fenka si vyťahuje deku z pelechu

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: fenka si vyťahuje deku z pelechu

Poslaťod zuzka:) » Pon 28.06.2010 18:49

k tomu trhaniu. môj to robil tiež. teraz z toho asi vyrástol alebo neviem, ale nerobí to v takej miere, ako keď bol mladší. riešila som to len tak, že to čo nemal trhať som mu vzala a dala niečo, čo môže... aj keď bol napríklad sám doma, tak som odložila fakt že všetko čo by mohol teoreticky zničiť, tak sa hral len so svojou handrou na utieranie labiek :pac: ale to aspoň nikomu nevadilo.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: fenka si vyťahuje deku z pelechu

Poslaťod anikapanika » Pon 28.06.2010 22:18

no hej ked je sama doma tak jej nechavame len jej hracky....
ale moja mama ju lutuje tak jej nechava na zemi podlozku a vzdy z nej kusok odtrhne, prip. zozerie :plac:
anikapanika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 79

Re: fenka si vyťahuje deku z pelechu

Poslaťod srnec12 » Ned 30.01.2011 21:55

no tak drahi psickari...mozem vam ticho zavidiet. :plac:
moja draha havula ma 1 rok a za ten rok roztrhala 3 peliesky (proste molitan obaleny a vsity v nejakej pevnejsej latke), x plachiet (vyradene postelne plachty, ktore mali dierky, tak ich dostala), y diek, z obliecok (tiez vyradene, farebne vyprane, ale stale dostatocne pevne) a nespocetne mnozstvo vselijakych handier, ktore dostala do pelechu a 1 matrac 65x65 cm. momentalne jej pelech vyzera tak ze ma plastovu krabicu(z ikei, http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/00130129) a v tom ma vselijake handry.
zatial to viacmenej boli stare veci, cize bezcenne, ale neviem si predstavit, ze by som jej kupila nejaky eno-nuno peliesok (za tazke peniaze) a pridem domov a je na franforce.
zo zaciatku si peliesky trhala len ked bola sama doma (aj ked mala v dispozicii vsetky svoje hracky, proste dojdem domov po 15/ 45 min, hodine , 4 a furt "pelech" na cucky), ale dnes ju obcas pristihnem ako si drzi labkami napr. plachu a s radostou ju ozuzlava a sklbe.
viete mi povedat ci to prejde samo, alebo ju treba od toho nejak specialne odnaucat? vzdy ked ju pristihnem, tak jej poviem "fuj!" , na to nahodi previnily pohlad :ach:, a prestane. :ua:
srnec12
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava

Re: fenka si vyťahuje deku z pelechu

Poslaťod Cathie » Pon 31.01.2011 12:17

Srnec dovodom podla mna moze byt aj nedostatok aktivit a zabavy - ked ich psovi nedas, najde si ich nejakym sposobom sam (zvycajne takym, ktory sa ti paci zo vsetkeho najmenej), pripadne stres, zalezi od situacie, kedy a ako to robi. Moja fena napr ked pride navsteva, z ktorej sa strasne tesi, tak sa dostava do stresu a po prvom zvitani okamzite hlada svoju hracku, aby mala do coho zakusnut, nieco trhat - snazi sa tym vybit si niekde stres, aspon to je moj vyklad. Takisto ked ziarli na ineho psa /hladkam ho, hram sa s nim/, ide "zabit" nejaku hracku - tiez sposobene stresom podla mna.
Na druhej strane ked sa trebars vecer nudi, nevenujeme sa jej, tak si obcas zacne hrabat do pelechu a presuvat ho aj s dekou po celej izbe. Nastastie ho netrha. Toto sudim, ze je z nudy.

Takze riesenim je podla mna pozorovat, v akych situaciach pes tuto cinnost vyhladava a aka je teda jej pricina. A tu potom riesit :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik