Hyperaktívny - priam praštený pes

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod wer » Pon 09.05.2011 21:29

ja myslim, ze to fakt zbytocne riesis.. :no: rozhodca nie je sprosty a nevidi prveho psa. myslim, ze nazhaveny pes nevyzera ako tyrany :heh:
a btw je to uuplne normalne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Hanka 1 » Uto 10.05.2011 6:26

Když máš tenhle problém, proč zavádíš stereotypy? Proč neuděláš pár cviků na různých místech? Navíc, jakým stylem cvičíš? Pištíš na psa, přeháníš pochvaly? Jestli jo, uber na emocích, nebudou pak přetočení.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod meridia » Uto 10.05.2011 8:26

Co s tym? Klepu sa aj vasi psi ked su v strese? Samozrejme nemyslim tras od strachu, ale cisto nedockavost az fanaticke nadsenie.

tak přímo že by se klepala to snad úplně ne,ale nedočkavost a nadšení a tim pádem podstatně horší ukočírování do žádaného projevu znám :joint: ..popravdě zas až tak to nekoriguju i když by se jistě dalo,ale nevim za jakou cenu,mě je ten projev milejší než mouchy snězte si mě..nicméně určitá pravidla potřebná jsou,.
som od fenky ziadala odlozenie v sede uplne na zaciatku prechadzky a to dokonca takej kedy ideme len my dve bez druheho psa, s loptickou vo vacku, kedy ona presne vie, ze ideme na luku trenovat a ona uplne salie, taha, poskakuje, len aby sme uz boli na mieste.

zrovna tohle bych já osobně nedělala,zbytečně by docházelo ke konfliktu a střetu zájmů :heh: ..nechávám psa napřed trošku vypustit páru a rozdejchat ho,prostě netlačim zas tak na pilu a cvik udělám za chvíli až je schopen se lépe koncentrovat a vnímá.Natěšený pes je super věc :jop: ,ale já zas nejsem na takové úrovni abych takovou povahu dokázala přesně korigovat ,tak volím menší cestu odporu a psvi dopřeju trochu času abyvh ho nezabila rovnou.. :haha:
Jo a taky mám zkušenost,že pokud je pes fanaticky natěšený třeba na balonek,až tak,že je prostě "přemotivovaný",dělám to třeba na pamlsek nebo na něco co taky chce,ale o trochu méně,odborníci by se jistě hroutili z takového postupu :joint: ,ale mluvím z pozice laika v zásadě,tak je pro mne snažší pracovat se psem tímhle způsobem..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod wer » Uto 10.05.2011 8:37

Offtopic: moj pes sa napriklad normalne ani odfotit neda, akurat tak za behu alebo v spanku, lebo ked ho niekde odlozim, tak len ciha a vyzera ako psychopat. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Cathie » Str 11.05.2011 12:51

Rehssi poznaaaame :heh: Story sa sice teraz uz skor uplne zastavi a ciha uplne bez pohybu, ale kedysi sa triasla az az. Nebolo to vzdy z cistej radosti, zeby sa na nieco tesila, ale napriklad v meste od vzrusenia zo vsetkych podnetov okolo sa doslova klepe.

Podla mna nema zmysel riesit klepanie sa ako take, ale vseobecne by som sa zamerala (ja sa aj stale zameriavam) na to, aby sa pes vedel "hodit do klidku". A tiez na to, aby aj vedel pracovat v pohode, nie v nervoch.
Mozno to nebude uplne adekvatne, zober si z toho, co sa tebe zda, ze by mohlo pomoct, ale moj pohlad na spolupracu vas dvoch - Loty je asi najmotivovanejsi a najpretocenejsi pes pri praci, akeho som kedy videla :heh: Co je na jednej strane perfektne ako zaklad, na druhej strane to podla mna chce naucit ju pracovat aj sustredene s chladnejsou hlavou. Ona sama ma temperament hoodne vysoko a ty ju svojimi veselymi emotivnymi prejavmi este podporujes. Byt tebou, naucim sa robit s viacerymi "urovnami" emocii pri chvaleni.

Napr ja pouzivam rychle odmenovanie, vyskanie, poskakovanie, veeelke tesenie sa, ked pracujem s nudnejsimi prvkami, ktore mi pes robi pomalsie a menej ochotne (napr drzanie cinky, podavanie labiek, prosenie, polohy). Rozpravam rychlo, vysokym hlasom, nahlas, robim rychle pohyby atd.
A uplnym opakom toho je pristup pri prvkoch, kde sa mi pretaca (slalom, skoky a pod) - tam chvalim tichsie, pomalsie, hlbsim hlasom, miesto pretahovania ci nahanania sa, tlieskania - odmenujem dotykom, pri ktorom si zvyknem Story ukludnit aj par sekundovym nenasilnym pridrzanim v ramci hladkania na jednom mieste.
Proste reagujem opacne ako pes - kde sa ona hybe rychlo a pretaca sa, ide do nervov, tam som ja v uplnom klude, som viac staticka, odmenujem tak, aby som ju utlmila. A tam, kde je utlmena ona - tam sa ja hybem, ja vytvaram tu energiu a motivujem vlastnou radostou.

Konkretne pri tejto odkladacke by som do nej davala psa v uplnom klude (aj predtym ist v absolutnom pokoji, nehrat sa, nehadzat nic a pod) a takisto by som zabranila tomu nervnemu vyleteniu z odkladacky tym, ze by som v ramci uvolnenia povelu k psovi cupla (kludne pred neho) a odmenila hladkanim, az potom ho pustila.
Ale tot iba moj pristup ktory mne funguje :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Rehssi » Str 11.05.2011 13:52

Cathie píše:Loty je asi najmotivovanejsi a najpretocenejsi pes pri praci, akeho som kedy videla :heh:


Toto tvrdis a to si ju nezazila na agility treningu :rip:

Dakujem za ukludnenie ze je to pomerne bezne, ta mala bosorka ma vzdy niecim sokuje.
Zmenit miesta kde cvicime, aby to nebolo stereotypne nie je mozne. V okoli vyuzivame uplne vsetky, a ona ich samozrejme pozna a ponahla sa na to, ktore lezi v smere, ktorym kracame. Chodim s nou po vyletoch, cvicime vsade mozne, ale to je len na spestrenie, najviac casu travime na nasom sidlisku a v prilahlom lese. Na druhej strane ak by som s nou denne cestovala inam, rovnako by mi besnila cestou na MHD zastavku :lol:
Budem hladat sposob, ako ju dostat zo stavu "CVICIT, CVICIT, CVICIT", len bude to tazke, ona je samoodmenovaci typ :pac: Uplne jej staci dobry pocit zo seba samej :heh: Priznavam, ze sa jej nadsenim nechavam strhnut, ale uz dlhsie sa musim ovladat a nechvalit priliz vela, lebo vedlajsi efekt jej nadsenia je, ze steka a to nesmie v DD ani na OB.
Myslim, ze hlavne teraz v lete su tieto jej stavy nebezpecne. Vie sa len pozorovanim inych psov dostat do stavu, kedy je podla mna kusok pred kolapsom. S tym bojujeme uz dobre dlho a stale je jedina moznost odist s nou prec. Naopak myslim si, ze pri cviceni sme uz istu kontrolu ziskali a trening zvlada podstatne lepsie ako spominane sledovanie inych psov pri praci, resp. tesenie sa na vlastnu pracu.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Hyperaktívny - priam praštený pes

Poslaťod Cathie » Str 11.05.2011 14:54

Rehssi ked chces predist/stopnut pretacanie pri cviceni, mne pomaha davat veeela priestoru v cviceni na "predychanie" nervov. Napr ak mam nevybehaneho psa, ktory mi leti do kazdeho slalomu, obiehania, dychci, knuci ci postekava - tak jej nedam prilezitost dostat sa do tempa. Tzn nastavim nohu do slalomu, ona mi preleti pomedzi nohy s maximalnym nasadenim - nenecham ju pokracovat v slalome, ale zostanem stat bez pohybu, bez slova, necham parkrat nadychnut sa, vydychnut a spravime dalsi jeden krok v slalome. Kludne zastavim po kazdom kroku, ak je to potrebne a snazim sa dostat aspon na 2-3 suvisle kroky, ktore nie su zbesile. Ja som si zvykla v tej pauze vzdy nechvalit hlasom, ale za to pohladkat, aby vedela, ze robi dobre (a nezacala vymyslat, co ine ma vlastne spravit). A takisto pri obiehani po jednom obehnuti, v skokoch po jednom skoku, pri tockach po jednej tocke atd..

Pride mi to ako vtipny "indikator", ale ja si to vsetko sledujem podla dychcania :heh: Napr pri obiehani sa u nej kazdym kolieckom zvysuje intenzita dychcania, tam je to pocut najviac :heh:
Ked budem mat po najvacsom navale seminarok a skusiek, mozeme dat stretko a ukazem v praxi, ak chces :smile: Ja som tymto vyriesila zacinajuce stekanie v DD.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik