom, ze ten pes asi vzdy vyhra, ze? cize ty to vzdas a pes si lezi tam kde chce.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Mackie » Uto 23.09.2008 14:56

nebude asi az taky unaveny, ked sa zobudi.. proste ho ustvi :no: najlepsie cez vikend, ono to moze trvat aj dva dni
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Flowerka88 » Uto 23.09.2008 14:57

Calven, to je presne tak ako hovoríš, ja by som mu dovolila aj z mojho taniera jesť, niekto však až taký nie je... má ho rád, hráva sa s ním, ale len "odtial-potial". A Minik ešte nepozná také že miesto.. iba tak občas mu dojde čo chcem od neho..iba ak kričím - to mi veľmi nejde.. :ach:
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Flowerka88 » Uto 23.09.2008 15:04

Mackie, v noci sa obyčajne zobudí na to že sa poškrabká a vtedy ak je náhodou v košíku sa mi začne tlačiť do postele, ked ho dávam do koša naspäť tak to berie ako hru a stále hryzie.. v noci mi nepríde vhodne sa s ním blázniť.. ked je u mňa v posteli tak spí úplne celú noc, ani sa nezobudí..
Flowerka88
Okoloidúci
 
Príspevky: 15
Bydlisko: NR, PB

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Mackie » Uto 23.09.2008 16:12

myslela som to zobudenie poobede.. vtedy sa hrat, v noci si stat (lezat) za svojim a nepovolit
pises, ze ho mate tyzden - a uz vam dosla trpezlivost nepustit ho naspat do postele? v tomto treba byt dosledni, co raz chcem, aby platilo, musi platit vzdy, neexistuju vynimky.. a on ked vie, ze mu staci trocha potravovat a bude po jeho, tak nema dovod to menit
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod Foxstone » Pon 02.03.2009 18:07

onexxx píše:Ahojte. Pred nedavnom som si zobrala domov psika z utulku. Je velmi energicky, vonku uteka stale za druhymi psikmi, ked je na voditku, tak ma problem sa vonku vyspinit, ked je pusteny, tak moc neposlucha, vnoci nas budi, stale sa chce hrat a kuse pritom(ale len slabo). Doma kuse vankuse a topanky. Mame ho velmi radi, je to 1rocna sucka, krizenec strednej rasy, ale potrebovali by sme ju naucit poriadku, slaba bitka nepomaha, vtedy zvikne utekat a hlavne vonku. Skusali sme uz vela sposobou, ale nic nepomohlo. Napadlo nas, ze by sme si zobrali este jedneho psika, aby mala stalu spolocnost aj ked niesme doma a naucila sa navyky od neho. Je to dobry napad? Alebo by jej to len uskodilo? Byvame v byte.. Prosim Vas o radu.


Ahoj mozem vediet ake denne cinnosti mas so svojim psikom ? Je to moc dolezite kedze to posobi na mentalny stav jedinca ! Tresty pre takeho psika su nepochopitelne :ach:
Foxstone
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30
Bydlisko: Martin

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod johny5 » Pon 02.03.2009 18:52

Oneeex myslim ze by si mal(a) zacat od zaciatku...Co sa tyka vychadzok venci psa stale na voditku alebo stopovacke.Prechadzaj sa s nim dovtedy kym sa nevyvenci.Inu moznost bohuzial nemas pokial bude psik bez voditka neovladatelny....On to proste donekonecna drzat nemoze a musi pochopit ze sa musi vyvencit aj na voditku.Ked sa mu to podari milym hlasom ho vychval nech vie ze spravil dobre.Ale az po tom nie akurat vtedy...Co sa tyka tej jeho hyperaktivity musis ho psychicky aj fyzicky unavit aby domov dosiel umoreny a zalahol.Utekanie za druhymi psami tiez dokazes odstranit staci si dobre popozerat prispevky tu v casti vychova a vycvik je ich tu neurekom.Nemyslim ze doniest druheho psika by bol rozumny napad hlavne z dovodu ze zatial ty sam(A) psa nezvladas.Takze zacni najprv vychovou,vencenim na snure,vytvaranim vztahu,zamestnanim psika po fyzickej aj psychickej stranke a ked budes mat toto hotove potom mozes zvazovat dalej....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod usagi » Pon 02.03.2009 22:25

:oo: :oo: :oo: niekto si zoberie psika s "tazkou minulostou" a pri vychove pouziva fyzické tresty ?:oo: :nie: a to ked ste pisali prvy prispevok ste ho mali ledva dva tyzdne...moj charlie bol bitý psik-teda tiez si toho dost preskakal,brali sme si ho ako "tesneho predpubertaka" a mozem potvrdit ze mu stacili dva dni aby sa otukal,zistil ze "tuto to bude asi ok :jop: " a vystrcil svoje ratlickovsko-certovské rozky :devil: ale ja som na neho doteraz ani nezvysila hlas...
citlivým,chapajucim prístupom dosiahnete vsetko a o 100% kvalitnejsie a hlavne bude mat peso a aj Vy z vycviku vychovy(ci ako to nazvať) radost,zacne vam doverovat a nebude vam utekat.
toto je nieco co mi teda fakt vie zdvihnut adrenalýn,beztak som odporca fyz.trestov,ale ked niekto tako "vychovava" tyraneho psa :hmm: nesmiete verit vsetkemu co vtelke,alebo na ulici povedia...riadte sa svojim rozumom,vcitte sa do hava,uvedomte si co ma za sebou a co krasne ho caka ak mu na to vytvorite vhodne podmienky,a verte ze hned ako bude citit istotu-bude spolupracovat :no:
predsien je dobry napad,mi sme tam nasho nechavali ked mal sadru na nohe a ja som bola aspon kludna ze sa mu tam nemoze nic stat...
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Problem s energickym psikom

Poslaťod calwen » Pia 16.10.2009 22:10

calwen píše:
kedze ja sa v pohode vyspim s ceveckom na posteli, tak toto fakt nechapem


vaaau tak to ja som mala problem spat s 5kg cavalierom...moj terajsi uz sa na postel nemoze ani kuknut, je len moja :ha:


Nahodou som si tu nasla po case tento moj naivny prispevok...a musim sa zasmiat :haha: :haha: :haha: Lebo Mardi uz samozrejme do postele moze...cca rok :angel:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod usagi » Uto 29.06.2010 22:44

Obraciam sa na Vas, v poslednej dobe narastajucim problemom,ktory sa tyka hyperaktivity mojho krpateho psa. To ze ma aktivity na rozdavanie bolo jasne uz hned po prineseni psa domov. Pes bol odobraty z tyracky,vsetkeho a vsetkych sa bal,no napriek tomu neobsedel na zadku. Tak sme zacali chodit na dlhsie prechadzky,potom aportovat,behat agility,behat pri biku,stopovat,rozlisovat a pod. Krpec bol stale v pohybe,aj cez zimu - miluje sneh,gulovacky a pod. No a vo February sme presli zavaznym zdravotnym problemom,po ktorom sme mali nariadeny klud (dodrziavane tak asi mesiac :joint: ),kedze sa evidentne nudil pomalicky sme zacali zvysovat fyz. zataz - posledny mesiac,sme sa naplno vratili k nasmu beznemu rezimu.Ale mam pocit,ze mu to uz nestaci :nwm: On uz nie je aktivny,ale vyslovene sibnuty - taka mala,velka kopa nahromadenej energie. Ako priklad uvediem jeden nas den - Rano beh pri biku (cca 5 km), vratime sa domov,dostane nazrat - ale okamzite sa zacina dozadovat dalsej cinnosti,prinesie si hracky,hadze mi k nohe loptu a pod.Kedze sa ho snazim ignorovat,chvilu nervozne hryzka do hraciek a potom sa uplne letargicky roztiahne na posteli a nie ze by si chvilu pospal,on normalne vzdycha a cely cas po mne znechutene zazera,ze nic nerobime...Na obed sme sa vybrali na chatku aj s kamosom GR - cely cas sa nahanali,golden "odkvecol" po pol hodinke,krpaty sa dalsiu hodinu zabaval jeho terorizovanim,vystekavanim a zvolavanim do hry,vybrali sme sa na prechadzku do lesa - bol jak na pruzine,neustale okolo mna kruzil,v kuse som mu hadzala loptu,potom mu ju hadzal kamarat (aby dalej letela) - samozrejme aj tuto cinnost sprevadza stekanim,oci ma vypulene,jazyk az po zem,ale nie a nie prestat - takto,bez minutky pauzy vydrzi aj 2 hodky v kuse. pripravila som kratsiu stopu,vrhol sa po nej jak blazon,nahlas krochkal pri dychani (jeho žhavost do prace sa neda opisat,to treba vidiet),celu cestu domov ma sledoval a obliehal,ci mu nehodim loptu (schovala som ju,aby v lese nevrieskal).Vratili sme sa az na vecer,na dvore goldniak zase zalahol a krpaty ho zacal vyzyvat do hry :pac: Kedze som ignorovala vsetky jeho pokusy o hru,zacal behat do kola ako skrecok a nahanat musky - toto mu vydrzalo cely vecer. vnoci este nahanal po izbe komara a o 4:15 som sa zobudila na piskanie hracky...Moze to byt aj daky neurologicky problem? On sa dostava normalne do tranzu,z papule mu ide pena,oci vykrutene a ma jediny ciel - umorit sa k smrti...Da sa to nejak riesit?ignoracia vedie u neho k apatii a k hromadeniu energie. Som z toho uz nestastna,je jak utrhnuty z retaze a ziadna aktivita ho neunavi - nic pre neho nie je dostacujuce. toto vsak nie je mozne normalne zvladat - ja casovo a on fyz. ani psychicky :angel: Minule pri privolani vrazil hlavou do zarubne...
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik